Saifas al Islamas, dešinioji buvusio Libijos diktatoriaus Muammaro Gaddafi ranka, sulaikytas, nes buvo išduotas, pasakoja žmogus, teigiantis pats jį išdavęs naujajai Libijos valdžiai. Yusefas Salehas al Hotmani per interviu televizijai „Al Arabiya“ sakė, jog M. Gaddafi sūnus pasisamdė jį vedliu, padėsiančiu pabėgti į Nigerį, skelbia newsru.com.
Yussefas Salehas al Hotmani
© Reuters/Scanpix

Vyras tvirtina, jog M. Gaddafi sūnus už paslaugas jam pasiūlė milijoną eurų (3,45 mln. Lt). Tačiau vedlys vis dėl to nusprendė atlikti savo pilietinę pareigą ir diktatoriaus sūnų išdavė kovotojams.

Vietos pareigūnus vedlys informavo, jog Saifo al Islamo ir jo žmonių kortežas, kurį sudarė du automobiliai, sieną kirsti bandys naktį į lapkričio 19 dieną. Tuomet nuverstojo Libijos vadovo sūnus ir buvo sulaikytas.

„Mes (vedlys ir kovotojai - red.past.) nusprendėme, jog geriausias sprendimas būtų pulti dykynėje, toliau nuo miesto... Kai prasidėjo šturmas, buvo šaudoma, šaudoma tiksliai, susišaudymas truko ne ilgiau nei dvi minutes, to pakako operacijai baigti“, - pasakojo libis, pats vykęs pirmajame kortežo automobilyje.

Jis M. Gaddafi sūnų įtikino, jog „bus saugiau“, jeigu automobiliai judės trijų kilometrų atstumu vienas nuo kito. Iš tikrųjų toks sprendimas priimtas dėl paprastos priežasties – kad kovotojai galėtų užgrobti pirmąjį automobilį iki tol, kol priartės Saifo al Islamo mašina, saugiai išlaipinti išdaviką, o tuomet pulti antrąjį automobilį.

Y. Saleho al Hotmani atsisako atskleisti, kada ir kaip jam pavyko susisiekti su naująja Libijos valdžia ir perduoti informaciją apie M. Gaddafi sūnų. Kaip teigia analitikai, gali būti, jog vedlys išduoti Saifą al Islamą nusprendė ne iš karto: vedlio negalėjo visiškai nejaudinti siūlomas milijonas eurų.

Saifas al Islamas Gaddafi
Saifas al Islamas Gaddafi
© Reuters/Scanpix

„Jokių pinigų už informaciją aš neprašiau. Kaip paaiškėjo vėliau, automobiliuose jokių pinigų nebuvo. Net neabejojau, jog Saifo al Islamo vyrai mane nužudys, kai tik kirsime sieną“, - teigia išdavikas.

Kovotojai sako, jog automobiliuose aptiko beveik 5 tūkst. dolerių (12,77 tūkst. Lt). Vėliau, lėktuve, kuriame M. Gaddafi sūnus buvo skraidinamas į Zintano miestą, jis uždavė vieną vienintelį klausimą – kas jį išdavė.

Šiuo metu Saifas al Islamas laukia sprendimo dėl galimo jo išdavimo Hagai. Tarptautinio Hagos tribunolo atstovai teigia, jog nereikalauja Saifo al Islamo ekstradicijos.

Hagoje svarstoma galimybė M. Gaddafi sūnų teisti gimtinėje, jeigu tik tam pritars tarptautinė teisėjų kolegija: „Jeigu Libijos žmonės pasirengę jį teisti gimtinėje, mes aptarsite mūsų ir jų teisėjų bendradarbiavimo galimybę, reikalausime, jog procese būtinai dalyvautų mūsų žmonės“.

Zintano miesto valdžia kol kas neskuba Saifo al Islamo pervežti į Tripolį – M. Gaddafi sūnus tapo tikrų tikriausiu koziriu tų, kurių rankose atsidūrė. Zintano miesto kovotojams vadovavęs Osama al Juvali po sėkmingos M. Gaddafi sūnaus sulaikymo operacijos lapkričio 22 dieną buvo paskirtas naujos vyriausybės gynybos ministru.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Mokykla tėvus gąsdina labiau nei vaikus (7)

Jungtinėje Karalystėje įsikūrusiems ir mokyklinio amžiaus atžalų turintiems lietuviams ruduo...

„Brexit“ žala. Kas laukia tūkstančių darbuotojų iš Lietuvos? (120)

Šimtai tūkstančių darbuotojų iš Europos Sąjungos valstybių nėra užtikrinti dėl savo...

Trečdalis menopauzės sulaukusių moterų turi šią „dovaną“: ginekologas paaiškino, kada reikia sunerimti (17)

Daugelis moterų net neįtaria, jog jų gimdoje vystosi miom a. O dažniausiai jas atlikti padeda...

Šių laikų Romeo ir Džiuljeta: tragiška paauglių meilės istorija (7)

Trijų paauglių santykiai, įsipainioję į meilės trikampį, baigėsi tragiškai visiems: vienas...

Pavalgęs A. Užkalnis sako, kad Nidą metas branginti, kol visai užbrangs (123)

Žinau, žinau, šiandien ne toks sekmadienis, kad galima būtų ramiai apie Nidą rašyti: nebėr tų...

Būkite atsargūs: išmaniuosius telefonus puolė 4 tūkst. pokalbius įrašinėjančių programėlių (9)

Nuo vasario „ Android “ operacine sistema savo išmaniuose telefonuose besinaudojantieji sulaukė...

„Saulėlydžio“ žvaigždės kovos su paparacais: slėpdavosi net bagažinėje

Visiems teko girdėti apie įžymybių „kovas“ su paparacais. Kol paauglių dievaitis Justinas...

Šiuolaikinės moters emocinės perkrovos: lyginame su gyvenimu prieš šimtą metų

Būti moterimi šiandien sudėtingiau nei anksčiau. Tai tiesa. Ir esmė ne vien tame, kad dabar...

Bjaurus skandalas Ukrainoje: du žaidėjai pardavė rinktinės rungtynes (30)

Ukrainos ledo ritulio rinktinę supurtė lažybų skandalas. Du žaidėjai prisipažino gavę pinigų...

„Velomaratono“ dalyviai slysčiojo lietaus išpraustame Vilniuje, bet gerino pernykščius rezultatus (34)

Sekmadienį aštuntą kartą startavo masiškiausias šalyje dviračių sporto renginys...