Kinijos ambasados Vašingtone atstovas spaudai atmetė Jungtinių Valstijų vyriausybės tvirtinimus, esą stambi kibernetinė ataka prieš JAV vyriausybės darbuotojų duomenis buvo surengta iš Kinijos.

„Kibernetines atakas, rengiamas užsienio šalyse, yra sunku susekti, taigi sudėtinga identifikuoti ir tokių atakų šaltinį. Šokti prie išvadų ir kelti hipotetinius kaltinimus yra neatsakinga ir nereproduktyvu“, - teigė Zhu Haiquanas.

„Kibernetinė ataka yra pasaulinė grėsmė, kurią galima išspręsti tik tarptautiniu bendradarbiavimu, kuris yra paremtas abipusiu pasitikėjimu ir abipuse pagarba“, - pridūrė jis.

Kompiuterinių sistemų įsilaužėliai galėjo įsilaužti į keturių milijonų dabartinių ir buvusių federalinių pareigūnų asmeninius duomenis, ketvirtadienį pranešė Personalo valdymo tarnyba.

Agentūra, kuri tikrina darbuotojų išsilavinimą ir kvalifikacijas, įspėjo, kad potencialios aukos stebėtų savo sąskaitas ir gautų naujas kreditų ataskaitas.

JAV pareigūnai mano, kad tai gali būti didžiausias vyriausybės kompiuterių tinklo pažeidimas.

Šis įsilaužimas neapsiriboja tik Personalo valdymo tarnyba ir Vidaus reikalų departamentu: nuo įsilaužėlių nukentėjo beveik kiekviena federalinės vyriausybės agentūra, teigė vyriausybės pareigūnai.

Toliau vyksta žalos įvertinimas, ir gali paaiškėti, kad nuo šios atakos gali būti nukentėję dar daugiau darbuotojų.

JAV tyrėjai: manome, kad tai kinų darbas

JAV tyrėjai mano galį atsekti, kad šis įsilaužimas buvo Kinijos vyriausybės darbas. Manoma, kad Kinijos kariuomenei dirbantys programišiai sudarinėja didžiulę amerikiečių duomenų bazę, ketvirtadienio vakarą CNN sakė žvalgybos pareigūnai.
  
Koks yra tokios duomenų bazės kūrimo tikslas, neaišku.

Kinija pasmerkė kaltinimus dėl kibernetinės atakos

Pekinas penktadienį pasmerkė „neatsakingus“ pareiškimus, kad Kinijoje veikiantys kompiuteriniai įsilaužėliai yra susiję su didelio masto kibernetine ataka, per kurią nusikaltėliai įgijo prieigą prie milijonų esamų ir buvusių JAV federalinių darbuotojų asmeninių duomenų.

„Kibernetinės atakos paprastai būna anoniminės ir vykdomos nepaisant valstybių sienų, o jų kilmę sunku atsekti“, – spaudos konferencijoje sakė Kinijos užsienio reikalų ministerijos atstovas Hong Lei.

„Neatlikti nuodugnaus tyrimo ir toliau naudoti tokius žodžius kaip „tikėtina“ yra neatsakinga ir nemoksliška“, – pabrėžė jis.

JAV vyriausybė ketvirtadienį paskelbė, kad kompiuteriniai įsilaužėliai sugebėjo prieiti prie informacijos apie mažiausiai 4 mln. šiuo metu dirbančių arba buvusių federalinių darbuotojų per didžiulio masto kibernetinę ataką, kurios šaltinis, kaip įtariama, buvo Kinijoje.

Dienraštis „The Washington Post“ ir kitos JAV žiniasklaidos priemonės citavo vyriausybės pareigūnus, kurie sakė, kad už šią ataką atsakingi Kinijos kompiuteriniai įsilaužėliai.

„Pastaruoju metu matėme daug tokių žiniasklaidos pranešimų ir nuomonių, – sakė Hong Lei. – Mes visuomet sakome, kad Kinija nusistačius prieš bet kokių formų kibernetinius įsilaužimus.“

Kinijos ambasada Vašingtone taip pat argumentavo, kad įvykdyti tokią ataką neleistų Kinijos įstatymai.

„Skubotos išvados ir hipotetinių kaltinimų kėlimas nėra atsakingas (elgesys) – tai duos priešingų rezultatų“, – sakė ambasados atstovas Zhu Haiquanas.