Filipinuose tikintieji kraštutinėmis priemonėmis atkartoja Kristaus nukryžiavimą

 (5)
Tikintieji Šiaurės Filipinų kaimuose Didįjį penktadienį leidosi prikalami prie medinių kryžių, kad tokiomis drastiškomis priemonėmis atkartotų Jėzaus Kristaus nukryžiavimą, o tūkstančiai žiūrovų iš pačių Filipinų ir užsienio stebėjo šias kruvinas apeigas, kurių tradicija gyvuoja nepaisant Katalikų Bažnyčios nepritarimo.
Filipinuose tikintieji kraštutinėmis priemonėmis atkartoja Kristaus nukryžiavimą
© Reuters/Scanpix

Bažnyčios lyderiai ir sveikatos apsaugos pareigūnai reiškė nepritarimą šiai praktikai, kuri sulieja katalikybę su liaudies tikėjimais, bet kasmet rengiami ritualai toliau pritraukia ir dalyvius, ir didžiules stebėtojų minias, ypač – šiaurinėje Pampangos provincijoje.

Kruvini nukryžiavimo ritualai buvo visą dieną atliekami dulkėtuose laukuose, stebint tūkstančiams žiūrovų, o kiti atgailaujantieji plakė save iki kraujo rimbais.

Senovės romėnų kariais persirengę vyrai plaktukais kalė dideles metalines vinis per Willy Salvadoro (Vilio Salvadoro) delnus ir kojas, kai jis gulėjo ant medinio kryžiaus išskėtęs rankas – tylėdamas, nuo skausmo perkreiptu veidu.

„Tai mano būdas asmeniškai padėkoti Jam (Dievui) – už tai, kad jis mane išgydė“, – 59 metų žvejys sakė naujienų agentūrai AFP. Po kelių minučių tas basas vyras buvo nutemptas San Chuano kaimo gatvelėmis.

„Žinau, kad manimi nepatikėsite, bet Dievas padėjo man atsigauti po nervų lūžio“, – teigė W.Salvadoras, pridūręs, kad leidžiasi nukryžiuojamas kasmet nuo 2006-ųjų.

Ritualiniai nukryžiavimai, viena iš ekstremaliausių Dievo garbinimo formų katalikų pasaulyje, Didįjį penktadienį tradiciškai rengiami kai kuriuose Filipinų kaimuose.

Tokiu būdu tikintieji atvaizduoja Jėzaus Kristaus nukryžiavimą, kuris, kaip tiki krikščionys, buvo žmonijos nuodėmių atpirkimo aktas.

Atgailaujantys savanoriai prikalami prie kryžiaus per delnus ir kojas, bet vinys nelaiko žmogaus svorio. Ritualo dalyviai prikalti prie kryžiaus būna tik kelias minutes – po to jie yra nuimami, o jų kraujuojančios žaizdos sutvarstomos.

Filipinai yra didžiausia Azijos katalikų citadelė, kurioje gyvena daugiau kaip 80 mln. tikinčiųjų ir kurioje Bažnyčia turi didelę įtaką, lemiančią, kad skyrybos ir abortai iki šiol nėra įteisinti.

Tačiau šalyje katalikišką tikėjimą neretai papildo vietos prietarai – pavyzdžiui, kai kurie žmonės Didįjį penktadienį po 15 val. vengia praustis po dušu ir skalbti, kad neprisišauktų nesėkmės.

BNS
Užsienio naujienų prenumerata
Parašykite savo komentarą
arba komentuokite anonimiškai čia
Skelbdami komentarą, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Skaityti komentarus Skaityti komentarus

Užsienyje

B. Obama atvyko į Japoniją dalyvauti G-7 susitikime ir apsilankyti Hirošimoje (1)

Barackas Obama trečiadienį atvyko į Japoniją dalyvauti Didžiojo septyneto (G-7) viršūnių susitikime ir pradeda istorinį vizitą, kurio metu taip pat apsilankys Hirošimoje.

Florencijos centre įgriuvo gatvė prie garsiojo Senojo tilto

Italijos šiaurinio Florencijos miesto centre trečiadienį atsivėrus didžiulei smegduobei palei Arno upės krantinę šalia garsiojo Senojo tilto, į ją įkrito apie 20 ten stovėjusių automobilių, pranešė vietos žiniasklaida.

Vaizdo įraše – vairuotoja atsitrenkia į policijos automobilį ir sprunka nuo pareigūnų (1)

Į šerifo pavaduotojo automobilį šio mėnesio pirmoje pusėje atsitrenkusi vairuotoja apsilankė Milvokio apygardos Viskonsino teisme. Tyrėjai parodė vaizdo įrašą, kuriame matyti, kaip 23 metų Kevina Freeman įjungia atbulinę pavarą, atsitrenkia į budintį policijos automobilį ir sprunka. Moteris kaltinama pirmojo laipsnio pavojaus kėlimu dėl neatsargumo, pavojingo ginklo naudojimu, taip pat pateiktos trys kaltinamosios išvados dėl eismo pareigūno vengimo, sukeliant kūno sužalojimą.

Kinijos karinis jūrų laivynas pratybose imitavo galimą karo scenarijų (1)

Kariniai laivai iš Kinijos Pietų Kinijos jūros flotilės vakarinėje Ramiojo vandenyno dalyje neseniai surengė dvi paras trukusias pratybas su koviniu šaudymu, kad pagerintų savo parengtį mūšiams. Kariniai laivai išbandė priešlėktuvinę ir priešlaivinę gynybą bei puolimą.

Stokholmo teismas paliko galioti Europos arešto orderį J. Assange'ui

Stokholmo rajono teismas trečiadienį paliko galioti Europos arešto orderį „Wikileaks“ įkūrėjui Julianui Assange'ui dėl įtariamo išžaginimo 2010 metais ir atmetė jo advokatų prašymą jį panaikinti.