Gruzija uždarė sieną su Čečėnija

 (3)
E. Ševardnadzė po susitikimo su Britanijos užsienio reikalų sekretoriumi Robinu Cooku (Robinu Kuku) pakvietė tarptautinę bendruomenę sutelkti pastangas, kad karas Čečėnijoje baigtųsi kol neišplito į Gruziją ir kitus Šiaurės Kaukazo regionus.

Į Tbilisį atvykęs R. Cookas dar kartą kreipėsi į Rusiją, ragindamas baigti karinę operaciją ir pradėti taikos derybas. R. Cookas yra pirmasis Britanijos ministras, atvykęs į Gruziją nuo nepriklausomybės paskelbimo 1991 metais.

Pasak R. Cooko, jo vizito į Gruziją tikslas - parodyti, jog Britanija ir visa Europa nori apsaugoti Gruzijos nepriklausomybę ir jos teritorinį vientisumą.

Gruzija yra vienintelė užsienio šalis, su kuria ribojasi Čečėnija, todėl bijomasi, kad šalis gali būti įtraukta į Čečėnijos konfliktą, jei besitraukiantys kovotojai pereis sieną arba bandys įkurti bazes Gruzijos teritorijoje.

Čečėnijos karo įkarštyje šių metų pradžioje Gruzija įsileido apie 7 tūkst. pabėgėlių, tačiau E. Ševardnadzė pabrėžė, kad, pasibaigus pabėgėlių srautui, būtų pavojinga neriboti judėjimo per sieną.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Užsienio naujienų prenumerata

Užsienyje

H. Clinton ir D. Trumpas susikaus pirmuosiuose TV debatuose

Kandidatai į JAV prezidento postą Hillary Clinton ir Donaldas Trumpas naktį į antradienį (3.00 val. Vidurio Europos vasaros laiku) susikaus pirmuosiuose savo TV debatuose iš trijų, praneša agentūra AFP.

V. Vachštainas: po 2011 m. Dūmos rinkimų Rusijoje – trys pokyčiai (5)

Rusijoje praėjusį sekmadienį įvyko Dūmos rinkimai: absoliučią daugumą vietų laimėjo Vladimiro Putino „Vieningoji Rusija“, o į šalies parlamentą šįkart nepateko nė vienas valdantiesiems nelojalus parlamentaras. Sociologai teigia, kad nuo paskutiniųjų Dūmos rinkimų 2011-siais šalyje trys pagrindiniai pokyčiai – valstybės institucijomis pasitikima ypač mažai, politiniu gyvenimu ne tik nepasitikima, bet absoliučiai nebesirūpinama, o pagrindinių problemų sprendimo vieta ne valstybės institucijos, o telefoninė teisė.

Su B. Netanyahu susitikęs D. Trumpas žada pripažinti Jeruzalę nedaloma Izraelio sostine

JAV Respublikonų partijos kandidatas į prezidentus Donaldas Trumpas sekmadienį per susitikimą su Izraelio premjeru Benjaminu Netanyahu pažadėjo pripažinti Jeruzalę „nedaloma“ žydų valstybės sostine, jeigu būtų išrinktas valstybės vadovu.

Iš B. Johnsono – griežti kaltinimai Rusijai (175)

Mirtiną išpuolį prieš pagalbos vilkstinę greičiausiai įvykdė Rusijos lėktuvas, teigia Didžiosios Britanijos užsienio reikalų ministras Borisas Johnsonas. Pasak jo, „jeigu tai įvykdyta tyčia“, šis veiksmas prilygsta karo nusikaltimui, praneša independent.co.uk.

Meksikos įlankoje liepsnoja tanklaivis atnaujinta 09:53 (9)

Ilgiau nei parą trukęs didžiulis gaisras tūkstančius barelių degalų gabenančiame tanklaivyje sekmadienį buvo užgesintas, o naftos produktai į jūrą neišsiliejo, pranešė Meksikos valstybinė naftos bendrovė „Pemex“.