Istorikas ragina latvius geriau suprasti savo istoriją

Latvija neturėtų kas kartą atsiprašyti už tragiškus Antrojo pasaulinio karo įvykius, tačiau valstybė turėtų geriau suvokti buvusius įvykius ir jų padarinius.
Tokią nuomonę pirmadienį agentūrai BNS išsakė Latvijos istorijos instituto ekspertas holokausto klausimais Arturas Žvinklis, komentuodamas Švedijos vicepremjerės pasisakymą Maskvoje.

"Fakto, kad Latvijoje buvo vykdomas žydų genocidas, neigti nereikėtų, nes jis tikrai vyko, reikia tik prisiminti, kad tai vyko Latvijos okupacijos metu", sakė istorikas.

Jis priminė, kad prieš kelis metus per vizitą Izraelyje už žydų persekiojimą atsiprašė Latvijos prezidentas Guntis Ulmanis, todėl kas kartą po panašių pareiškimų "Latvijai nereikėtų prieš kitus šliaužti keliais".

A. Žvinklis mano, kad tragiškus holokausto įvykius reikia suvokti ir suprasti, kad juose dalyvavo ir latviai. Taip pat nereikia pamiršti, kad tarp latvių buvo ir tokių, kurie atvirai ragino naikinti žydus. Toks buvo ir žinomas istorikas Adolfas Šildė, su kurio pareiškimais iki šiol galima susipažinti Latvijos bibliotekose.

Kaip jau pranešta anksčiau, Švedijos vicepremjerė Lena Hjelm-Wallen (Lena Helm Valen) pirmadienį Maskvoje pareiškė mananti, kad Baltijos šalys "turi rasti drąsos realiai pažvelgti į savo istoriją Antrojo pasaulinio karo metais".

Ji pažymėjo, kad Baltijos šalys "turi prisiminti ir suprasti", kad žydų genocidą čia "vykdė jų pačių žemiečiai, o ne kokios pašalinės jėgos".

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Užsienio naujienų prenumerata

Užsienyje

NATO vadovas susirūpinęs dėl Rusijos lėktuvnešio galimų veiksmų prie Sirijos vandenų (47)

NATO vadovas Jensas Stoltenbergas ketvirtadienį išsakė susirūpinimą, kad Rusijos lėktuvnešis ir jį lydinti kovinė grupė gali prisidėti prie atakų prieš apsiaustą Sirijos miestą Alepą.

Irako šiaurėje sprogus bombai žuvo JAV karys (12)

Vienas JAV ginkluotųjų pajėgų narys ketvirtadienį žuvo sprogus bombai Irako šiaurėje, paskelbė Pentagonas.

Vienintelis karas Europoje: vis dar laukiama stebuklo (257)

„Ukrainoje, kur vyksta vienintelis realus Europos karas, kasdien žūsta kariai, o Vokietijos kanclerė Angela Merkel spalio 19 d. surengė susitikimą, skirtą įvertinti, ar Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas pasirengęs sudaryti sandorį, kuris pagaliau baigtų konfliktą. V. Putinas patiria spaudimą iš Vakarų ir dėl Maskvos veiksmų Sirijoje.“ - rašo „The New York Times“ žurnalistas Andrew Krameris.

V. Orbanas nepagailėjo pagyrų A. Merkel (3)

Agresyvia savo retorika pabėgėlių klausimu išgarsėjęs Vengrijos ministras pirmininkas Viktoras Orbanas nepagailėjo pagyrų Vokietijos kanclerės Angelos Merkel Europos politikai. „Jūsų kanclerės nuopelnai – neįkainojami“, – pareiškė jis interviu Vokietijos laikraščiui „Passauer Neue Presse“, kuriuo remiasi agentūra dpa.

Rusija nori uždrausti duoti vaikams įmantrius vardus (22)

Rusijos Valstybės Dūmos vaikų ir šeimos komitetas ketvirtadienį parėmė įstatymo projektą, kuris draustų Rusijos tėvams oficialiai duoti vaikams vardus iš skaičių, trumpinių ir nepadorių žodžių.