Iranas atmeta JAV kaltinimus, kad jo branduolinė programa kelia grėsmę taikai

 (8)
Irano vyriausybė atmetė Vašingtono kaltinimus, kad jo branduolinė programa kelia grėsmę taikai. JAV vyriausybės pareiškimai yra „nuvalkioti“ ir nekeičia fakto, kad Teheranas laikosi 2015 metų branduolinio susitarimo įsipareigojimų, ketvirtadienį tviteryje pareiškė Irano užsienio reikalų ministras Mohammedas Djawadas Sarifas, praneša agentūra AFP.
© Reuters / Scanpix

JAV valstybės sekretorius Rexas Tillersonas trečiadienį klaida pavadino 2015 metų liepą tarp penkių Jungtinių Tautų (JT) veto teisę turinčių šalių, Vokietijos ir Irano pasirašytą susitarimą.

JAV vyriausybė turi pripažinti, kad Iranas laikosi sutarties įsipareigojimų, teigė M. D. Sarifas. Pasak Teherano, Irano branduolinė programa tarnauja tik taikiems tikslams.

R. Tillersonas tuo tarpu kritikavo, kad susitarimas nepadeda pasiekti „nebranduolinio Irano tikslo“. JAV prezidentas Donaldas Trumpas per savo rinkimų kampaniją susitarimą ne kartą vadino didele savo pirmtako Barackas Obama klaida. Tiesa, po to, kai sausį pradėjo savo kadenciją, jis jau nekartoja, kad sieks „sudraskyti“ susitarimą.

Teheranas sutartyje įsipareigojo ženkliai sumažinti savo urano sodrinimą ir sutiko su griežtomis Tarptautinės atominės energijos agentūros (TATENA) kontrolėmis. Vakarai mainais už tai atšaukė dalį savo finansinių ir prekybinių santykių šaliai.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Užsienyje

Sprogo ant minos užvažiavęs ESBO automobilis, yra žuvusių ir sužeistų (13)

Netoli Luhansko Europos Saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos (ESBO) automobilis užvažiavo ant sausumos minos ir sprogo. Apie tai pranešė agentūra „Interfax“, kuri remiasi šaltiniu vadinamosios „Luhansko liaudies respublikos“ jėgos struktūrose, rašo inforesist.org.

Balsuojant M. Le Pen, sulaikytos pusnuogės aktyvistės (5)

Iki pusės nuogos „Femen“ aktyvistės sukėlė sąmyšį, sekmadienį surengusios išpuolį prieš Prancūzijos kraštutinių dešiniųjų kandidatę Marine Le Pen prie rinkimų apylinkės, į kurią ši vyko balsuoti.

Prancūzijoje teko evakuoti vieną balsavimo patalpą dėl įtartino automobilio (1)

Prancūzijos rytuose vienos rinkimų apylinkės patalpos buvo evakuotos dėl įtartino automobilio, pastatyto prie pastato.

Šiaurės Korėjoje sulaikytas JAV pilietis (3)

Šiaurės Korėjoje neseniai sulaikytas JAV pilietis, sekmadienį patvirtino pareigūnai. Tai naujausias JAV piliečio sulaikymo atvejis šioje šalyje.

Rinkimai Prancūzijoje: ką reikia žinoti (19)

Beveik 47 milijonai Prancūzijos rinkėjų sekmadienį balsuos pirmajame prezidento rinkimų ture.