Gynybos ministro nužudymas buvo "teroristinis aktas"

Kai P. Bulatovičius buvo nušautas Belgrado restorane, vyriausybės pareigūnai surengė skubų posėdį, pranešė vietos žiniasklaida. Po to vyriausybė paskelbė pareiškimą, kuriame sakoma, kad P. Bulatovičius "buvo klasikinio teroristinio akto auka". Vyriausybė pažadėjo kovoti su terorizmu, bet platesnių komentarų nepateikė.

P. Bulatovičius buvo proserbiškos Juodkalnijos frakcijos narys, lojalus prezidentui Slobodanui Miloševičiui.

Policija pranešė, kad P. Bulatovičius sėdėjo futbolo klubo "Rad" restorane, kuris yra Belgrado gyvenamajame restorane. Jis buvo sužeistas šūviais kartu su dviem šalia sėdėjusiais vyrais - restorano savininku Mirko Knezevičiumi (Mirku Knezevičiumi) ir bankininku Vuku Obradovičiumi. Incidentas įvyko maždaug 19 val.

Po kelių valandų P. Bulatovičius mirė Belgrado karinėje ligoninėje. M. Knezevičius ir V. Obradovičius buvo sužeisti nesunkiai, sakoma policijos pareiškime. Niekas po incidento nebuvo suimtas.

Žudikas iš automatinio ginklo šaudė per restorano langą, ir trys vakarieniavusieji buvo sužeisti iš nugaros, pranešė policija.

P. Bulatovičius sėdėjo už kampinio staliuko. Po šūvių ši vieta buvo aptaškyta krauju, o ant grindų mėtėsi lėkščių ir stiklo šukės. Sienose buvo kulkų išmuštos duobutės. Policija atitvėrė restorano teritoriją.

52 metų P. Bulatovičius Jugoslavijos gynybos ministro pareigas ėjo nuo 1994 metų.

Jis buvo veikiau nominalus ministras, nes visus reikšmingesnius sprendimus priimdavo S. Miloševičius. Nuo 1992 iki 1994 metų P. Bulatovičius užėmė Jugoslavijos vidaus ministro postą verslininko Milano Paničiaus, kurį atstatydino S. Miloševičius, vyriausybėje.

P. Bulatovičiaus Socialistinė liaudies partija nesutaria su provakarietiškos Juodkalnijos prezidentu Milo Djukanovičiu (Milu Džiukanovičiumi).

Gynybos ministras buvo nužudytas nepraėjus nė mėnesiui nuo išpuolio prieš kitą žymų Serbijos karo vadą Zeljko Raznatovičių (Zelko Raznatovičių), pravarde Arkanas, kuris buvo nušautas viename Belgrado viešbučių.

Daugiau kaip tuzinas žymių žmonių, tarp jų ir artimų S. Miloševičiui, nuvo nužudyti Belgrade per pastarąjį dešimtmetį. Dauguma nusikaltimų nebuvo išaiškinta ir jų kaltininkai nebuvo rasti.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Užsienio naujienų prenumerata

Užsienyje

Italai renkasi gyventi su tėvais (4)

Du trečdaliai 18-34 metų amžiaus italų vis dar gyvena su tėvais. Tai yra 7 mln. žmonių, rodo naujas statistikos departamento ISTAT tyrimas.

Savižudžio išpuolis Bagdade nusinešė mažiausiai 7 žmonių gyvybes (2)

Savižudžio išpuolis Irako sostinėje Bagdade nusinešė mažiausiai septynių žmonių gyvybes. Dar 19 asmenų buvo sužeisti, pranešė policija, kuria remiasi agentūra AP.

Šarlotės policija išplatino vaizdo medžiagą, kaip nušaunamas juodaodis (6)

JAV Šarlotės miesto policija paskelbė vaizdo medžiagą, kurioje užfiksuota, kaip policininkai nušauna juodaodį vyrą. Medžiaga buvo paskelbta po to, kai politikai ir vietos protestuotojai spaudė pareigūnus tai padaryti.

Dėl „Islamo valstybės“ pasaulis stovi ant 10 karų slenksčio (384)

„Islamo valstybės“ (IS) kalifato sienos sparčiai siaurėja, teroristinės organizacijos tvirtovės Irake ir Sirijoje viena po kitos žlunga. JAV vadovaujamas karas pasiekė tokią stadiją, kai kyla klausimų, kas bus toliau. Kaip rašo washingtonpost.com, regis, atsakymas akivaizdus – kils daugiau karų.

Paryžiuje šis sekmadienis – diena be automobilio

Didelė dalis Paryžiaus sekmadienį buvo uždaryta automobiliams ir motociklams - miesto centre, įskaitant ir Eliziejaus laukus, karaliavo pėstieji ir dviratininkai, informuoja agentūra dpa.