Išlavėję ir praturtėję lenkai grįžta į tėvynę

Per pastaruosius penkerius metus į Lenkiją iš emigracijos sugrįžo daugiau kaip 500 tūkst. lenkų, pranešė savaitraštis "Wprost".
Pasak laikraščio, tėvynainiai grįžta lygiai taip pat noriai kaip išvažiavo. Grįžta iš tokių aukšto pragyvenimo lygio šalių kaip Didžioji Britanija, Vokietija, Prancūzija, Kanada, Švedija, JAV.

Į tėvynę noriai parvažiuoja lenkų kilmės asmenys jau gimę Brazilijoje, Argentinoje, Urugvajuje. Atskirą grupę sudaro lenkų kilmės žydai: ir tie, kurie Vakaruose pasiliko po Antrojo pasaulinio karo, ir tie, kurie emigravo po 1968 metų antisemitizmo bangos ir karo padėties įvedimo.

Tarp reemigrantų dominuoja verslininkai, menininkai, sportininkai, kurie savo tėvynėje nori išleisti uždirbtus užsienyje pinigus.

Grįžta taip pat jauni lenkų kilmės gerai išsilavinę profesionalai - jie dirba užsienio šalių koncernuose arba lenkų įmonėse.

Didžiausią grįžtančiųjų į Lenkiją grupę, pasak savaitraščio, sudaro emigrantai, išvažiavę iš tėvynės po karo padėties įvedimo 1981 metais. Tuo metu iš šalies išvyko apie 2 mln. žmonių.

Visuomenės nuomonės tyrimo biuro duomenimis, gerokai pasikeitė jaunimo požiūris į emigraciją. Jeigu prieš dešimt metų apie 40 proc. respondentų norėjo išvykti gyventi į užsienį, tai dabar tokį norą reiškia tik 7 proc. jaunų lenkų.

Dabar daugiau kaip pusė apklaustųjų norėtų tik trumpam išvykti iš tėvynės mokslo arba uždarbio pirmajai gyvenime investicijai tikslais.

Kaip pažymi "Wprost", niekas Lenkijoje, važiuodamas į užsienį, nenori pirkti bilieto tik į vieną pusę.

Neoficialiais duomenimis už Lenkijos ribų gyvena apie 17 mln. lenkų, daugiausiai JAV - apie 10 milijonų.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Užsienio naujienų prenumerata

Užsienyje

Rusijos ir Vokietijos užsienio reikalų ministrai telefonu aptarė opiausią problemą

Humanitarinė padėtis Sirijos Alepo mieste, atsižvelgiant į galimos paramos priemones, buvo pagrindinė antradienį vykusio pokalbio telefonu tarp Rusijos užsienio reikalų ministro Sergejaus Lavrovo ir Vokietijos užsienio reikalų ministro Franko-Walterio Steinmeierio tema, pranešė Rusijos užsienio reikalų ministerija.

Didelio masto kibernetinę ataką veikiausiai organizavo nevalstybiniai veikėjai

Milžiniška kibernetinė ataka, praeitą savaitę paralyžiavus daugybę JAV tinklalapių, tikriausiai buvo organizuota ne kokios nors užsienio valstybės, antradienį pareiškė JAV žvalgybos vadovas.

Užfiksavo stulbinantį vaizdą: dėl nuošliaužos skyla elitinių kotedžų sienos ir namai atsiduria jūroje (1)

Internete paskelbtas vaizdo įrašas, nufilmuotas iš bepiločio orlaivio Ukrainos miesto Černomorsko (buvusio Iličivsko) pakrantėje.

„Amnesty International": kovos su IS koalicijai nepavyksta apsaugoti civilių (7)

Su „Islamo valstybės" (IS) džihadistais Sirijoje kovojantis JAV vadovaujamas karinis aljansas, organizacijos „Amnesty International" (AI) teigimu, per mažai daro, kad apsaugotų civilius gyventojus. Per koalicijos antskrydžius akivaizdžiai nepakankamai įvertinama žala civiliams, pareiškė Lynn Maalouf iš žmogaus teisių organizacijos biuro Beirute, informuoja agentūra „Reuters".

Paviešino informaciją apie slaptas Rusijos išlaidas: milžiniškos sumos skirtos karinei pramonei (176)

„Slaptos biudžetinės išlaidos augo 800 mlrd. rublių (11,8 mlrd. eurų) – apie tai kalbama Rusijoje, - rašo „Le Monde korespondentė Maskvoje Isabelle Mandraud. – Kol vyriausybė ruošiasi Dūmai pateikti 2017 m. biudžeto projektą, sieksiantį apie 16 trln. rublių (235 mlrd. eurų), 2016 m. finansinių metų korekcijos daro įspūdį: slaptos išlaidos padidėjo net 800 mlrd. rublių.“