FTB vadovas ieško naujo darbo

JAV Federalinio tyrimų biuro (FTB) direktorius Louisas Freehas (Luisas Fryhas) metų pabaigoje tikriausiai pasitrauks iš savo posto dėl didėjančių finansinių sunkumų. Tai antradienį pranešė laikraštis "Washington Post", gavęs informaciją iš L. Freeho ketinimus žinančių šaltinių.
Anot laikraščio, FTB vadovo, kurio 10 metų trunkanti kadencija baigiasi tik 2003 metais, tarpininkai jau ieško jam geriau apmokamo darbo. L. Freehas 25 metus ėjo pareigas valdiškose tarnybose, uždirbdamas kur kas mažiau negu būtų galima privačiame sektoriuje, rašo laikraštis. 51 metų FTB vadovas turi šešis sūnus, ir vienam jau artėja studentiškas amžius.

Pasak laikraščio, L. Freeho draugai iš privataus sektoriaus klausinėja aukštų Vašingtono ir kitų miestų finansinių tarnybų bei teisinių firmų pareigūnų, ar šie neturėtų kokio darbo L. Freehui.

Be to, kelios firmos pačios kreipėsi į L. Freehą, siūlydamos septyniaženkles algas. FTB vadovas kol kas nepriėmė nė vieno pasiūlymo, bet tikisi laiku apsispręsti, kad prieš metų pabaigą galėtų atsistatydinti.

L. Freehas vadovavo FTB dramatiško šios tarnybos augimo metu. Jis vėl įvedė griežtą discipliną po sunkaus laikotarpio, kai FTB lydėjo klaidos ir skandalai. Tačiau L. Freehas ne kartą susikirto su prezidentu Billu Clintonu (Bilu Klintonu), kuris jį paskyrė, ir generaline prokurore Janet Reno (Dženet Rino).

L. Freehas, kurį slegia daugiau negu 400 000 dolerių paskola, gauta už įkeistą nekilnojamąjį turtą, tegauna tik 141 300 dolerių algos. Neseniai jis prasitarė, kad kiekvieną savaitę klausia savo žmonos Marilyn (Merilin), ar jam leidžiama grįžti į darbą biure.

L. Freehas pradėjo savo karjerą, dirbdamas FTB agentu. Vėliau ėjo prokuroro pareigas JAV prokuratūroje Manhetene, dirbo federaliniu teisėju, o 1993 metais tapo FTB vadovu.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Užsienio naujienų prenumerata

Užsienyje

„Islamo valstybė“ per praėjusią savaitę šalia Mosulo nužudė mažiausiai 232 žmones (3)

„Islamo valstybės“ kovotojai per praėjusią savaitę nužudė mažiausiai 232 žmones Mosule ir šalia jo, kai Irako vyriausybės pajėgos priartėjo prie miesto, penktadienį pranešė Jungtinių Tautų žmogaus teisių biuras.

Lenkija pasmerkė Rusijos karo laivų dislokavimą Baltijos jūroje (23)

NATO narė Lenkija penktadienį pasmerkė „agresyvų ir neatsakingą“ Rusijos dviejų karo laivų, galinčių nešti didelio nuotolio sparnuotąsias raketas su branduolinėmis galvutėmis, dislokavimą Baltijos jūroje.

Estija perims iš Latvijos pirmininkavimą Baltijos Asamblėjai

Rygoje penktadienį baigiantis 35-ajai Baltijos Asamblėjos sesijai, Latvija perduos Estijai pirmininkavimą šiai trijų Baltijos valstybių parlamentų bendradarbiavimo organizacijai.

Šiaurės Airija išgirdo teismo verdiktą dėl „Brexit“ (21)

Šiaurės Airijos Aukštasis Teismas atmetė pirmąjį ieškinį dėl Jungtinės Karalystės (JK) ministrės pirmininkės Theresos May galios tęsti „Brexit“ pavadinimą gavusį JK pasitraukimo iš Europos Sąjungos (ES) procesą.

NATO vadovas: aljansas nenori naujo Šaltojo karo (40)

NATO nesiekia konfrontacijos su Rusija ir nenori, kad prasidėtų dar vienas Šaltasis karas, britų transliuotojui BBC sakė Aljanso generalinis sekretorius Jensas Stoltenbergas.