Lenkija sekmadienį paskelbė skubiai išsiųsianti tris ministrus į Londoną dėl Didžiojoje Britanijoje įvykdytų išpuolių prieš lenkus, įskaitant nužudymą, kuris galbūt bus pripažintas neapykantos nusikaltimu.
Didžioji Britanija
© AFP/Scanpix

Pranešimas apie delegaciją, siunčiamą į Britaniją, buvo paskelbtas praėjus dviem valandoms po žinios, kad du lenkai buvo užpulti viename Jungtinės Karalystės mieste. Šis incidentas įvyko po gedulingos ceremonijos, per kurią buvo pagerbtas tame pačiame miestelyje rugpjūtį nužudytas kitas Lenkijos pilietis.

Jungtinė Karalystė per birželio 23-osios referendumą nubalsavo pasitraukti iš Europos Sąjungos, o prieš jį ir po jo Britanijoje pagausėjo pranešimų apie numanomus neapykantos nusikaltimus.

„Dėl pastaruoju metu įvykusių incidentų, nukreiptų prieš Lenkijos piliečius Didžiojoje Britanijoje, į Londoną skubiai išvyks trys ministrai: užsienio reikalų ministras Witoldas Waszczykowskis, teisingumo ministras Zbigniewas Ziobro ir vidaus reikalų ministras Mariuszas Blaszczakas“, – lenkų žiniasklaidai sekmadienį sakė Užsienio reikalų ministerijos atstovas Rafalas Sobczakas.

Jis pridūrė, kad šio vizito data dar galutinai nesuderinta, bet vienas vyriausybės šaltinis nurodė, kad ministrai gali išvykti jau pirmadienio popietę.

Dėl minėtų išpuolių Lenkijos premjerė Beata Szydlo taip pat nori tiesiogiai pasikalbėti su Britanijos vyriausybės vadove Theresa May , nurodė R. Sobczakas. Šiuo metu Th. May dalyvauja Kinijoje vykstančiame Didžiojo dvidešimtuko (G-20) viršūnių susitikime.

Pasak R. Sobczako, tikimasi, kad Lenkijos vyriausybės delegacijos vizitas paskatins „Britanijos pusę paskelbti veiksmingą deklaraciją, kad lenkų saugumas šalyje bus užtikrintas“.

Varšuva taip pat nori „tvirtai pabrėžti, kad skyrybos tarp Britanijos ir ES negali reikšti, jog nukentės lenkai, teisėtai dirbantys Jungtinėje Karalystėje“, pabrėžė URM atstovas.

„Užkirsti kelią ksenofobijai“

„Užpuolimas buvo aršus ir siaubingas“, – sakė policijos pareigūnas Trevoras Roe, kalbėdamas apie naujausią ataką, įvykusią sekmadienį apie 3 val. 30 min. vietos (5 val. 30 min. Lietuvos) laiku.

Į šiaurės rytus nuo Londono esančiame Harlou miestelyje per išpuolį prie baro vienam lenkui buvo sulaužyta nosis, o kitam – prakirsta galva, nurodė policija.

„Laikome šį incidentą potencialiu neapykantos nusikaltimu, bet jis nesiejamas su išpuoliui prie (baro) „The Stow“ praeitą savaitgalį“, – pridūrė T. Roe. Jis turėjo omenyje incidentą, kai buvo nužudytas fabrike dirbęs lenkas Arkadiuszas Jozwikas.

40-metis A. Jozwikas buvo nužudytas Harlou rugpjūčio 27-ąją, o šimtai žmonių šeštadienį dalyvavo tylos eitynėse jam atminti.

Dėl šio lenko nužudymo suimti šeši įtariami paaugliai; vėliau jie buvo paleisti už užstatą. Policija aiškinasi, ar ši ataka buvo nusikaltimas iš neapykantos, bet kol kas pareigūnai nurodo, kad jos motyvai neaiškūs.

„Norime, kad Britanijos vyriausybė ir pareigūnai, atsakingi už britų ir europiečių, taip pat ir lenkų, saugumą, užkirstų kelią ksenofobiškiems nusikaltimams, su kuriais susidūrėme pastaruoju metu“, – sakė W. Waszczykowskis Varšuvoje per derybas su britų užsienio reikalų sekretoriumi Borisu Johnsonu.

Britanijoje gyvena 800 tūkst. lenkų. Ši etninė mažuma yra viena didžiausių šalyje.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Taikinyje atsidūrusioje Lietuvos darbo biržoje vyksta tikrai keisti dalykai (26)

Lietuvos darbo biržoje vyksta keisti dalykai. Ši svarbi institucija, turinti rūpintis šalies...

Nors mirk iš juoko: lietuvė surinko absurdiškiausius darbo pasiūlymus (82)

Minimalus atlyginimas už pilną darbo dieną penkerių metų darbo patirtį turinčiam buhalteriui,...

P. Gražulio dukra teisme aiškinasi, kuo gresia ištisinės linijos kirtimas (4)

Kauno apylinkės teisme trečiadienį pradėtas nagrinėti Seimo nario Petro Gražulio dukros Marijos...

A. Vaišnys. Tarp rugpjūčio vardų ir ženklų – apie dramą, kuri nestatoma (1)

„ Kultūros ministerija skelbia Dalios Tamulevičiūtės lietuvių autorių scenos meno kūrinių...

Traukiniu iš Kauno į Vilnių – greičiau nei per valandą (13)

Nuo šiol greičiausiu traukiniu nuvykti iš Kauno į Vilnių netruks nė valandos. „Lietuvos...

Butų nuoma Klaipėdoje ir Šiauliuose – miestai pajuto studentų mažėjimą (20)

Klaipėdos ir Šiaulių universitetuose mažėja studentų ir pokyčius jau pajuto šiuose miestuose...

Šiurpą kelianti istorija: dingusios švedų žurnalistės kūnas rastas smarkiai sudarkytas (51)

Jūroje netoli Kopenhagos rasti moters palaikai priklauso Švedijos žurnalistei Kim Wall, praeitą...

Dėl sukčiavimo teisiamam Mios vyrui – dar vienas smūgis (20)

Dainininkės Vilijos Pilibaitytės-Antanavičienės ( Mia ) vyras Nerijus Antanavičius ,...

Kaip per savaitę sureguliuoti cholesterolio kiekį kraujyje (17)

Mokslininkai tvirtina, jog cholesterol io lygį galima sureguliuoti be jokių vaistų - tiesiog...