Į Lenkiją plūsta vis daugiau užsieniečių

Praėjusiais metais Lenkijoje laikinojo buvimo kortelės buvo išduotos 16,5 tūkst. užsieniečių. Tai žmonės, kurie Lenkijoje dirba, mokosi arba sukūrė mišrią šeimą.
Daugiausia tarp jų buvo ukrainiečių - beveik 2,5 tūkst., vietnamiečių - 1,5 tūkst, rusų - 926 asmenys.

Nemažai laikinojo buvimo kortelių išduota taip pat ir Vakarų Europos šalių piliečiams, kurie į Lenkiją atvyko dirbti.

Nuo šių metų pradžios Lenkiją užplūdo Rumunijos čigonai. Šiuo metu politinio prieglobsčio Lenkijoje yra pasiprašę apie 900 žmonių, tarp jų - 210 Rumunijos čigonų, 180 armėnų, 70 bulgarų ir 130 rusų.

Beveik tris mėnesius Lenkijos pabėgėlių stovykloje gyveno ir 100 religinės sektos iš Visagino narių, tačiau, dviem savaitėms likus iki sprendimo priėmimo, jie savo pageidavimo gauti pabėgėlio statusą atsisakė.

BNS korespondentui Lenkijos vidaus reikalų ir administracijos ministerijos Pasienio apsaugos, migracijos ir pabėgėlių departamento direktorius Krzysztofas Lewandowskis (Kšištofas Levandovskis) sakė, kad, atsižvelgiant į didėjantį norinčių Lenkijoje gyventi asmenų ir pabėgėlių srautą, dar šiais metais bus įkurta Repatriacijos ir svetimšalių valdyba.

Iš viso pernai Lenkijoje apsilankė 89 mln. užsieniečių.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Užsienio naujienų prenumerata

Užsienyje

Netikėtas parlamento sprendimas: uždraudė alkoholį visoje šalyje (14)

Irako parlamentas uždraudė alkoholio prekybą, importą ir gamybą šalyje, praneša BBC.

Iš Haičio kalėjimo pabėgo 172 kaliniai, du žmonės žuvo (4)

Haityje iš kalėjimo netoli sostinės Port o Prenso pabėgo mažiausiai 172 kaliniai po ginkluoto maišto, per kurį buvo nužudytas vienas sargybinis, daug pabėgusių kalinių turi iš policininkų atimtų ginklų, pranešė vietinė žiniasklaida.

Didžioji Britanija siunčia daugiau pajėgų į Kosovą (8)

Didžioji Britanija planuoja siųsti daugiau pajėgų paremti NATO operacijoms Kosove, teigė gynybos sekretorius, praneša BBC.

Prie Libijos krantų vyko dramatiška gelbėjimo operacija: tai atrodė beviltiška (9)

Viduržemio jūroje šalia Libijos krantų pilnas išgelbėtų migrantų laivas „Siem Pilot“ šeštadienį buvo priverstas plaukti šalin nuo kitų nevilties kupinų migrantų, bandančių plaukti gelbėtojų laivo link.

Japonijoje per du sprogimus viename parkų žuvo vienas žmogus, sužeisti mažiausiai du (1)

Japonijoje viename parkų, kuriame vyko tautinė šventė, per du vienas po kito nugriaudėjusius sprogimus sekmadienį žuvo vienas žmogus ir mažiausiai du sužeisti, pranešė ugniagesiai.