Europos liberalai kalba apie ES griūtį

Seimo narys liberalas Alvydas Medalinskas, grįžęs iš Europos šalių liberalų susitikimo Briuselyje, teigia, jog sparčiai keičiasi stojimo į Europos Sąjungą (ES) kriterijai.
Praėjusią savaitę Briuselyje Lietuvos liberalai kartu su kitų šalių liberalais aptarė ES plėtrą, pirmadienį spaudos konferencijoje sakė A. Medalinskas.

"Mes nuolat kalbame, kad reikia integruotis į ES, kad reikia parengti namų darbus, bet mes mažiausiai kalbame apie tai, kad pati ES šiuo metu stipriai keičiasi", teigė A. Medalinskas.

Pasak jo, Europos liberalų susitikime buvo kalbama, jog tarpvyriausybinei Europos šalių konferencijai iki šių metų pabaigos nepriėmus reikalingų sprendimų, pakeičiančių ES institucijų veiklą, tokia situacija gali būti vertinama kaip ES griūtis.

Pasak Seimo nario, ne tik Lietuvoje atsiranda įvairių lobistinių sluoksnių prieš ES, bet ir pačioje ES susimąstoma, kaip atrodys Europa po ES plėtros.

A. Medalinskas sakė, kad kol kas nėra aišku dėl trijų svarbiausių dalykų, dėl kurių į ES veržiasi Europos šalys - struktūrinių fondų, bendros žemės ūkio politikos ir laisvo piliečių judėjimo.

Įstojus į ES, naujų jos narių žemdirbiai turėtų gauti subsidijas, tačiau dabar ES vyksta debatai, ar tos subsidijos bus suteiktos Vidurio Europos valstybėms. Panašiai diskutuojama ir dėl galimybės įsidarbinti ES šalyse.

Seimo nario teigimu, Europos liberalai, nepaisant tokių nuotaikų, yra palankiai nusiteikę ES plėtros atžvilgiu.

Liberalai susitikime konstatavo, jog keičiasi stojimo į ES kriterijai. Kaip pavyzdį A. Medalinskas pateikė branduolinės saugos kriterijų - dabartinėms ES valstybėms jis nebuvo taikytas, o kalbant apie Lietuvos ar Bulgarijos narystę ES, tapo esminiu.

"Mūsų ėjimas į ES yra lenktybės su laiku - tie, kurie gali pakliūti anksčiau į ES, gali pakliūti daug palankesnėmis sąlygomis", tvirtino Seimo narys.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Užsienio naujienų prenumerata

Užsienyje

Siurprizas: vyro į Atlanto vandenyną išmesta žinutė butelyje po daugelio metų grįžo jo dukrai (1)

Clintas Buffingtonas butelį su žinute viduje smėlyje aptiko dar 2011 metais. Terkse ir Kaikose tą dieną buvo apniukę, prisimena jis. Paplūdimyje voliojosi daugybė šiukšlių – „milijonai tuščių butelių“. Tas ypatingasis butelis atrodė kaip visi, tik gulėjo ant šono, pusiau užpustytas smėliu, rašo www.indy100.com.

Rusija pašalinta iš JT žmogaus teisių tarybos (18)

Jungtinių Tautų Generalinė Asamblėja pašalino Rusiją iš Žmogaus teisių tarybos. Tai reiškia, kad Rusijos nebus tarp 14 tarybos narių.

Tarptautinėje arenoje skeltas antausis Rusijai (352)

Penktadienį Jungtinių Tautų (JT) Generalinė Asamblėja balsuodama pašalino Rusiją iš Žmogaus teisių tarybos. Tai vertinama, kaip tarptautinės bendruomenės antausis Rusijai.

Smūgis H. Clinton – FTB tiria naujus elektroninius laiškus (80)

Likus vos 11 dienų iki JAV prezidento rinkimų demokratų kandidatė Hillary Clinton patyrė smūgį - išlindo nauji galai ir taip ją persekiojančioje elektroninių laiškų istorijoje.

Garsioji žaliaakė afganė iš „National Geographic“ neigia įsigijusi padirbtus asmens dokumentus (4)

Pakistano prokuroras pranešė, kad žurnalo „National Geographic“ išgarsinta žaliaakė afganų mergaitė penktadienį pirmą kartą stojo prieš teismą neigdama, kad suklastojo savo Pakistano pilietybę.