Irano prezidentas neigia prašęs pridengti Veneros skulptūrą

 (6)
Irano prezidentas Hassanas Rouhani trečiadienį patikino neprašęs pridengti klasikinių skulptūrų viename Romos muziejuje, kuriame lankėsi kartu su Italijos premjeru Matteo Renzi.
Viešint Irano prezidentui Kapitolijaus muziejuje uždengtos nuogų asmenų skulptūros
Viešint Irano prezidentui Kapitolijaus muziejuje uždengtos nuogų asmenų skulptūros
© twitter.com

Šypsodamasis H. Rouhani žurnalistams sakė, kad „nekontaktavo šiuo klausimu“ su italų pareigūnais.

„Žinau, kad italai yra labai svetingi, tauta, kuri siekia, kad svečių viešnagė būtų kuo malonesnė. Dėkoju jiems už tai“, – pridūrė jis.

Antradienį H. Rouhani ir M. Renzi sakė kalbas Romos Kapitolijaus muziejuje, kuriame eksponuojama didžiulė raito Romos imperatoriaus Marko Aurelijaus statula, įamžinta daugelyje to renginio nuotraukų.

Tačiau nuogas figūras vaizduojančios statulos, tarp jų garsioji II a.pr.Kr. sukurta vadinamoji Kapitolijaus Venera, buvo laikinai uždengtos faneros plokštėmis, saugantis, kad nepatektų į fotografų objektyvus arba H. Rouhani į akis.

Muziejuje svečią lydėjęs Italijos kultūros ministras Dario Franceschini tokį klasikos šedevrų slėpimą pavadino „nesuvokiamu“.

Jis patikino, kad nei H.Rouhani, nei jis iš anksto nežinojo apie šį sprendimą.

Italijos žiniasklaida trečiadienį dėl „perdėto stropumo“ kaltino pareigūnus, atsakingus už protokolą per garbingų užsienio svečių vizitus.

Šaltiniai Romos merijoje, kuri valdo šį muziejų, žurnalistus patikino, kad savivaldybė neprisidėjo prie šio sprendimo priėmimo.

Meno kūrinių uždangstymas buvo ne vienintelis Italijos rūpestis, siekiant užtikrinti sklandų Irano vadovo vizitą šalyje.

Kadangi H. Rouhani atsisako dalyvauti bet kokiuose oficialiuose pietuose ar vakarienėse, kuriuose yra patiekiamas alkoholis, per jo pietus su prezidentu Sergio Mattarella ir vakarienę su M. Renzi vyną teko išbraukti iš meniu.

Anot žiniasklaidos, Prancūzija neketina sekti italų pavyzdžiu, tad trečiadienį prasidedančiai H.Rouhani viešnagei Paryžiuje besiruošiantys protokolo pareigūnai yra priversti sukti galvas.

BNS
Parašykite savo komentarą
arba komentuokite anonimiškai čia
Skelbdami komentarą, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Skaityti komentarus Skaityti komentarus
 
Užsienio naujienų prenumerata

Užsienyje

B. Assado pajėgos įžengė į sukilimo simboliu tapusią Darają

Sirijos vyriausybinės pajėgos šeštadienį įžengė į sukilimo simboliu tapusį Darajos miestą, iš kurio po ketverius metus trukusios režimo pajėgų apsiausties evakavosi sukilėlių kovotojai ir civiliai gyventojai, sakė šaltinis karinėse pajėgose.

T. May pasitraukimą iš ES nori inicijuoti „be balsavimo parlamente“ (2)

Britų ministrė pirmininkė Theresa May savo šalies pasitraukimą iš Europos Sąjungos (ES) nori inicijuoti be balsavimo parlamente, teigiama viename šeštadienio pranešime.

Vokietija: šiemet atvykusių pabėgėlių skaičius sieks apie 300 tūkst. (5)

Vokietija skaičiuoja, kad šiemet į šalį atvykusių pabėgėlių skaičius turėtų siekti apie 300 tūkst. Tokius skaičius pateikia šalies Migracijos ir pabėgėlių tarnyba.

Į Graikiją siunčiama apie 200 žvalgybininkų (8)

Europolo agentūros slaptosios tarnybos Europos Sąjungoje ruošiasi artimiausiomis dienomis į Graikiją išsiųsti 200 pareigūnų, kurių tikslas bus aptikti galimas ekstremistines ISIS islamistų grupuotes, veikiančias karštuosiuose pabėgėlių taškuose.

Per susidūrimą su Sirijos kurdais Turkija neteko vieno kario (13)

Kurdų kovotojams šeštadienį raketomis atakavus du tankus, dalyvaujančius Turkijos karinėje operacijoje šiaurinėje Sirijoje, vienas turkų karys žuvo, o dar trys buvo sužeisti, pranešė valstybinė žiniasklaida.