Į Rusiją grįš dalis Gintaro kambario

 (1)
Šeštadienį, balandžio 29-ąją, valstybiniame muziejuje draustinyje "Carskoje selo" (Puškino miestas Sankt Peterburgo priemiestyje) bus oficialiai perduota Rusijai Florencijos mozaika, kuri yra Didžiojo Tėvynės karo metais dingusio garsiojo Gintaro kambario dalis.
Mozaika bus atvežta į Rusijos šiaurės sostinę penktadienio vakarą iš Maskvos, kuri ji išvakarėse buvo atgabenta specialiuoju reisu iš Vokietijos.

Kaip pranešė agentūrai "Interfax" muziejaus direkcija, mozaikos perdavimas yra "Vokietijos Brėmeno miesto geros valios aktas".

Direkcijos žiniomis, galimas dalykas, mozaikos perdavimo ceremonijoje dalyvaus laikinasis Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas. Į Puškiną taip pat atvyks Rusijos kultūros ministras Michailas Švydkojus.

Kaip priminė direkcijos atstovas, anksčiau Vokietijos koncernas "Ruhrgas" perdavė Rusijai 3,5 mln. dolerių Gintaro kambarių atkurti.

Florencijos mozaika yra viena keturių mozaikų, puošusių Jekaterinos rūmų Gintaro kambarį.

Gintaro kambarį Petras I gavo kaip diplomatinę dovaną iš Prūsijos monarcho Friedricho I (Frydricho I) 1716 metais.

1755-57 metais architektas Bartolomeo Francesco Rastrelli (Bartolomėjas Frančeskas Rastrelis) atkūrė 100 kvadratinių metrų Gintaro kambarį Didžiuosiuose (Jekaterinos) rūmuose.

1942 metais vokiečiai išvežė jį iš Puškino ir tais pačiais metais įrengė Kenigsbergo pilyje Karaliaučiuje. Kur dabar yra Gintaro kambarys, nežinoma, bet jo paieškos tebevyksta.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Užsienio naujienų prenumerata

Užsienyje

Smūgis H. Clinton – FTB tiria naujus elektroninius laiškus

Likus vos 11 dienų iki JAV prezidento rinkimų demokratų kandidatė Hillary Clinton patyrė smūgį - išlindo nauji galai ir taip ją persekiojančioje elektroninių laiškų istorijoje.

Garsioji žaliaakė afganė iš „National Geographic“ neigia įsigijusi padirbtus asmens dokumentus

Pakistano prokuroras pranešė, kad žurnalo „National Geographic“ išgarsinta žaliaakė afganų mergaitė penktadienį pirmą kartą stojo prieš teismą neigdama, kad suklastojo savo Pakistano pilietybę.

Lenkija atmeta ES reikalavimus dėl KT krizės (1)

Lenkija atmeta Europos Sąjungos reikalavimus dėl konstitucinio teismo krizės. Interviu Lenkijos radijui šalies užsienio reikalų ministras pareiškė, kad Europos Komisijos reikalavimai yra nepagrįsti. Apie tai praneša LRT radijas.

Mosulas prieš puolimą: džihadistai vykdo egzekucijas, civilius verčia gyvaisiais skydais (4)

Džihadistų grupuotė „Islamo valstybė“ nužudė dešimtis žmonių ir tūkstančius jų ruošiasi paversti gyvaisiais skydais, Irako pajėgoms priartėjus prie Mosulo miesto, penktadienį pranešė Jungtinės Tautos.

V. Putinas nenori klausyti kariškių dėl Alepo bombardavimo (79)

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas nemano, kad dabar būtų laikas atnaujinti aviacijos smūgius Alepe, – to prašo Rusijos gynybos ministerija, pranešė Kremlius.