Ieškodami ginklų taikdariai krečia Kosovo miestą

Maždaug 150 JAV kareivių pirmadienį grįžo į šiaurinę Kosovo Mitrovicos dalį - kitą dieną po to, kai įniršę vietos serbai apmėtė Amerikos ir Vokietijos kareivius akmenimis ir plytgaliais. Serbai kaltino taikdarius agresyviu elgesiu kratų metu.

Siekiant išvengti naujų susirėmimų, prancūzų taikdariai atitvėrė serbų dominuojamos miestelio dalies rajoną, kuriame buvo atliekamos kratos.

Taip pat buvo tęsiamos kratos pietinėje Kosovo Mitrovicos dalyje, kurioje dominuoja albanai. Tačiau sekmadienį konfiskuotų ginklų kiekis buvo palyginti kuklus, turint galvoje, kad šioje operacijoje dalyvauja daugiau kaip 2 300 taikdarių.

Ginklų paieška Mitrovicoje gali tęstis kelias dienas. Komendanto valanda, kuri trunka nuo 6 val. vakaro iki 6 val. ryto, pratęsta iki naujo įspėjimo.

Anksti pirmadienio rytą dešimtys tūkstančių albanų pradėjo 40 kilometrų žygį į Kosovo Mitrovicą, norėdami išreikšti savo pritarimą vienybei ir taikai. Jie nešė plakatus - "Kosovo padalijimui - ne" ir "Nėra Kosovo be Mitrovicos". Kiti dalyviai nešė Albanijos bei Amerikos vėliavas.

Nuo praėjusio birželio, kai į Kosovą įžengė taikos palaikymo pajėgos, šiaurėje esantis pramoninis Mitrovicos miestas nuolat tapdavo etninės įtampos židiniu.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Užsienio naujienų prenumerata

Užsienyje

Moteris stojo į nuožmią kovą su ISIS: jie bandė nužudyti mane šešis kartus (41)

„Nutilti ir stovėti ramiai“, – ginkluotiems vyrams sukomandavo juoda uniforma dėvinti ir juoda skara ryšinti moteris, sėsdamasi duoti interviu, rašo CNN.

Vokietija ketina pasiūlyti 50 tūkst. darbo vietų pabėgėliams sirams (34)

Vokietijos valdžia iki šių metų pabaigos išleis 200 milijonų eurų, kad sudarytų 50 tūkstančių darbo vietų pabėgėliams sirams Turkijoje, Irake, Libane ir Jordanijoje. Tai šeštadienį pranešė žurnalas „Spiegel“.

Per sprogimą Afganistano pietuose žuvo mažiausiai 11 žmonių (3)

Šeštadienį sprogus bombai Hilmendo provincijoje Afganistano pietuose žuvo mažiausiai 11 žmonių. Tai pranešė naujienų agentūra „Xinhua“.

Buvęs Slovakijos prezidentas M. Kovačas paguldytas į ligoninę, jo būklė sunki

Buvęs Slovakijos prezidentas Michalas Kovačas paguldytas į vieną iš Bratislavos ligoninių, jo būklė sunki. Tai šeštadienį pranešė laikraščio „Novy Čas“ tinklalapis.

Per sprogimą Somalio sostinėje žuvo mažiausiai trys žmonės (3)

Šeštadienį Somalio sostinėje Mogadiše buvo užpultas restoranas, praneša „Reuters“.