Iranas atmeta JAV kaltinimus, kad jo branduolinė programa kelia grėsmę taikai

 (8)
Irano vyriausybė atmetė Vašingtono kaltinimus, kad jo branduolinė programa kelia grėsmę taikai. JAV vyriausybės pareiškimai yra „nuvalkioti“ ir nekeičia fakto, kad Teheranas laikosi 2015 metų branduolinio susitarimo įsipareigojimų, ketvirtadienį tviteryje pareiškė Irano užsienio reikalų ministras Mohammedas Djawadas Sarifas, praneša agentūra AFP.
© Reuters / Scanpix

JAV valstybės sekretorius Rexas Tillersonas trečiadienį klaida pavadino 2015 metų liepą tarp penkių Jungtinių Tautų (JT) veto teisę turinčių šalių, Vokietijos ir Irano pasirašytą susitarimą.

JAV vyriausybė turi pripažinti, kad Iranas laikosi sutarties įsipareigojimų, teigė M. D. Sarifas. Pasak Teherano, Irano branduolinė programa tarnauja tik taikiems tikslams.

R. Tillersonas tuo tarpu kritikavo, kad susitarimas nepadeda pasiekti „nebranduolinio Irano tikslo“. JAV prezidentas Donaldas Trumpas per savo rinkimų kampaniją susitarimą ne kartą vadino didele savo pirmtako Barackas Obama klaida. Tiesa, po to, kai sausį pradėjo savo kadenciją, jis jau nekartoja, kad sieks „sudraskyti“ susitarimą.

Teheranas sutartyje įsipareigojo ženkliai sumažinti savo urano sodrinimą ir sutiko su griežtomis Tarptautinės atominės energijos agentūros (TATENA) kontrolėmis. Vakarai mainais už tai atšaukė dalį savo finansinių ir prekybinių santykių šaliai.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Užsienyje

Prieš Estijos narystę NATO pasisakęs ministras atsistatydina

Estijos valstybės valdymo ministras Michailas Korbas, anksčiau sakęs, kad nepalaiko savo šalies narystės NATO, bet vėliau atsiėmęs savo žodžius, premjerui Juri Ratui įteikė atsistatydinimo pareiškimą, o vyriausybės vadovas jį patenkino, pranešė dienraštis „Postimees“.

Britanijos policija suėmė aštuonis įtariamuosius, siejamus su Mančesterio teroro aktu atnaujinta 09.45 (4)

Didžiosios Britanijos policija pranešė, kad ketvirtadienį Mančesterio apylinkėse suėmė dar du vyrus, siejamus su pirmadienį surengtu teroro aktu, o anksčiau areštuota moteris buvo paleista nepateikus jokių kaltinimų.

D. Trumpas išplepėjo, kur dislokuoti JAV branduoliniai povandeniniai laivai (12)

JAV prezidentas Donaldas Trumpas per pokalbį telefonu su Filipinų prezidentu Rodrigo Duterte ne tik gyrė jo kruviną karą su narkotikais - bet ir išplepėjo, kad Vašingtonas tuo metu prie Šiaurės Korėjos krantų buvo dislokavęs du branduolinius povandeninius laivus, praneša agentūra „Reuters“.

Brazilijoje per protestą prieš M. Temerą prasiveržė smurtas, iškviesti kariai

Brazilijos sostinėje prezidento atsistatydinimo reikalaujantiems protestuotojams įsiveržus į ministerijas ir susirėmus su policija, saugoti vyriausybinių pastatų trečiadienį buvo dislokuoti kariai.

JAV žada taikyti sankcijas Rusijai, kol Krymas bus grąžintas Ukrainai (133)

JAV valstybės sekretorius Rexas Tillersonas per neseniai įvykusį susitikimą su Rusijos užsienio reikalų ministru Sergejumi Lavrovu jam pareiškė, kad sankcijos Maskvai galios tol, kol Krymas bus grąžintas Ukrainai.