Grozne nušauti aukšti Rusijos pareigūnai

Antradienį vakare per separatistų išpuolį Grozno priemiestyje nušauti Rusijos vyriausybės atstovo Čečėnijoje pavaduotojas Sergejus Zverevas ir Grozno mero padėjėja Nurseda Chabusejeva, o pats meras Supjanas Mochčajevas buvo sužeistas.
Kaip trečiadienį agentūrai "Interfax" sakė Rusijos vidaus reikalų ministerijos vietos valdyboje, kėsintasi į Grozno merą S. Mochčajevą. Manoma, kad šių pareigūnų automobilis miesto pakraštyje, maždaug 18 val. 30 min. kelyje einančiame į Urus Martaną užvažiavo ant dviejų radijo bangomis valdomų objektinių minų.

Be to, vidaus reikalų valdybos duomenimis, gretimame gyvenamajame name besislapstantys čečėnai į automobilį pradėjo šaudyti iš automatų.

Pulkininko S. Zverevo ir N. Chabusejevos kūnai nugabenti į Urus Martaną. S. Mochčajevui kulka kliudė galvą, bet sužeidimai yra "vidutinio sunkumo" ir, suteikus medicinos pagalbą, jis buvo paleistas iš ligoninės.

Trečiadienį ryte į išpuolio vietą iš Maskvos išskrido Rusijos vyriausybės atstovas Čečėnijoje Nikolajus Košmanas, sakė jo patarėjas Jurijus Michailovas.

Grozne pradėtas išpuolio tyrimas.

S. Zverevas Maskvos paskirtoje Čečėnijos administracijoje buvo atsakingas už socialinius reikalus, tarp jų - vandens tiekimą, informavo Rusijos prezidento padėjėjo S. Jastržembskio aparatas.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Užsienio naujienų prenumerata

Užsienyje

Ekspertas: Rusijos karo laivai Lamanšo sąsiauryje – dėmesio nukreipimas nuo svarbesnių veiksmų (37)

Sprendimas pasiųsti Rusijos karo laivų į Lamanšo sąsiaurį galėjo būti bandymas „nukreipti pasaulio dėmesį“ nuo svarbių karinių operacijų, vykdomų visai kitur, perspėja analitikas Keiras Gilesas, rašo „The Independent“.

Turkija vėl smogė Sirijos kurdų pajėgoms (6)

Turkija antrą kartą per mažiau nei tris paras smogė Sirijos kurdų pajėgų taikiniams šiaurės Sirijoje, šeštadienį pranešė kariškiai, kuriuos citavo valstybinė žiniasklaida.

Po įtartino radinio ir arešto Londono metropolitene sugriežtintos saugumo priemonės (11)

Londono metropolitene sugriežtintos saugumo priemonės, kai viename traukinyje buvo aptiktas įtartinas radinys ir suimtas su tuo incidentu siejamas 19-metis, šeštadienį pranešė policija

JAV gynybos sekretorius A. Carteris su netikėtu vizitu atvyko į Iraką (14)

JAV gynybos sekretorius Ashas Carteris su netikėtu vizitu atvyko į Iraką. Vizito tikslas - įvertinti Mosulo išlaisvinimo operacijos, kuria siekiama miestą išvaduoti iš grupuotės "Islamo valstybė" (IS) kontrolės, pažangą, praneša BBC.

Talino oro uostas atnaujino darbą po grasinimo susprogdinti bombą nustatytas įtariamasis (12)

Talino oro uostas keleiviai šeštadienį buvo evakuoti dėl grasinimo, kad jame bus susprogdinta bomba, pranešė pareigūnai.