Filipinuose 131 žmogus žuvo lėktuvo katastrofoje

Trečiadienį Filipinų pietuose nukritus "Air Philippines" lėktuvui, žuvo visi 131 juo skridę žmonės.
Apie tai pranešė aviakompanijos ir vyriausybės pareigūnai. Lėktuvas skrido iš Manilos į Davao ir nukrito netoli šio miesto.

"Išlikusių gyvų žmonių nėra", sakė kompanijos atstovas spaudai. Tai patvirtino ir šalies transporto sekretorius Vicente Rivera (Visentė Rivera), pridūręs, jog kai kurie kūnai rasti dalimis.

Lėktuvu, kurio registracijos numeris RPC 3010, skrido 7 įgulos nariai ir 124 atostogaujantys keleiviai, tarp jų - 4 vaikai.

Reisu GAP 541 skridę žmonės keliavo praleisti Velykų atostogų, kurios prasideda ketvirtadienį. Lėktuve buvo 122 vietos keleiviams.

Tai didžiausia lėktuvo katastrofa Filipinų aviacijos istorijoje. Avarijos priežastis nežinoma, bet "Boeing 737-200" rengėsi leistis ir suko virš Davao oro uosto, o vėliau nukrito į kokoso palmių plantaciją gretimos Samalo salos kalvose ir sudegė. Tai agentūrai "Reuters" sakė gynybos sekretorius Orlando Mercado (Orlandas Merkadas).

Samalo saloje yra populiarūs paplūdimiai ir nardymo kurortai. Lėktuvas nukrito 7 km nuo vieno iš jų.

"Virš tūpimo tako tvyrojo žemi debesys, bet mes nežinome, kokia avarijos priežastis. Kūnai vis dar traukiami iš nuolaužų", sakė O. Mercado.

Po avarijos praėjus 5 valandoms, buvo rasti 45 kūnai ar jų dalys, pranešė vietos televizija. Oro transporto biuras (OTB) informavo, kad lėktuvo nuolaužos tebedega. Po avarijos iš lėktuvo sveika liko tik uodega.

OTB sekretoriaus pavaduotojo Jacinto Ortegos (Chasinto Ortegos) teigimu, lėktuvas virš Davao oro uosto ratus suko dėl to, kad reikėjo palaukti kol bus laisvas tūpimo takas. Pilotas paskutinį kartą su Davao skrydžių kontrolieriumi kalbėjo apie 7 val. vietos (vidurnaktį Lietuvos) laiku. Pilotas sakė esąs už 11 km ir rengiąsis tūpimui. "Po minutės kontrolierius į jį kreipėsi, bet atsakymo nebebuvo", sakė pareigūnas, kurio pavardė neskelbiama.

Davao, antras pagal dydį Filipinų miestas, yra apie 1 000 km į pietryčius nuo Manilos.

Ši tragedija yra ne vienintelė Filipinuose pastarosiomis dienomis. Balandžio 12-ąją daugiau nei 140 žmonių nuskendo, šalies pietuose prie Cholo salos apvirtus vietinio susisiekimo keltui. Pirmadienį prie pat Manilos apvirto kitas keltas, bet visi 137 juo plaukę žmonės buvo išgelbėti.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Užsienio naujienų prenumerata

Užsienyje

Bręstantys pokyčiai Prancūzijoje: šalies vairas gali atitekti M. Thatcher gerbėjui (54)

Jei JAV rinkimų kampanija jus varo į neviltį, galbūt verta atkreipti dėmesį į Prancūzijos prezidento pirminių rinkimų kampaniją. Prieš savaitę centro dešiniosios pakraipos Prancūzijos žurnalas „Le Point“ visą numerį paskyrė Margaret Thatcher palikimui ir viršelio antraštėje iškėlė klausimą, ar „tečerizmas“ nėra geriausia platforma 2017 m. prezidento rinkimams, „Weekly Standart“ rašo tarptautinių santykių ekspertas Daliboras Rohacas.

Nuo pirmadienio iš migrantų „Džiunglių“ stovyklos Prancūzijoje bus iškeldinami jos gyventojai (4)

Nuo pirmadienio bus iškeldinami „Džiunglėmis“ pramintos migrantų stovyklos, įsikūrusios Prancūzijos šiaurinėje pakrantėje, gyventojai. Iškeldinus migrantus, stovykla bus sugriauta, penktadienį pranešė Prancūzijos institucijos, skelbia agentūra AFP.

Kirkuke IS džihadistų snaiperis nušovė irakiečių žurnalistą, per antskrydį žuvo 15 moterų (12)

Irako Kirkuko mieste penktadienį, per saugumo pajėgų ir grupuotės „Islamo valstybė“ kovotojų susirėmimus, džihadistų snaiperis nušovė irakiečių žurnalistą, pranešė policijos pareigūnai ir televizijos kanalas.

Lenkų gynybos ministras: Egiptas pardavė Rusijai „Mistral“ laivus už 1 dolerį (413)

Lenkijos gynybos ministras teigė turintis informacijos, kad Egiptas pardavė du Prancūzijos pagaminus „Mistral“ laivus Rusijai už simbolinę 1 dolerio kainą, praneša naujienų agentūra AP.

Maskva pratęsė paliaubas Alepe iki šeštadienio popietės (17)

Rusijos gynybos ministerija penktadienį paskelbė, kad pratęsiama „humanitarinė pauzė“ Alepe iki šeštadienio 16 val., jog civiliai ir ginkluoti sukilėliai galėtų saugiai išvykti iš miesto.