Federalinės pajėgos kontroliuoja visas Argūno tarpukalnės gyvenvietes

Čečėnijoje federalinės pajėgos užėmė Argūno tarpukalnės teritoriją nuo Šatojaus rajono centro iki Daču Borzojaus kaimo.
Kaip ketvirtadienį pranešė jungtinės federalinių pajėgų grupuotės Šiaurės Kaukaze štabas, čečėnų kovotojų "Šatojaus grupuotė" sutriuškinta. Šiuo metu visas tarpukalnės gyvenvietes, tarp jų Jaryšmardus, Zonas, Didžiuosius ir Mažuosius Varandus kontroliuoja Rusijos kariuomenė.

Kalbėdami apie operatyvinę padėtį, štabo pareigūnai pranešė, kad lauko vado Ruslano Gelajevo būriai jau penktą parą mėgina išsiveržti iš apsupties šiaurės vakarų kryptimi į Rusijos kariuomenės kontroliuojamus rajonus ir pasislėpti tarp taikių gyventojų.

"Gelajevo kovotojai taip pat planuoja prasiveržti į Ingušiją", pažymėjo jie.

Štabo pareigūnai taip pat pranešė, jog kita didelė kovotojų grupuotė, išėjusi iš Argūno tarpukalnės, mėgina prasiveržti į Čečėnijos Vedeno rajoną.

"Susiskirstę į mažas grupes po 10-15 žmonių, jie mėgina apeiti įtvirtinimo rajonus, vadavietes ir federalinių pajėgų pozicijas", pažymėjo pareigūnai. Pasak jų, ekstremistai keičia savo buvimo vietą 5-7 kvadratinių kilometrų teritorijoje tarp Ulus Kerto ir Selmentauzeno gyvenviečių.

"Sunaikinti kovotojus šiame ruože trukdo sudėtingas vietovės reljefas - tarpekliai, miškai ir krūmynai. Kovotojai, pereidami iš vienos vietos į kitą, naudoja arklius", pažymėjo grupuotės štabas.

Štabo pareigūnų duomenimis, kovotojų būriams Vedeno rajone vadovauja lauko vadas Khattabas (Chatabas). Per pastarąsias 5 dienas federalinių pajėgų artilerija, aviacija ir pėstininkų daliniai čia sunaikino apie 600 kovotojų.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Užsienio naujienų prenumerata

Užsienyje

Ekspertai įvertino pirmuosius JAV prezidento rinkimų debatus: kai kas valstybinio egzamino neišlaikė (50)

Lietuvoje debatai buvo stebimi ir viešai: nors jie prasidėjo 4 valandą ryto Lietuvos laiku ir truko devyniasdešimt minučių, viename iš sostinės barų susirinko gerokai per 100 žmonių, kurie sekė kiekvieną Donaldo Trumpo bei Hillary Clinton sakinį. Pasauliniu mastu šis įvykis sutraukė šimtus milijonų žiūrovų.

Kolumbijos vyriausybė pasirašė istorinę taikos sutartį su FARC sukilėliais (1)

Kolumbijos marksistų sukilėlių grupuotė FARC pirmadienį pasirašė istorinę taikos sutartį su vyriausybe ir atsiprašė dėl nesuskaičiuojamos daugybės gyvybių, kurias nusinešė pusę šimtmečio šalį krėtęs pilietinis karas.

Mirė Lietuvoje gimęs ir Holokaustą išgyvenęs žydų „keršytojas" (18)

Holokaustą išgyvenęs Josephas Harmatzas, vadovavęs ryžtingiausiam žydų mėginimui atkeršyti savo buvusiems kankintojams naciams, mirė būdamas 91 metų.

Baigėsi pirmoji karšta H. Clinton ir D. Trumpo akistata: kandidatai svaidėsi žaibais atnaujinta 06:19 (121)

JAV demokratė Hillary Clinton ir respublikonas Donaldas Trumpas pirmadienį kalbėjo pakeltu tonu ir svaidėsi įžeidimais per ugningus prezidento rinkimų kampanijos debatus, agresyviai stumdami savo liniją dešimčių milijonų amerikiečių rinkėjų akivaizdoje.

Bosnijos serbų lyderis dėl referendumo šaukiamas į prokuratūrą (1)

Prokurorai pirmadienį iškvietė Bosnijos serbų lyderį Miloradą Dodiką dėl prieštaringai vertinamo referendumo, kuris įvyko savaitgalį, nepaisant konstitucinio teismo draudimo.