JAV jūrų pėstininkų vadovaujamo Faludžos puolimo metu buvo "sulaužytas sukilimo Irake stuburas" ir sužlugdytos maištininkų operacijos visoje šalies teritorijoje, ketvirtadienį sakė aukšto rango JAV pajėgų vadas.
Televizijos medžiagoje – Irako sukilėlių citadele vadinamos Faludžos puolimas.
© Reuters/Scanpix
Faludžoje dislokuotoms 1-osioms jūrų pėstininkų ekspedicinėms pajėgoms vadovaujantis generolas leitenantas Johnas Sattleris sakė, kad per šį sukilėlių citadelės antpuolį maištininkai "buvo išstumti iš savo irštvos ir išblaškyti".

Faludžos mieste buvo įsitvirtinę kovotojai, kurie praėjusiais metais pradėjo sukilimą, kai buvo nuverstas šalį valdęs Saddamo Husseino režimas, ir ji laikyta vienu didžiausių pasipriešinimo Irake židinių.

Aukščiausio rango jūrų pėstininkų vadas tai pareiškė tą pačią dieną, kai Mosule buvo užpulta gubernatoriaus būstinė ir visą šalies šiaurę toliau krėtė neramumai, o Faludžoje JAV ir irakiečių kariai tęsė kratas namuose, ieškodami čia užsilikusių maištininkų.

"Dabar mes manome, kad, kaip jau minėjau, buvo sulaužytas sukilimo stuburas ir maištininkai neteko saugaus prieglobsčio", - sakė J.Sattleris.

Pasak generolo leitenanto, sukilėliai neteko "valdymo bei kontrolės priemonių" ir "dirvos, kur galėtų veikti - miesto, kur patogu judėti ir kur gerai žinoma kiekviena gatvė".

"Kiekvieną kartą, kai priverčiame šiuos individus persikelti į kitą vietą, išsiplečia jų draugų, jei taip galima sakyti, ratas, o tarp šių žmonių visuomet bus tokių, kurių jie nepažįsta ir kuriais nepasitiki - naujokų, kur kas jaunesnių žmonių, kurie daro klaidų", - sakė generolas.

JAV ir Irako kariškiai per puolimą Faludžioje nukovė apie 1 tūkst. 200 maištininkų ir belaisviais paėmė per tūkstantį žmonių, pareiškė Dž. Satleris. Tačiau ketvirtadienį žuvo vienas JAV jūrų pėstininkas ir Irako karys.

J.Sattleris pirmasis iš JAV kariuomenės vadų pateikė tokį optimistinį padėties įvertinimą nuo tada, kaip lapkričio 8 dieną buvo pradėta didelio masto operacija Faludžoje, į vakarus nuo Bagdado esančiame sunitų mieste, iš kurio, pasak JAV pareigūnų, maištininkai rengė sprogdinimus, grobimus ir žudynes.

Aukščiausio rango JAV pajėgų karininkas generolas Richardas Myersas praėjusią savaitę sakė, jog nebuvo puoselėjamos viltys, kad šis puolimas užbaigs sukilimą.

JAV kariuomenės vadų anksčiau skelbti oficialūs pareiškimai apie pažangą siekiant pažaboti sukilimą tik pakurstydavo maištininkus, norinčius išvaryti iš šalies JAV ir kitų užsienio šalių pajėgas bei pakenkti Vašingtono remiamai laikinajai vyriausybei, suintensyvinti išpuolius.

Tačiau, nors po 10 dienų kovų maištininkų grupuotės neteko saugaus prieglobsčio, ministro pirmininko Iyado Allawio atstovas pripažino, kad daugelis kovotojų išsibarstė po šalį ir kelia grėsmę kitose Irako dalyse. Su šia problema JAV ir Irako valdžia taip pat turės susidoroti.

JAV jūrų pėstininkų pareigūnai Faludžoje įspėjo dėl nenurimusio buvusių Saddamo Husseino lojalistų ir islamistų, tokių kaip "Al Qaeada" sąjungininko Abu Musabio al-Zarqawi, pasipriešinimo.

Irako policija ir nacionalinė gvardija ketvirtadienį sulaikė 104 įtariamus kovotojus sunitų musulmonų citadelėje Bagdade. Taip pat buvo konfiskuota daug ginklų.

Ketvirtadienį per ataką Mosulo gubernatoriaus rūmuose žuvo asmens sargybinis ir dar keturi asmenys buvo sužeisti. JAV bazė Mosule taip pat buvo apšaudyta minų ir šeši irakiečiai žuvo per sprogimus šiauriniuose naftos pramonės miestuose Baidžyje ir Kirkuke. Bagdade nuo pakelėje padėtos bombos taip pat žuvo vienas irakietis.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

A. Čekuolio receptas ilgam ir energingam gyvenimui (49)

Palikęs televiziją, žurnalistas, rašytojas Algimantas Čekuolis toliau rašo knygas ir beria...

Ekonomikos žvaigždė: rusų oligarchai į užsienį išvežė pusę šalies turto (57)

Turtingi rusai ofšoruose laiko tiek pat turto, kiek visi Rusijos gyventojai turi šalies viduje kartu...

T. Janonis. „Valstiečiai“, apsidairykite, kas vyksta jums už nugaros (49)

Valdantiesiems šokinėjant iš laimės, kad pavyko pradėti urėdijų reformą, urėdai laiko...

Artėjančio rudens prognozė: šalnos ir šalčiai – dar rugsėjį (84)

Rugsėjį jau galime sulaukti šalnų ir šalčių, tiesa, bent sniego tikimybė, laimei, išlieka...

Ketvirtadalis balsavusiųjų už „Brexit“ mano, kad buvo apmauti (1)

Naujausia apklausa atskleidė, kad jei referendumas dėl „Brexit“ vyktų dabar – Jungtinė...

Gyvai / Po sproginėjančių baterijų skandalo grįžta „Samsung Note“ gyvai nuo 18 val. (20)

Trečiadienio vakarą JAV, Niujorke, pristatomas naujausias „Samsung“ telefonas, tai...

Greitai paruošiama vakarienė: kepame žuvį (1)

Kai pietų ar vakarienės norisi čia ir dabar, puikiausia išeitis – greitai paruošiama...

Uždaromas ir „Swedbank“ skyrius Vilniaus centre (22)

Sostinės Gedimino prospekte ilgus metus veikęs vieno iš didžiausių šalies komercinių bankų...

„Iš viršaus“: kas laimėjo „Cavaliers“ ir „Celtics“ mainuose?

Pastarąją naktį įvykę Klivlando „Cavaliers“ ir Bostono „Celtics“ mainai iššaukė...

Kosmetologė patarė, kokia turėtų būti ideali kasdienė odos priežiūra (8)

Trečiadienio popietę DELFI TV Gyvai konferencijoje viešėjusi „ Sothys “ partnerė...