Gelajevas sužeistas, Maschadovas ir Basajevas tikriausiai žuvo

 (1)
"Jis labai sunkiai sužeistas ir jo būklė kritiška", penktadienį žurnalistams sakė generolas pulkininkas Genadijus Troševas, laikinai vadovaujantis Jungtinei pajėgų grupuotei Šiaurės Kaukaze.

Generolas taip pat pažymėjo, kad "nieko nežinoma apie kitų banditų lyderių - Maschadovo, Basajevo ir Khattabo (Chatabo) likimą". Jis neatmetė galimybės, kad kovotojų vadų palaikai gali būti tarp kitų žuvusiųjų Selmentauzeno ir Ulu Kerto (į rytus nuo Argūno tarpeklio) rajone, kur pastarąsias 10 dienų vyko mūšiai su Basajevo būriais.

Kalbėdamas apie R. Gelajevą, Rusijos generolas sakė, jog jis ėmėsi vadovauti visiems Čečėnijos teritorijoje likusiems kovotojų būriams. Toks sprendimas buvo priimtas "banditų formuočių vadeivų sueigoje", nes "arabai nenori paklusti Basajevui, o čečėnai - Chattabui", - paaiškino generolas.

R. Gelajevo būrys, apsuptas Komsomolskojės kaime, bando išvesti savo vadą iš apsupties, pranešė G. Troševas. Drauge jis paneigė ankstesnius pranešimus, kad R. Gelajevas jau išėjo iš kaimo Duba Jurto kryptimi. "Apie tai sunku kalbėti, gali būti, kad dabar jį neša kokiu nors taku", sakė generolas.

Kalbėdamas apie padėtį Argūno tarpeklyje, G. Troševas pranešė, kad Šatojaus rajone išsiveržė dvi maištininkų grupės. Viena, vadovaujama Basajevo ir Chattabo, ketino traukti link Dagestano sienos, antra, vadovaujama R. Gelajevo, bandė išsiveržti į šiaurėje esančią lygumą ir patekti į Ingušiją.

Pasak G. Troševo, pirma grupė buvo sustabdyta Selmentauzeno ir Ulus Kerto gyvenviečių rajone ir sunaikinta. Antra grupė su R. Gelajevu buvo apsupta Komsomolskojės rajone, kur iki šiol verda mūšis.

Generolas negalėjo pasakyti tikslaus kovotojų, besipriešinančių federalinėms pajėgoms, skaičiaus.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Užsienio naujienų prenumerata

Užsienyje

Sirijos sukilėlių kontroliuojamoje Alepo dalyje subombarduota didžiausia ligoninė (8)

Mažiausiai dvi sprogmenų prikrautos statinės šeštadienį buvo numestos ant didžiausios ligoninės Sirijos sukilėlių kontroliuojamoje Alepo miesto dalyje, pranešė šiai įstaigai pagalbą teikianti medicinos organizacija.

Šiaurės Korėja statosi naują povandeninį laivą, sako JAV ekspertai (5)

Neseniai padarytos palydovinės nuotraukos rodo, kad Šiaurės Korėja tikriausiai statosi naują didesnį povandeninį laivą, tikriausiai planuojamą apginkluoti balistinėmis raketomis, pranešė vienas JAV strateginių tyrimų institutas.

Gruzijoje viešintis popiežius tikisi pagerinti ryšius su vietos Ortodoksų Bažnyčia (1)

Popiežius Pranciškus šeštadienį aukojo mišias mažytei Gruzijos katalikų bendruomenei ir pabrėžė siekiantis pagerinti ryšius su šios šalies Ortodoksų Bažnyčia, kai buvo netikėtai šiltai sutiktas jos lyderio.

„Spiegel“: Vokietija slapta ruošiasi D. Trumpo prezidentavimui (16)

Vokietijos politikai ruošiasi galimam Donaldo Trumpo prezidentavimui ir slapta susitinka su jo rinkimų štabo atstovais, praneša žurnalas „Spiegel“.

Artėja lemiama valanda: „Islamo valstybėje“ kyla panika ir maištas (192)

Grafitis, atsiradęs prie mečetės Mosule, kur prieš dvejus metus „Islamo valstybės“ lyderis paskelbė apie savo kalifatą, buvo simbolinis maišto aktas, rašo „The Washington Post“.