Filipinuose siautėja musulmonų sukilėliai

Pietų Filipinuose trečiadienį nuvilnijo smurto banga, kai musulmonų sukilėliai paėmė 100 įkaitų ir apšaudė granatomis oro uostą. Be to, keturi žmonės žuvo per sprogdinimus viename uostamiesčių.
Pietinėje Cholo saloje, kur grupuotės "Abu Sayyaf" (Kalavijo tėvas) sukilėliai laiko nelaisvėje 21 įkaitą, antradienį vakare įvyko penkių valandų mūšis tarp šių kovotojų ir kariuomenės. Per jį mažiausiai du įkaitai buvo sužeisti šūviais, pranešė vyriausybės atstovas, vedantis derybas dėl įkaitų paleidimo.

"Abu Sayyaf" atstovas spaudai anksčiau radijo ir televizijos stotims pareiškė, kad nuo atsitiktinės kulkos žuvo vienas kaukazietis vyras, o viena kaukazietė moteris mirė nuo širdies smūgio. Žuvusiųjų pavardžių jis nesakė.

Tačiau Cholo savivaldybės atstovas sakė, kad visi 21 įkaitas yra gyvi. Suderinti tokių prieštaringų pranešimų iš karto nepavyko.

Derybas su pagrobėjais Filipinų vyriausybės vardu veda buvęs sukilėlių vadovas Nuras Misuari (Nuras Misuaris). Jis žurnalistams pareiškė, jog minėtas didelis susišaudymas kilo, kai stovykloje buvo emisaras, aptariantis sukilėlių reikalavimus. Emisaras pabėgo sveikas ir pasakojo, kad jam išeinant, stovykloje buvo mažiausiai du sužeistieji.

"Abu Sayyaf" sukilėliai Velykų sekmadienį pagrobė 21 įkaitą iš Malaizijos povandeninio sporto kurortinės salos. Nelaisvėje atsidūrė 10 malaiziečiai, trys vokiečiai, du Prancūzijos piliečiai, du pietų afrikiečiai, du suomiai, vienas libanietis ir vienas filipinietis.

Be to, pietų Filipinuose baigėsi dar vienas įkaitų pagrobimo incidentas. Kariuomenė išvadavo 13 vaikų, priklausiusių 27 įkaitų grupei, kurią sukilėliai daugiau kaip 40 dienų kalino netoli Cholo esančioje Basilano saloje.

Gynybos sekretorius Orlando Mercado (Orlandas Merkadas) pranešė, kad vaikai buvo rasti gyvi po karinių operacijų, vykusių netoli Basilano salos Lantavano miestelio. Ministras kol kas nežinojo, ar įvyko kokių nors susirėmimų.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Užsienio naujienų prenumerata

Užsienyje

Kalifornijoje kraupi autobuso avarija: žuvo 13 žmonių, dar 30 sužeista (1)

Mažiausiai 13 žmonių žuvo JAV Pietų Kalifornijos valstijoje susidūrus sunkvežimiui ir turistiniam autobusui. Dar 30 keleivių išgabenti į ligoninę.

D. Britanijoje du kandidatai paskelbė, kad varžysis dėl UKIP lyderio posto

Du gerai žinomi kandidatai pareiškė dalyvausiantys euroskeptiškos dešiniojo sparno Jungtinės Karalystės nepriklausomybės partijos (UKIP) lyderio rinkimuose – ir abu įspėjo, kad jei partija nesikeis, ji pranyks.

Realybės šou JAV: D. Trumpo pergalė paveiktų Baltijos šalis ir NATO (293)

Lapkričio 8 d. vyksiantys JAV prezidento rinkimai turėtų atsakyti į klausimą, kuris visam pasauliui neduoda ramybės. Ar tikrai galingiausios pasaulio valstybės vadovu taps bene kontroversiškiausias visų laikų pretendentas į prezidentus Donaldas Trumpas? „Vis dėlto tikiuosi, kad nugalės sveikas protas“, – šypsosi VDU Politikos mokslų ir diplomatijos fakulteto Politologijos katedros lektorė daktarė Gerda Jakštaitė.

Ispanijoje socialistai balsavo už veto konservatorių vyriausybei atšaukimą

Ispanijoje sekmadienį susirinkę socialistai balsavimu nusprendė leisti konservatoriams sudaryti mažumos vyriausybę; šiuo sprendimu tikimasi pajudėti iš 10 mėnesių trukusios politinės aklavietės.

Tatuiruotės mirusio karaliaus garbei - paskutinis mados klyksmas Tailande

Tailando gyventojai gedi praėjusią savaitę mirusio savo karaliaus Bhumibolo Adulyadejo. Kai kurie jų pasiryžę prisiminimą apie monarchą išlaikyti ne tik širdyje. Tatuiruočių studijų meistrai visoje šalyje vos spėja suktis, nes daugybė tajų savo amžiną meilę ilgamečiam karaliui nori pademonstruoti įrašais ant kūno.