Istorikas pralaimėjo Holokausto šmeižto ieškinį

Britų istorikas Davidas Irvingas (Deividas Irvingas), kuris tyrinėja Hitlerio veiklą, antradienį pralaimėjo savo iškeltą šmeižto bylą, pranešė Didžiosios Britanijos televizijos kanalai.
Byla prieš vieną JAV profesorę bei jos knygos leidėjus buvo iškelta dėl teiginių, kad D. Irvingas "neigia Holokaustą" ir "falsifikuoja istoriją".

D. Irvingas teigia, kad Adolfas Hitleris nebuvo masinio žydų naikinimo sumanytojas. Pasak jo, Osvencimo mirties stovykla Lenkijoje tebuvo "Disneilendas turistams", pastatytas tik 1948 metais, jau po karo.

Per aštuonias savaites trukusį Londono aukštojo teismo procesą istorikas pats vedė savo bylą. Tačiau jis pralaimėjo leidyklai "Penguin Books", kuri yra žiniasklaidos milžinės "Pearson" filialas, ir Džordžijos valstijos Atlantos miesto Emorio universiteto profesorei Deborah Lipstadt (Deborai Lipštat).

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Užsienio naujienų prenumerata

Užsienyje

D. Britanijoje du kandidatai paskelbė, kad varžysis dėl UKIP lyderio posto

Du gerai žinomi kandidatai pareiškė dalyvausiantys euroskeptiškos dešiniojo sparno Jungtinės Karalystės nepriklausomybės partijos (UKIP) lyderio rinkimuose – ir abu įspėjo, kad jei partija nesikeis, ji pranyks.

Realybės šou JAV: D. Trumpo pergalė paveiktų Baltijos šalis ir NATO (288)

Lapkričio 8 d. vyksiantys JAV prezidento rinkimai turėtų atsakyti į klausimą, kuris visam pasauliui neduoda ramybės. Ar tikrai galingiausios pasaulio valstybės vadovu taps bene kontroversiškiausias visų laikų pretendentas į prezidentus Donaldas Trumpas? „Vis dėlto tikiuosi, kad nugalės sveikas protas“, – šypsosi VDU Politikos mokslų ir diplomatijos fakulteto Politologijos katedros lektorė daktarė Gerda Jakštaitė.

Ispanijoje socialistai balsavo už veto konservatorių vyriausybei atšaukimą

Ispanijoje sekmadienį susirinkę socialistai balsavimu nusprendė leisti konservatoriams sudaryti mažumos vyriausybę; šiuo sprendimu tikimasi pajudėti iš 10 mėnesių trukusios politinės aklavietės.

Tatuiruotės mirusio karaliaus garbei - paskutinis mados klyksmas Tailande

Tailando gyventojai gedi praėjusią savaitę mirusio savo karaliaus Bhumibolo Adulyadejo. Kai kurie jų pasiryžę prisiminimą apie monarchą išlaikyti ne tik širdyje. Tatuiruočių studijų meistrai visoje šalyje vos spėja suktis, nes daugybė tajų savo amžiną meilę ilgamečiam karaliui nori pademonstruoti įrašais ant kūno.

Rusijoje nušauti du įtariami teroristai (42)

Rusijos saugumo pajėgos Naugarde nukovė du žmones, įtariamus „terorizmu“, sekmadienį pranešė Rusijos naujienų agentūros, cituodamos teisėsaugos šaltinius.