„Islamo valstybė“ patvirtino: „džihadistas Johnas“ nukautas

 (53)
„Islamo valstybė“ patvirtino, kad vienas iš „Islamo valstybės“ kovotojų žinomas kaip „džihadistas Johnas“ nukautas Sirijos teritorijoje bepiločio orlaivio atakos metu, rašo AFP.
„Islamo valstybė“ patvirtino: „džihadistas Johnas“ nukautas
© Reuters/Scanpix

„Islamo valstybė“ savo leidinyje pranešė, kad „džihadistas Johnas“ buvo nukautas praėjusių metų lapkričio 12 d.

DELFI primena, kad Pasaulinė jo medžioklė pradėta po to, kai jis užfiksuotas belaisvių iš Vakarų nukirsdinimo vaizdo įrašuose. Kuveite gimęs britų kovotojas Mohammedas Emwazi tapo JAV surengtos atakos šalia Sirijos Rakos miesto taikiniu.

Šiurpino vaizdo įrašais

Pirmą kartą vaizdo įrašuose M. Emwazi užfiksuotas praėjusių metų rugpjūčio mėn. Internete paskelbtame vaizdo įraše užfiksuotas amerikiečių žurnalisto Jameso Foley nužudymas. Vėliau M. Emwazi užfiksuotas JAV žurnalisto Steveno Scotloffo, britų pagalbos teikimo darbuotojo Davido Haineso, taksi vairuotojo iš Jungtinės Karalystės (JK) Alano Henningo, pagalbos tiekimo darbuotojo iš JAV Abdul-Rahmano Kassigo ir žurnalisto iš Japonijos Kenji Goto nukirsdinimo vaizdo įrašuose. Visuose šiuose vaizdo įrašuose

M. Emwazi apsirengęs juoda mantija, o jo veidą dengia juodos spalvos balaklava. Iš pradžių pasivadinęs „džihadistu Johnu“ vėliau jis ėmė vadintis M. Emwazi. Mohammedas Emwazi gimė 1988 m. Kuveite. 1994 m. jis persikėlė gyventi į JK. 2009 baigė kompiuterių mokslo studijas Vestminsterio universitete. 2009 m. rugpjūčio mėn. M. Emwazi kartu su dviem draugais vyko į safarį Tanzanijoje, tačiau nebuvo įleistas į šią šalį, įsodintas į Amsterdamą skridusį lėktuvą, ten apklausas ir grąžintas į Doverį. 2009 m. rugsėjo mėn. vyko į Kuveitą aplankyti tėvo šeimos. 2010 m. liepos mėn.

M. Emwazi trumpam grįžo į JK, tačiau jam pranešta, kad į Kuveitą jis grįžti negalės, viza jam nebuvo išduota. 2012 m. M. Emwazi baigė „Celta“ anglų kalbos mokymo kursus. 2013 m. oficialiai pakeitė savo vardą ir pavardę, mėgino vykti į Kuveitą, bet buvo sustabdytas, vėliau dingo, tėvai pranešė apie M. Emwazi dingimą, o po keturių mėnesių policija informavo jo šeimą, kad jis nuvyko į Siriją.

www.DELFI.lt
Užsienio naujienų prenumerata
Parašykite savo komentarą
arba komentuokite anonimiškai čia
Skelbdami komentarą, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Skaityti komentarus Skaityti komentarus

Užsienyje

Slovakija: Europoje per daug Briuselio (3)

Slovakija, penktadienį perėmusi pirmininkavimą Europos Sąjungai, yra užsibrėžusi padėti Bendrijai iš naujo užmegzti ryšį su savo piliečiais ir grąžinti sprendžiamąsias galias Europos valstybėms, kai bloką krečia sumaištis dėl Britanijos sprendimo pasitraukti.

ES pabaigos pradžia: kas kitas pasiprašys lauk (113)

Britams referendume nusprendus trauktis iš Europos Sąjungos, kitų Sąjungos valstybių narių politikai taip pat ėmėsi svaičioti apie panašias iniciatyvas, skelbia „The Guardian“. Ekspertai suka galvas, ar atsiras britų precedento pasekėjų, o jeigu taip, kas sekantis drįs pasukti šiuo rizikingu keliu, kurio dar nepramynė ir pati Didžioji Britanija.

Vakarų Krante palestinietė bandė subadyti Izraelio policininkus ir buvo nušauta

Vakarų Krante prie „karštu tašku“ tapusios šventovės penktadienį palestinietė bandė subadyti Izraelio pasienio policijos narius ir buvo nušauta, pranešė Izraelio policija.

Teroro ataka Stambule kasa karo kirvį (80)

Ataka be jokių skrupulų, kurią įvykdė trys teroristai mirtininkai Stambulo oro uoste, gali išprovokuoti aršesnį konfliktą tarp Turkijos ir „Islamo valstybės“, o Turkija gali dar labiau įsitraukti į Sirijoje vykstantį karą.

D. Trumpas nevykusiai pajuokavo (6)

Būdamas už daugiau negu 3 tūkst. km nuo Meksikos oro erdvės JAV prezidento posto siekiantis Donaldas Trumpas ketvirtadienį ir vėl nepraleido paminėti Amerikos pietinės kaimynės, juokais pareiškęs, kad lėktuvas, skridęs virš jo rinkimų kampanijos renginio vietos, gali būti meksikiečių karinis orlaivis, kuris „ruošiasi atakuoti“.