Į NATO plėtrą Rusija duos "neproporcingą" atsaką

Rusijos gynybos ministerijos atstovai neatmeta galimybės, jog Rusija duos "neproporcingą atsaką", jei NATO toliau plėsis į Rytus.
Kaip šeštadienį žurnalistams sakė Rusijos ginkluotųjų pajėgų Generalinio štabo viršininko pirmasis pavaduotojas generolas pulkininkas Valerijus Manilovas, Maskvos požiūris NATO plėtros į Rytus klausimu nepasikeitė. "Mes tam prieštaravome ir, manau, visada prieštarausime", teigė jis.

Pasak generolo, Aljanso plėtra rytų kryptimi, "numatanti ir karinio NATO komponento priartėjimą prie Rusijos sienų, kelia mums potencialią grėsmę".

Jo teigimu, "šios grėsmės atžvilgiu mes veiksime priemonėmis ir būdais, kurie būdingi mūsų nacionalinei politikai, atitinka mūsų galimybes, mūsų mentalitetą". "Šios priemonės gali būti ir asimetriškos, tačiau bet kuriuo atveju jos bus efektyvios", pabrėžė V. Manilovas.

Kartu Generalinio štabo viršininko pavaduotojas teigė, jog didinti pajėgų grupuotę Rusijos šiaurės vakaruose neplanuojama. "Mes realiai vertiname situaciją, įskaitant ir NATO pajėgų Vidurio bei Rytų Europoje pertvarkos procesą, todėl manome, jog kol kas nėra poreikio imtis priemonių stiprinti bei didinti mūsų grupuotes Rusijos šiaurės vakarų ir vakarų regionuose", teigė generolas.

Kalbėdamas apie galimybę Rusijai integruotis į NATO, V. Manilovas sakė, kad "tokios integracijos galimybė kaip "strateginė perspektyva remtųsi Rusijai suteiktinu lygiateisiškumu su kitomis Aljanso narėmis priimant sprendimus saugumo klausimais ir juos įgyvendinant". "Tik tokia pozicija gali tapti pagrindu svarstyti ateityje Rusijos įstojimo į NATO klausimą", teigė generolas.

Kartu V. Manilovas pabrėžė, jog "NATO blokas iš grynai karinės organizacijos, kurios uždavinys yra kolektyvinė jos narių gynyba, turėtų transformuotis į politinę organizaciją".

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Užsienio naujienų prenumerata

Užsienyje

H. Clinton šeimos drama: gražuolių antplūdis ir politiniai maitvanagiai (29)

„Beveik visą santuokinį gyvenimą, o ji santuokoje gyvena jau 40 metų Hillary Clinton kovojo su kaltinimais, susijusiais su jos sutuoktinio neištikimybe, - rašo „The Washington Post“. – Buvo net ir ieškinys dėl seksualinio priekabiavimo, didelio masto tyrimas ir netgi balsavimas dėl jo pašalinimo iš pareigų, o pagrindinė jam reikšta pretenzija buvo susijusi su atsisakymu pasakyti tiesą dėl santykių su Baltųjų rūmų stažuotoja.“

Daugiau nei šimtui šeimų Libijoje gresia mirti iš bado (25)

Daugiau nei šimtas šeimų, gyvenančių apsuptyje viename Libijos rajone, gali mirti iš bado, įspėjo tarptautinė nevyriausybinė žmogaus teisių gynimo organizacija „Amnesty International“.

Pakistanas: ginkluoti užpuolikai pražudė šešis civilius ir vieną policijos pareigūną

Pakistano pareigūnai praneša, kad nežinomi ginkluoti užpuolikai šalies pietvakariuose nužudė šešis civilius. Taip pat jie skelbia, kad pietinėje šalies dalyje šauliai nukovė du nužudymu įtariamus asmenis lydėjusį policijos pareigūną. Užpuolikų tikslas buvo išlaisvinti įtariamuosius, praneša AP.

Pietų Sudano kariuomenė užblokavo 100 tūkst. žmonių (4)

Jungtinių Tautų Pabėgėlių agentūra, kuria remiasi „Interfax“, penktadienį pranešė, kad Pietų Sudano pietryčiuose esančiame Jėjaus mieste užblokuota apie 100 tūkstančių žmonių, jiems visiems labai trūksta maisto produktų ir medikamentų.

„USA Today“ perspėja nebalsuoti už pavojingą demagogą D. Trumpą (53)

JAV dienraštis „USA Today“ nukrypo nuo įprastos praktikos ir penktadienį išreiškė palaikymą vienam iš prezidento rinkimų kampanijos dalyvių.