Irane uždaromi reformų šalininkų leidiniai

Irano kietosios linijos šalininkams pritariantys teisininkai sustabdė 14 reformas propaguojančių laikraščių ir žurnalų leidimą.
Tai yra didžiausias smūgis prezidento Mohammado Khatami (Mohamado Khatamio) vykdomoms reformoms.

Agentūros IRNA teigimu, tarp laikraščių, kuriuos Teherano teisingumo departamentas uždraudė dėl to, kad buvo ignoruojami ankstesni įspėjimai nespausdinti informacijos, kuri "žemintų islamą bei religinius islamo revoliucijos elementus", yra 8 dienraščiai.

Naujienų agentūra citavo Teisingumo departamento išplatintą komunikatą, kuriame skelbiama, kad šie leidiniai yra "Irano užsienio priešų kultūrinio puolimo dalis".

Praėjusią savaitę šiitų religinis vadovas ajatola Ali Khamenei (Ali Khamenėjaus) pareiškė, kad spauda virto "priešų bazėmis". Šios pastabos buvo suprastos kai ženklas kampanijai prieš prezidento skatinamas spaudos laisves.

Tarp uždraustųjų laikraščių - didelio tiražo laikraščiai "Fath" ir "Asr-e Azadegan", Irano spaudos revoliucijos šaukliai. Uždrausta platinti ir intelektualų savaitraštį "Aban" ir reformas propaguojančius dienraščius "Arya" bei "Aftab-e Emrouz".

Nors laikraštis "Azad" taip pat buvo įtrauktas į uždraustųjų sąrašus, pirmadienio rytą jis dar buvo platinamas.1

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Užsienio naujienų prenumerata

Užsienyje

Penki „Brexit“ scenarijai: laukiama politinio sprogimo (25)

Britai veikiausiai rinktųsi pirmąjį scenarijų. Antrasis būtų geriau nei trečiasis. Ketvirtasis – visiška ekonominė katastrofa. Penktasis – liberalizmo fanatikų fantazija. Su penkiais galimais „Brexit“ scenarijais supažindina ir juos glaustai pristato „The Independent“ ekonomikos redaktorius Benas Chu.

Italiją supurtė žemės drebėjimas žemė drebėjo antrąkart, atnaujinta 23:50 (20)

Stiprus žemės drebėjimas trečiadienį supurtė Italijos vidurio regioną ir buvo juntamas sostinėje Romoje.

Turkijoje suėmus du Dijarbakyro merus kilo riaušės

Turkijos policija trečiadienį Dijarbakyre susirėmė su protestuotojais, kuriuos vaikė ašarinėmis dujomis ir vandens patrankas, kad žmonės nedemonstruotų savo nepritarimo valdžiai, suėmusiai abu kurdų gyventojų daugumą turinčio miesto merus.

Programišiai: elektroniniai laiškai rodo, kad Kremlius ir Rytų Ukrainos separatistai palaiko ryšius (60)

Grupė ukrainiečių programišių paviešino tūkstančius elektroninių laiškų, nutekintų iš paskyros, kuria naudojasi aukšto rango Kremliaus pareigūnas. Panašu, kad šie laiškai rodo, jog tarp Kremliaus ir Rytų Ukrainoje veikiančių prorusiškų separatistų egzistuoja glaudūs finansiniai ir politiniai ryšiai, praneša naujienų agentūra AP.

„National Geographic“ viršelio „afganų mergaitė“ areštuota Pakistane (5)

Afganė, kuri būdama žaliaakė 12 metų mergaitė buvo įamžinta nuotraukoje žurnalo „National Geographic“ viršelyje, trečiadienį buvo areštuota dėl to, kad gyveno Pakistane su suklastotais asmens dokumentais.