„Eurovizija“: Azerbaidžano prezidentas aiškinasi, kodėl neskyrė balų Rusijai

 (68)
Azerbaidžano prezidentas Ilhamas Alijevas nurodė ištirti, kodėl jo šalis šeštadienį vykusiame „Eurovizijos“ dainų konkurso finale Rusijai neskyrė nė balo, nors balsavę žiūrovai ir oficiali Azerbaidžano žiuri iš esmės Rusijos pasirodymą stipriai palaikė, skelbia bbc.co.uk.
Azerbaidžano atstovas Faridas Mammadovas
© DELFI / Šarūnas Mažeika

Azerbaidžano valstybinis transliuotojas užsimena apie galimus balsavimo pažeidimus.

Rusija Azerbaidžano, kuriam atstovavo Faridas Mamadovas, baladei skyrė maksimumą – dvylika balų. Jis užėmė antrą vietą po nugalėjusios Emmelie de Forest iš Danijos.

Švedijos mieste Malmėje vykusiame konkurse Rusijos atstovė Dina Garipova liko penkta.

Azerbaidžano ambasadorius Rusijoje Poladas Bulbuloglu atskleidė, kad prezidentas I. Alijevas nurodė atlikti tyrimą ir balsai buvo perskaičiuoti. Jo teigimu, daug balsavusiųjų Azerbaidžane, atidavusių savo balsus trumposiomis žinutėmis, palaikė Rusiją.

„Pagal šiuos duomenis, Rusija iš Azerbaidžano turėjo gauti 10 balų. Apie tai šįvakar bus pranešta per Azerbaidžano visuomeninę televiziją“.

Šalies valstybinio transliuotojo vadovas Camilis Gulijevas tvirtino, kad tai, jog Rusijai nebuvo duota visiškai balų, sukėlė rimtą susirūpinimą.

„Mes nuoširdžiai tikimės, kad šis incidentas, galimai inicijuotas tam tikrų suinteresuotų grupių, nemes šešėlio ant broliškų Rusijos ir Azerbaidžano žmonių santykių“, - pareiškė C. Gulijevas, nesileisdamas į detales.

Azerbaidžanas, kur vyko praėjusių metų „Eurovizijos“ konkursas, tradiciškai bando palaikyti gerus santykius su Rusija, nors praeityje dėl energijos tarp abiejų šalių būta įtampos.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Užsienyje

Dukra gimė praėjus pustrečių metų nuo tėvo mirties (1)

Praėjus pustrečių metų nuo Niujorko policijos detektyvo Wenjiano Liu nužudymo, kuris sukrėtė visą miestą, jo dirbtinai apvaisinta našlė šią savaitę pagimdė jųdviejų dukrelę.

Lenkijos pareigūnai renka informaciją apie antivyriausybinių protesto akcijų dalyvius

Lenkijos policija ir Vidaus saugumo agentūra renka informaciją apie valdančiosios Teisės ir teisingumo partijos vyriausybės priešininkus. Tai penktadienį pranešė laikraštis „Gazeta Wyborcza“.

Barselonoje per traukinio avariją sužeisti mažiausiai 48 žmonės (5)

Barselonoje mažiausiai 48 žmonės penktadienį buvo sužeisti per traukinio avariją geležinkelio stotyje šio Ispanijos rytinio miesto centre, pranešė civilinės saugos pareigūnai.

Lenkijos valdančiųjų lyderis nori „radikalių“ teismų reformų

Lenkijos valdančiųjų konservatorių lyderis Jaroslawas Kaczynskis ketvirtadienį pavadino prezidento sprendimą vetuoti įstatymų projektus dėl teismų sistemos reformavimo „labai rimta klaida“ ir pažadėjo atgal nesitraukti.

Venesuelos politinė krizė artėja prie pavojingo lygio: evakuoja JAV ambasados darbuotojus (8)

JAV Valstybės departamentas ketvirtadienį nurodė ambasados Karakase darbuotojų šeimų nariams palikti Venesuelą ir suteikė leidimą darbuotojams savo nuožiūra išvykti iš tos šalies, jos politinei krizei artėjant prie pavojingo lygio.