Grozne gresia ekologinė katastrofa

Čečėnijos sostinės Grozno grunte susikaupė labai daug naftos produktų ir tai gali sukelti ekologinę katastrofą.
Kaip trečiadienį pranešė Rusijos prezidento padėjėjo Čečėnijos klausimams Sergejaus Jastržembskio administracija, per daug metų iš naftos saugyklų ir komunikacijų į "Grozno gruntą išsiliejo ir dabar susikaupė daugiau kaip 2 mln. tonų naftos produktų".

"Tai gali sukelti ne tik ekologinę katastrofą Grozne, bet ir užteršti gruntinius vandenis bei aplinkinius vandens telkinius", pažymėjo pareigūnai.

Šiuo metu mokslininkai ir specialistai rengia technologijas, kaip su nedidelėmis sąnaudomis išsiurbti iš grunto susikaupusius naftos produktus ir perdirbti į degalus bei tepalus". Šiam tikslui įsteigta valstybinė įmonė "Ekotek", pranešė prezidento padėjėjo administracijos pareigūnai.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Užsienio naujienų prenumerata

Užsienyje

Vakarų žurnalistai Rusijoje tampa blogio įkūnijimu: režimas jiems spendžia pinkles (82)

Rusija Vakarų žiniasklaidai visada buvo įdomi, o kilus Ukrainos krizei daug žiniasklaidos priemonių ėmė vėl stiprinti savo korespondentų pajėgas. Dirbti vakariečiui žurnalistui Rusijoje įmanoma, dažnai tai mažiau pavojinga nei opozicinės rusiškos žiniasklaidos atstovams, tačiau anaiptol nėra lengva. Žurnalistai dažnai jaučia visuomenės priešiškumą, režimas spendžia pinkles, o karo zonose padaromas klaidas Rusijos propaganda išnaudoja.

Rusiją siūloma išmesti iš JT žmogaus teisių tarybos (67)

Daugiau kaip 80 žmogaus teisių gynimo ir pagalbos organizacijų pirmadienį paragino JT nares pašalinti Rusiją iš Žmogaus teisių tarybos dėl karinės kampanijos Sirijoje.

Labai svarbi Floridos valstija pradeda balsuoti (9)

Viename svarbiausių JAV prezidento rinkimų kampanijos mūšio laukų, Floridos valstijoje, kur Hillary Clinton ir Donaldas Trumpas žengia koja kojon, prasidėjo išankstinis balsavimas balsavimo punktuose, praneša BBC.

Stebėtojai: Turkijos remiamos operacijos Sirijoje metu žuvo beveik 100 civilių (11)

Turkijos ir jos sąjungininkų sukilėlių vykdomos operacijos metu šiaurinėje Sirijoje žuvo beveik 100 civilių, pirmadienį pranešė žmogaus teisių stebėsenos biuras. Apie tai informuoja naujienų agentūra AFP.

Kinijoje – galingas sprogimas (4)

Per galingą sprogimą Kinijos šiauriniame Julinio mieste pirmadienį žuvo septyni žmonės ir dar dešimtys buvo sužeista.