Federalinė kariuomenė išlaipina desantus Čečėnijos kalnuose

Kaip trečiadienį pranešė jungtinės grupuotės štabas, praėjusią parą transporto sraigtasparniai Mi-8 ir Mi-26 daugiau kaip 25 kartus skrido išlaipinti desantų į Čečėnijos kalnų rajonus.

"Desantininkai išlaipinti sėkmingai, be nuostolių ir jau atlieka vadovybės iškeltus uždavinius", pranešė štabo pareigūnai.

Jie pažymėjo, jog kovotojai vengia atvirų susirėmimų ir mažomis grupėmis eina sienos su Gruzija ir Dagestanu link bei mėgina prasiskverbti į Čečėnijos teritorijos lygumas. Be to, dalis kovotojų slapstosi tarp taikių Šatojaus rajono gyventojų.

Karinės vadovybės vertinimu, Čečėnijos kalnuose, taip pat Vedeno ir Argūno tarpukalnėse yra apie 1,5 tūkst. kovotojų. "dar maždaug tūkstantis ekstremistų yra respublikos lygumų rajonuose ir slapstosi tarp taikių gyventojų", pažymėjo štabo pareigūnai.

Tuo tarpu čečėnų separatistų Šatojaus fronto vadas Chamzatas Gilajevas pareiškė, kad jo daliniai paliko Šatojų. Jo teigimu, kovotojai pasitraukė į savo bazes kalnuose.

Kovotojų vadovybė praneša apie tebevykstančius pozicinius mūšius netoli Urus Kerto gyvenvietės prie įvažiavimo į Argūno tarpukalnę.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Užsienio naujienų prenumerata

Užsienyje

„Spiegel“: Vokietija slapta ruošiasi D. Trumpo prezidentavimui (2)

Vokietijos politikai ruošiasi galimam Donaldo Trumpo prezidentavimui ir slapta susitinka su jo rinkimų štabo atstovais, praneša žurnalas „Spiegel“.

Artėja lemiama valanda: „Islamo valstybėje“ kyla panika ir maištas (38)

Grafitis, atsiradęs prie mečetės Mosule, kur prieš dvejus metus „Islamo valstybės“ lyderis paskelbė apie savo kalifatą, buvo simbolinis maišto aktas, rašo „The Washington Post“.

Filipinų prezidento pareiškimai apie Hitlerį kelia didelį nerimą, sako Pentagono vadovas (4)

Pentagono vadovas Ashtonas Carteris penktadienį kritikavo „labai neraminančius“ Filipinų prezidento Rodrigo Duterte pareiškimus, kai šis savo negailestingą karą su nusikalstamumu palygino su nacių lyderio Adolfo Hitlerio pastangomis išnaikinti žydus.

Vakarų Krante nušautas Izraelio saugumo pajėgų narį peiliu sužeidęs palestinietis

Okupuotame Vakarų Krante esančiame Kalandijos mieste vienas Izraelio saugumo pajėgų narys penktadienį buvo sunkiai sužeistas peiliu, o jį užpuolęs palestinietis nukautas, pranešė policijos atstovė.

Jungtinėse Valstijose pateiktas pirmas ieškinys prieš Saudo Arabiją dėl Rugsėjo 11-osios teroro aktų (8)

Amerikietė, netekusi vyro per Rugsėjo 11-osios teroro aktus, padavė Saudo Arabiją į teismą, praneša naujienų agentūra „Bloomberg“.