Ispanijoje nužudytas žurnalistas

Ispanijos Baskų regione sekmadienį buvo nušautas vienas laikraščio reporteris, anksčiau griežtai pasisakęs prieš baskų sukilėlių grupuotės ETA veiklą. Valdžios pareigūnas dėl išpuolio kaltina separatistų sukilėlius.
Jose Luisas Lopezas de la Calle (Chosė Luisas Lopesas de la Kaljė), kuris dirbo laikraštyje "El Mundo", buvo nušautas prie savo namų Baskų regiono mieste Andoaine, pranešė policija.

Tai jau ketvirtoji numanoma ETA separatistų auka nuo praėjusių metų pabaigos, kai grupuotė nutraukė 14 mėnesių trukusias paliaubas. Be to, tai pirmasis su separatistais siejamas išpuolis nuo kovo 12 dienos, kai šalies ministru pirmininku buvo perrinktas centro dešiniųjų atstovas Jose Maria Aznaras (Chosė Marija Asnaras).

J. M. Aznaras esmine savo kampanijos tema pasirinko griežtą poziciją prieš ETA.

Neseniai dar du Ispanijos žurnalistai paštu gavo sprogstamuosius užtaisus, kuriuos, kaip manoma, jiems atsiuntė ETA. Policijai pavyko nukenksminti abi bombas, todėl niekas nenukentėjo.

Valstybinio radijo teigimu, buvęs Komunistų partijos narys L. de la Calle buvo aktyviai įsitraukęs į kovą prieš ETA ir jau anksčiau buvo gavęs grasinimų susidoroti.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Užsienio naujienų prenumerata

Užsienyje

Apklausa: H. Clinton didina populiarumo persvarą prieš D. Trumpą

Likus kiek daugiau negu dviem savaitėms iki JAV prezidento rinkimų demokratų kandidatė Hillary Clinton, padidinusi populiarumo persvarą prieš respublikoną Donaldą Trumpą, didina savo pastangas sustiprinti savo pozicijas svarbiose svyruojančiose valstijose ir įtvirtinti savo pranašumą.

Per Lenkiją ritasi nauja protestų banga (2)

Lenkijoje sekmadienį šimtai juodai apsirengusių moterų vėl išėjo į miestų gatves protestuoti prieš konservatorių vyriausybės mėginimus sugriežtinti šalyje galiojančius abortų įstatymus, kurie ir taip yra vieni griežčiausių Europoje.

Ispanijoje konservatoriai formuos mažumos vyriausybę

Ispanijos socialistai sekmadienį balsavo už tai, kad konservatoriams būtų leista sudaryti mažumos vyriausybę, – tikimasi, jog tai padės išeiti iš ilgai užsitęsusios politinės aklavietės ir išvengti trečiųjų rinkimų, skelbia agentūra AFP.

JAV nori izoliuoti „Islamo valstybę" ir jos Sirijos bastione Rakoje (5)

JAV gynybos sekretorius Ashtonas Carteris spaudžia pradėti puolimą prieš „Islamo valstybės" (IS) džihadistus jų Sirijos bastione Rakoje, praneša agentūra AFP.

Prancūzijoje migrantai pradeda evakuotis iš Kalė „Džiunglių“ stovyklos (9)

Migrantai pirmadienį paryčiais pradėjo rinktis Prancūzijos pareigūnų nustatytose oficialiuose punktuose, ruošiantis visiškai evakuoti „Džiunglėmis“ pramintą neteisėtą stovyklą šiauriniame Kalė uostamiestyje, pranešė vienas ten esantis naujienų agentūros AFP žurnalistas.