Izraelis baigė Pietų Libano okupaciją

 (4)
Trečiadienį iš Pietų Libano, kurį Izraelis buvo okupavęs 22 metus, pasitraukė paskutinieji izraeliečių kareiviai. Apie tai pranešė armijos atstovas spaudai.
Visą naktį i6 antradienio į trečiadienį per Fatmos pasienio postą armijos šarvuočiai važiavo į Izraelį, o ryte paskutinieji du kareiviai uždarė posto vartus.

Kelios minutės prieš tai armijos atstovas spaudai Sharonas Grinkeris (Šaronas Grinkeris) pasakė, kad vartus uždarysiantis Izraelio kareivis bus paskutinysis Pietų Libane.

Izraelio premjeras Ehudas Barakas praėjusiais metais atėjo į valdžią žadėdamas išvesti armiją iš Pietų Libano iki 2000-ųjų liepos 7 dienos.

Tačiau premjeras paspartino armijos išvedimą šią savaitę - kai Pietų Libano armijos milicijai perduotas pozicijas ėmė užiminėti "Hizbollah" partizanai.

Izraelis savo armiją Pietų Libane dislokavo 1978 metais, norėdamas apsaugoti savo šiaurinę teritoriją nuo partizanų išpuolių.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Užsienio naujienų prenumerata

Užsienyje

Su grėsme susidūrusi „Islamo valstybė“ keičia taktiką: Paryžiaus išpuoliai gali pasikartoti (48)

Praėjusią savaitę dešimtys „Islamo valstybės“ (IS) kovotojų surengė koordinuotą išpuolį prieš valdžios ir saugumo pajėgų infrastruktūros objektus Šiaurės Irako Kirkuko mieste, esančiame daugiau kaip 160 kilometrų nuo Mosulo fronto linijos.

Rusija Nyderlandams perdavė su Malaizijos oro linijų lėktuvo sudužimu susijusius radarų duomenis (97)

Rusija ketvirtadienį patvirtino Nyderlandams perdavusi pirminius radarų duomenis iš teritorijos, virš kurios 2014-aisiais metais buvo numuštas reisu MH17 skridęs Malaizijos oro linijų lėktuvas, praneša naujienų agentūra AFP.

Rusijos karo laivai degalų atsargas pildosi netoli Šiaurės Afrikos krantų (64)

Pranešama, kad į Siriją plaukianti kovinė Rusijos laivų grupė, į kurios sudėtį įeina vienintelis šalies lėktuvnešis „Admirolas Kuznecovas“, degalų atsargas pildosi jūroje, netoli Šiaurės Afrikos krantų, skelbia BBC.

V. Putinas: NATO atmetė Rusijos siūlymą lėktuvams neskraidyti virš Baltijos jūros su išjungtais atsakikliais (191)

NATO šalys atmetė siūlymą neleisti karo lėktuvams skraidyti virš Baltijos jūros neįjungus atsakiklių, nors, rusų lėktuvai skraido su įjungtais atsakikliais, pareiškė Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas.

Kinijos Komunistų partija suteikė Xi Jinpingui simbolinį „branduolio“ statusą (3)

Kinijos Komunistų partija ketvirtadienį šalies prezidentą Xi Jinpingą įvardino kaip savo „branduolį" (pamatą, centrą, šerdį), sustiprindama jo dominavimą ir įtaką partijai prieš kitais metais numatytą jos valdžios pertvarkymą.