Estijos profsąjungos nepageidauja Lietuvos elektros importo

 (13)
Estijos energetikų ir šachtininkų profsąjungos rengiasi protesto akcijoms dėl Narvos elektros tinklų ketinimo pirkti elektros energiją iš Ignalinos atominės elektrinės.
Narvos energetikų profsąjungos vadovas Vladimiras Aleksejevas pranešė, kad balandžio 25 dieną profsąjungų lyderiai susitikime su ekonomikos ministru Mihkeliu Piarnoja aiškinsis priežastis, kodėl vyriausybė leido elektros energijos importą.

Kiek anksčiau Narvos elektros tinklų generalinis direktorius Ahti Puuras (Ahtis Pūras) pranešė, jog planuojama importuoti maždaug penktadalį būtinos elektros energijos, nes valstybinė elektros gamintoja ir tiekėja "Estijos energija" atsisako sumažinti elektros energijos įkainį.

Po susitikimo su ministru profsąjungos prašys Narvos miesto valdžios leidimo nutiesti gyvą protesto grandinę nuo Narvos iki Silamėjės. Manoma, kad šioje akcijoje dalyvaus 600-800 energetikos darbuotojų.

Laikraštis "Pohjarannik" praneša, kad jei derybos bus nesėkmingos, profsąjungos ketina gegužės 1 dieną surengti kelias masines protesto akcijas, kuriose dalyvaus energetikai, miesto partijų ir visuomeninių organizacijų atstovai bei Kohtla Jarvės šildymo įmonės "Soojus" darbuotojai.

Protestų organizatoriai mitinge paskelbs keletą reikalavimų vyriausybei, kurių svarbiausias - nutraukti elektros energijos pirkimą iš Lietuvos.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Užsienio naujienų prenumerata

Užsienyje

Vakarų žurnalistai Rusijoje tampa blogio įkūnijimu: režimas jiems spendžia pinkles (12)

Rusija Vakarų žiniasklaidai visada buvo įdomi, o kilus Ukrainos krizei daug žiniasklaidos priemonių ėmė vėl stiprinti savo korespondentų pajėgas. Dirbti vakariečiui žurnalistui Rusijoje įmanoma, dažnai tai mažiau pavojinga nei opozicinės rusiškos žiniasklaidos atstovams, tačiau anaiptol nėra lengva. Žurnalistai dažnai jaučia visuomenės priešiškumą, režimas spendžia pinkles, o karo zonose padaromas klaidas Rusijos propaganda išnaudoja.

Rusiją siūloma išmesti iš JT žmogaus teisių tarybos (49)

Daugiau kaip 80 žmogaus teisių gynimo ir pagalbos organizacijų pirmadienį paragino JT nares pašalinti Rusiją iš Žmogaus teisių tarybos dėl karinės kampanijos Sirijoje.

Labai svarbi Floridos valstija pradeda balsuoti (7)

Viename svarbiausių JAV prezidento rinkimų kampanijos mūšio laukų, Floridos valstijoje, kur Hillary Clinton ir Donaldas Trumpas žengia koja kojon, prasidėjo išankstinis balsavimas balsavimo punktuose, praneša BBC.

Stebėtojai: Turkijos remiamos operacijos Sirijoje metu žuvo beveik 100 civilių (9)

Turkijos ir jos sąjungininkų sukilėlių vykdomos operacijos metu šiaurinėje Sirijoje žuvo beveik 100 civilių, pirmadienį pranešė žmogaus teisių stebėsenos biuras. Apie tai informuoja naujienų agentūra AFP.

Kinijoje – galingas sprogimas (4)

Per galingą sprogimą Kinijos šiauriniame Julinio mieste pirmadienį žuvo septyni žmonės ir dar dešimtys buvo sužeista.