Dvi dienas Kemp Deivide vykusiame susitikime Rusijos ir JAV prezidentai nesugebėjo įveikti nesutarimų Irano ir Šiaurės Korėjos branduolinių programų klausimais. Susitikę su žurnalistais, abiejų šalių lyderiai pasistengė dėmesį sutelkti į tuos klausimus, kuriais prezidentų pozicijos sutampa.
V. Putin ir G.W. Bush
© EPA-ELTA
JAV prezidentas George'as W.Bushas (Džordžas V.Bušas) pažymėjo, kad derybose buvo kalbama apie bendradarbiavimą Irake ir Afganistane. Pasak jo, abi šalys susitarė bendromis jėgomis kovoti su terorizmu.

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas savo ruožtu pabrėžė, kad "šiuo klausimu mes ne šiaip partneriai, mes - sąjungininkai".

"Seną įtarumą keičia naujas supratimas ir pagarba", - pažymėjo G.W.Bushas.

Abu lyderiai pripažino, kad susitikime buvo išsamiai kalbama apie Irano branduolinę programą ir, pasak G.W.Busho, abu lyderiai sutiko, kad Irane neturi būti branduolinio ginklo.

"Reikia duoti aiškų, bet pagarbų signalą Iranui, jog būtina tęsti ir aktyvinti bendradarbiavimą su TATENA (Tarptautine atominės energetikos agentūra)", - sakė V.Putinas.

Tačiau šie prezidentų pasisakymai nereiškia, kad Rusija sutiko su Amerikos prašymais nutraukti Iranui teikiamą pagalbą rengiant branduolinę programą.

Toliau kalbėdamas Rusijos prezidentas sakė, kad reikia išsklaidyti konfliktinę padėtį, susijusią su Šiaurės Korėja, sudaryti palankias sąlygas dialogui. Šiaurės Korėja privalo gauti saugumo garantijų, pareiškė V.Putinas.

Kalbėdamas apie Iraką, Rusijos lyderis pripažino, jog "esama nuomonių skirtumų", ir teigė palauksiąs, kuo baigsis naujos rezoliucijos dėl Irako svarstymas Jungtinių Tautų Saugumo Taryboje, ir tik po to nuspręs, kokią pagalbą gali suteikti Rusija.

"Derybos dar kartą patvirtino - mūsų santykiai grindžiami aiškiu supratimu, kokia ypatinga atsakomybė tenka Rusijai ir Jungtinėms Valstijoms siekiant garantuoti tarptautinį saugumą ir stiprinti tarptautinį stabilumą. "Mes dar kartą įsitikinome - mūsų partnerystė nepavaldi konjunktūrai", - kalbėjo V.Putinas.

G.W.Bushas savo ruožtu sakė: "Abi mūsų šalys nukentėjo nuo teroristų rankų, mūsų vyriausybės imasi priemonių su jais kovoti. Niekas negali pateisinti teroro, ir teroristams reikia duoti atkirtį visur, kur jie sėja chaosą ir sugriovimus, taip pat ir Čečėnijoje".

Pasak JAV vadovo, kuris anksčiau Čečėnijos klausimu laikėsi griežtos pozicijos, ilgalaikė taika respublikoje gali įsigalėti tuomet, kai "bus nutrauktas teroras, gerbiamos žmogaus teisės, o padėtis reguliuojama politinėmis priemonėmis, kurios atves į laisvus ir sąžiningus rinkimus".

V.Putino nuomone, svarbiausia susitikimo išdava - pastangos siekti realios ir pagarba grindžiamos JAV ir Rusijos partnerystės. "Tai labai naudingas susitikimas", - sakė jis.

G.W.Bushas derybas pavadino labai reikšmingu dialogu.

Grįždamas iš Vašingtono į Maskvą, V.Putinas ilgai kalbėjosi telefonu su Čečėnijos administracijos vadovu Achmadu Kadyrovu, pridūrė atstovas spaudai. Pasak jo, buvo aptartas pirmasis kompensacijų už prarastą būstą ir turtą išmokų respublikos gyventojams etapas, pasirengimas tolesniam darbui šia kryptimi. Be to, buvo aptarti ir įvairūs Čečėnijos socialinės ir ekonominės raidos klausimai. A.Kadyrovas taip pat informavo Rusijos prezidentą apie pabėgėlių grįžimą į respubliką.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Atakas Ispanijoje įvykdžiusi kuopelė „neutralizuota“, aptikti šiurpą keliantys radiniai (58)

Kuopelė, kuri panaudodama automobilius įvykdė atakas Barselonoje ir Kambrilse, buvo...

Mokykla tėvus gąsdina labiau nei vaikus (36)

Jungtinėje Karalystėje įsikūrusiems ir mokyklinio amžiaus atžalų turintiems lietuviams ruduo...

„Brexit“ žala. Kas laukia tūkstančių darbuotojų iš Lietuvos? (181)

Šimtai tūkstančių darbuotojų iš Europos Sąjungos valstybių nėra užtikrinti dėl savo...

Trečdalis menopauzės sulaukusių moterų turi šią „dovaną“: ginekologas paaiškino, kada reikia sunerimti (21)

Daugelis moterų net neįtaria, jog jų gimdoje vystosi miom a. O dažniausiai jas atlikti padeda...

Beprasmė tragedija: pasaulio čempionas Rusijoje pateko į mirtinas muštynes

Rusijos sporto bendruomenė sukrėsta: nuo patirtų sunkių galvos traumų Anapilin iškeliavo...

Šių laikų Romeo ir Džiuljeta: tragiška paauglių meilės istorija (12)

Trijų paauglių santykiai, įsipainioję į meilės trikampį, baigėsi tragiškai visiems: vienas...

Pavalgęs A. Užkalnis sako, kad Nidą metas branginti, kol visai užbrangs (148)

Žinau, žinau, šiandien ne toks sekmadienis, kad galima būtų ramiai apie Nidą rašyti: nebėr tų...

5 mažai aptarinėjami aktoriai, kurių turtai nustebins

Milijonais skaičiuojamas garsiausių Holivudo aktorių turtas nieko nebestebina, tačiau daugelis...

Būkite atsargūs: išmaniuosius telefonus puolė 4 tūkst. pokalbius įrašinėjančių programėlių (19)

Nuo vasario „ Android “ operacine sistema savo išmaniuose telefonuose besinaudojantieji sulaukė...

Šiuolaikinės moters emocinės perkrovos: lyginame su gyvenimu prieš šimtą metų (7)

Būti moterimi šiandien sudėtingiau nei anksčiau. Tai tiesa. Ir esmė ne vien tame, kad dabar...