Į Mitrovicą žygiuoja 20 000 Kosovo albanų

 (2)
Žygio dalyviai susirinko Kosovo sostinėje Prištinoje. Rytą, esant minusinei temperatūrai, jie leidosi į Kosovo Mitrovicą, esančią už 40 km į šiaurės vakarus. Kelyje kolona nusidriekė per kelis kilometrus, blokuodama transporto eismą. Virš jos sukiojosi du NATO vadovaujamų taikos palaikymo pajėgų sraigtasparniai.

Pačioje Mitrovicoje padėtis buvo įtempta. Kosovo albanų minia pralaužė apsaugos kordoną, kurį sudarė keli taikdariai, ir susirinko prie tilto virš upės, skiriančios albanišką ir serbišką miesto dalis.

Tūkstantinė minia mojo albaniškomis vėliavomis ir tyčiojosi iš kitoje tilto pusėje susirinkusių serbų. Abi puses skyrė taikdariai ir šarvuočiai.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Užsienio naujienų prenumerata

Užsienyje

Italai renkasi gyventi su tėvais (11)

Du trečdaliai 18-34 metų amžiaus italų vis dar gyvena su tėvais. Tai yra 7 mln. žmonių, rodo naujas statistikos departamento ISTAT tyrimas.

Savižudžio išpuolis Bagdade nusinešė mažiausiai 7 žmonių gyvybes (3)

Savižudžio išpuolis Irako sostinėje Bagdade nusinešė mažiausiai septynių žmonių gyvybes. Dar 19 asmenų buvo sužeisti, pranešė policija, kuria remiasi agentūra AP.

Šarlotės policija išplatino vaizdo medžiagą, kaip nušaunamas juodaodis (7)

JAV Šarlotės miesto policija paskelbė vaizdo medžiagą, kurioje užfiksuota, kaip policininkai nušauna juodaodį vyrą. Medžiaga buvo paskelbta po to, kai politikai ir vietos protestuotojai spaudė pareigūnus tai padaryti.

Dėl „Islamo valstybės“ pasaulis stovi ant 10 karų slenksčio (530)

„Islamo valstybės“ (IS) kalifato sienos sparčiai siaurėja, teroristinės organizacijos tvirtovės Irake ir Sirijoje viena po kitos žlunga. JAV vadovaujamas karas pasiekė tokią stadiją, kai kyla klausimų, kas bus toliau. Kaip rašo washingtonpost.com, regis, atsakymas akivaizdus – kils daugiau karų.

Paryžiuje šis sekmadienis – diena be automobilio

Didelė dalis Paryžiaus sekmadienį buvo uždaryta automobiliams ir motociklams - miesto centre, įskaitant ir Eliziejaus laukus, karaliavo pėstieji ir dviratininkai, informuoja agentūra dpa.