Estijos gynybai nereikia pagalbininkų

 (1)
Trečiadienį paliekantis savo postą NATO kariuomenės Europoje vyriausiasis vadas Wesley Clarkas (Veslis Klarkas) mano, kad Estija sugeba pati save apginti.
Kaip pareiškė generolas antradienį išspausdintame interviu Estijos laikraščiui "Eesti Paevaleht", "aš niekada nesutiksiu su mintimi, kad Estija nesugebės apsiginti, bet tam ji turi nuolat dirbti, stiprinti savo gynybą".

Atsakydamas į klausimą, kas atsitiks, jei Rusija užpuls Estiją, jis pranešė, kad "NATO nesutelkia dėmesio į kurios nors vienos valstybės gynybą, o į partnerystę ir bendradarbiavimą".

Jėga arba valstybės žinojimas, kad ji gali apsiginti, suteikia jai pasitikėjimo savimi, o tai savo ruožtu didina stabilumą ir saugumą tam tikruose regionuose.

Vyriausiojo vado nuomone, Estijos gynybos pajėgos nuveikė didelį darbą, "kurdamos save beveik iš nieko".

Jo nuomone, šalies vyriausybė turi nuolat didinti gynybos išlaidas, kad jos pasiektų 2 proc. bendrojo vidaus produkto "arba net daugiau". Taip pat daug dėmesio reikia skirti karių rengimui.

"Viena svarbių prielaidų įstoti į NATO yra anglų kalbos mokėjimas", dalyvavimas bendruose kariniuose mokymuose, taip pat Baltijos šalių bendradarbiavimas gynybos srityje, mano W. Clarkas.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Užsienio naujienų prenumerata

Užsienyje

Po įtartino radinio ir arešto Londono metropolitene sugriežtintos saugumo priemonės (8)

Londono metropolitene sugriežtintos saugumo priemonės, kai viename traukinyje buvo aptiktas įtartinas radinys ir suimtas su tuo incidentu siejamas 19-metis, šeštadienį pranešė policija

JAV gynybos sekretorius A. Carteris su netikėtu vizitu atvyko į Iraką (10)

JAV gynybos sekretorius Ashas Carteris su netikėtu vizitu atvyko į Iraką. Vizito tikslas - įvertinti Mosulo išlaisvinimo operacijos, kuria siekiama miestą išvaduoti iš grupuotės "Islamo valstybė" (IS) kontrolės, pažangą, praneša BBC.

Talino oro uostas atnaujino darbą po grasinimo susprogdinti bombą nustatytas įtariamasis (11)

Talino oro uostas keleiviai šeštadienį buvo evakuoti dėl grasinimo, kad jame bus susprogdinta bomba, pranešė pareigūnai.

Belgijos prekybos centras evakuotas dėl jame buvusio ginkluoto vyro (4)

Vienas Šatlino miestelio (Belgija), esančio už 50 kilometrų į pietus nuo Briuselio, prekybos centras buvo evakuotas po to, kai vyras parduotuvėje pradėjo mosuoti ginklu, praneša naujienų agentūra "Belga".

Irako pajėgos Kirkuke nukovė mažiausiai 48 „Islamo valstybės“ kovotojus (7)

Irako saugumo pajėgos nukovė 48 užpuolikus, šturmavusius kelis šiaurinio Kirkuko miesto rajonus per netikėtą ataką, dėl kurios atsakomybę prisiėmė džihadistų judėjimas „Islamo valstybė“ (IS), pranešė vietos policijos vadas.