„Eurovizija“: Azerbaidžano prezidentas aiškinasi, kodėl neskyrė balų Rusijai

 (68)
Azerbaidžano prezidentas Ilhamas Alijevas nurodė ištirti, kodėl jo šalis šeštadienį vykusiame „Eurovizijos“ dainų konkurso finale Rusijai neskyrė nė balo, nors balsavę žiūrovai ir oficiali Azerbaidžano žiuri iš esmės Rusijos pasirodymą stipriai palaikė, skelbia bbc.co.uk.
Azerbaidžano atstovas Faridas Mammadovas
© DELFI / Šarūnas Mažeika

Azerbaidžano valstybinis transliuotojas užsimena apie galimus balsavimo pažeidimus.

Rusija Azerbaidžano, kuriam atstovavo Faridas Mamadovas, baladei skyrė maksimumą – dvylika balų. Jis užėmė antrą vietą po nugalėjusios Emmelie de Forest iš Danijos.

Švedijos mieste Malmėje vykusiame konkurse Rusijos atstovė Dina Garipova liko penkta.

Azerbaidžano ambasadorius Rusijoje Poladas Bulbuloglu atskleidė, kad prezidentas I. Alijevas nurodė atlikti tyrimą ir balsai buvo perskaičiuoti. Jo teigimu, daug balsavusiųjų Azerbaidžane, atidavusių savo balsus trumposiomis žinutėmis, palaikė Rusiją.

„Pagal šiuos duomenis, Rusija iš Azerbaidžano turėjo gauti 10 balų. Apie tai šįvakar bus pranešta per Azerbaidžano visuomeninę televiziją“.

Šalies valstybinio transliuotojo vadovas Camilis Gulijevas tvirtino, kad tai, jog Rusijai nebuvo duota visiškai balų, sukėlė rimtą susirūpinimą.

„Mes nuoširdžiai tikimės, kad šis incidentas, galimai inicijuotas tam tikrų suinteresuotų grupių, nemes šešėlio ant broliškų Rusijos ir Azerbaidžano žmonių santykių“, - pareiškė C. Gulijevas, nesileisdamas į detales.

Azerbaidžanas, kur vyko praėjusių metų „Eurovizijos“ konkursas, tradiciškai bando palaikyti gerus santykius su Rusija, nors praeityje dėl energijos tarp abiejų šalių būta įtampos.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Užsienyje

Afganistane per Talibano kovotojų ataką žuvo 15 afganų karių

Afganistano pietinėje Kandaharo provincijoje talibų kovotojams užpuolus vyriausybės pajėgų bazę žuvo mažiausiai 15 afganų karių, penktadienį pranešė Gynybos ministerija apie antrą tokio pobūdžio išpuolį per šią savaitę.

Ar Didžiojo septyneto lyderiams pavyks susitarti su D. Trumpu? (1)

Esama pavojaus, kad akivaizdūs nuomonių skirtumai tokiais klausimais, kaip klimato kaita, prekyba ir migracija, septynių turtingųjų demokratinių valstybių, vadinamosios Didžiojo septyneto (G-7) grupės, viršūnių susitikimą gali išmušti iš įprastų konsensuso vėžių. Ir labiausiai dėl to kaltas būtų JAV prezidentas Donaldas Trumpas.

Rytų Turkijoje per operacijas žuvo septyni turkų kariai ir 45 kurdų kovotojai (3)

Rytų Turkijoje per saugumo pajėgų operacijas prieš Kurdistano darbininkų partiją (PKK) žuvo mažiausiai septyni turkų kariai ir 45 kurdų kovotojai, pranešė Anatolijos naujienų agentūra, remdamasi Turkijos ginkluotųjų pajėgų generalinio štabo informacija.

JAV septyniskart mirties bausmės išvengusiam kaliniui įvykdyta egzekucija (2)

JAV Alabamos valstijoje vėlų ketvirtadienį buvo įvykdyta egzekucija Tommy Arthurui, kuriam anksčiau buvo pavykę septynis kartus pasiekti, kad mirties bausmė būtų atidėta. 75 metų nuteistajam buvo sušvirkšta mirtina injekcija. Leidimą vykdyti jam mirties bausmę davė JAV Aukščiausiasis Teismas, atmetęs kalinio advokatų prašymus sustabdyti egzekuciją.

Šri Lankoje purvo nuošliaužų aukų padaugėjo iki 25 atnaujinta 14.10 (1)

Šri Lankoje mažiausiai 25 žmonės žuvo per smarkių musoninių liūčių sukeltas purvo nuošliaužas ir potvynius, o dar 42 dingo, penktadienį pranešė vyriausybė. Nelaimių valdymo centro duomenimis, ši nelaimė paveikė per 7 800 žmonių.