Genų terapijos atradimai suteikia naujų vilčių AIDS gydyme

Kaip sekmadienį paskelbė mokslininkai, naujausieji AIDS tyrimai gali atverti naujas kovos su ŽIV virusu perspektyvas, nes buvo įrodyta, kad genų terapija gali sėkmingai neleisti infekuotoms ląstelėms skleisti mirtiną virusą.
Filadelfijos vaikų klinikoje atliktuose tyrimuose, mokslininkai sugebėjo užblokuoti "tat" geną, kuris būtent ir leidžia ŽIV virusui nuo infekuotų ląstelių sklisti į visą kūną.

Šiuolaikiniais genetiniais AIDS tyrimais bandoma išsiaiškinti, kokiais būdais galima sveikoms ląstelėms padėti atsilaikyti prie ŽIV virusą, kuriuo kiekvieną dieną užsikrečia apie 16 000 naujų aukų, dažniausiai besivystančiose šalyse.

Beje, kaip teigiama žurnale "Gene Therapy", ta pati mokslininkų grupė, dirbdama ir su jau užsikrėtusiomis ŽIV virusu ląstelėmis, sugebėjo "tat" geno atliekamą viruso dauginimo funkciją sumažinti net 80-90 %.

Šie genų terapijos atradimai suteikia naujų galimybių pakeisti šiuo metu naudojamą vaistais pagrįstą gydymą, dar vadinamą HAART, kuriuo bandoma sustabdyti ŽIV infekciją. Neseniai buvo nustatyta, kad HAART yra labai brangus gydymo būdas, pasižymintis rimtu pašaliniu poveikiu, kurio teigiams poveikis dažnai būna abejotinas.

"Tai įrodymas, kad ŽIV viruso dauginimasis gali būti sustabdytas genetiniu būdu, nors mes dar nesame šimtu procentų garantuoti", prisipažino daktaras Stuartas Starras, dalyvavęs tyrimuose. Be to, jis teigė, kad mokslininkai jau pradėjo preliminarias diskusijas su Naujojoje Anglijoje esančiu primatų tyrimo centru, kuriame būtų galima atlikti eksperimentus su šiuo virusu užsikrėtusiomis beždžionėmis.

Jei tyrimai su gyvūnais būtų sėkmingi, vaikų klinikos komanda tikisi, kad po trijų ketverių metų būtų galima pradėti genų terapijos klinikinius tyrimus.

www.DELFI.lt
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Užsienio naujienų prenumerata

Užsienyje

Atsistatydina Seišelių Salų prezidentas (4)

Antradienį Seišelių Salų Respublikos prezidentas Jamesas Alixas Michelis pareiškė atsistatydinąs. Kaip pranešė Seišelių naujienų agentūra, šių metų spalio 16 d. valstybės vadovo pareigas pradės eiti viceprezidentas Danny Faure.

Iš ES bėgančiai Britanijai žada geresnę ateitį: jai seksis geriau nei kontinentinei Europai (73)

Leidybos milžinės „Axel Springer“ vykdomasis vadovas Mathiasas Doepfneris teigė matantis, kad Jungtinė Karalystė (JK) linksta prie laisvesnio į rinką orientuoto modelio, kuris galėtų tapti itin patrauklia Europos Sąjungos (ES) alternatyva.

Angoloje sudužo „Chevron“ sraigtasparnis (2)

Angoloje sudužo į naftos verslovę pakrantėje skrisdamas sraigtasparnis, žuvo keturi žmonės, pranešė firma „Chevron“.

Kalifornijoje siautėjantis gaisras verčia evakuotis žmones

Kalifornijoje dėl nesiliaujančių krūmynų gaisrų, keliančių grėsmę atokioms Santa Kruso kalnų bendruomenėms, savo namus turėjo palikti dar daugiau žmonių.

Po ginčijamos pergalės rinkimuose prisaikdintas Gabono prezidentas (1)

Gabone antradienį prisaikdintas prezidentas Ali Bongo, šalies aukščiausiajam teismui kontroversiškai įvertinus jo pergalę ir pratęsus jo šeimos valdžią šioje naftos turtingoje valstybėje jau penktą dešimtmetį.