Estijoje nutūpė modernūs JAV naikintuvai F-35

 (113)
Į NATO narę Estiją antradienį ką tik atskrido du JAV modernūs karo lėktuvai F-35 dalyvauti NATO pratybose; pirmą kartą šie lėktuvai dislokuojami Europos žemyninėje dalyje.
© Reuters/Scanpix

Anksčiau šį mėnesį JAV karinė oro pajėgos dislokavo savo F-35 flotilę Britanijos salose, kad užtikrintų JAV sąjungininkų britų saugumą Rusijos agresyvumo akivaizdoje.

Šie radarais sunkiai aptinkami lėktuvai, pakilę iš Didžiosios Britanijos karališkųjų oro pajėgų bazės, antradienį nutūpė Estijos karinių oro pajėgų bazėje Emaryje.

NATO oro pajėgų vadavietės vado pavaduotojas aviacijos maršalas Stuartas Evansas sakė, kad F-35 lėktuvai sudarys karinio aljanso pajėgumo ginti savo narių oro erdvę „pagrindą“.

Šie lėktuvai dalyvauja brangiausių Pentagono ginklų programoje, kuri vertinama apie 400 mlrd. JAV dolerių.

Kaip anksčiau pranešė praneša estų nacionalinis transliuotojas ERR, radarais sunkiai susekami lėktuvai „F-35 Lightning II“ buvo kelioms savaitėms pasiųsti į Europą dalyvauti mokomuosiuose skrydžiuose kartu su kitais JAV ir NATO kariniais lėktuvais.

Šie naujausi JAV kariniai orlaiviai gali būti naudojami kaip naikintuvai, žvalgybos lėktuvai arba taktiniai bombonešiai.

JAV karinės oro pajėgos nurodė, kad amerikiečiai planuoja nuolat dislokuoti Europoje šio tipo lėktuvus nuo 2020 metų.

Pernai liepą JAV generolas Herbertas Carlisle'as sakė Atstovų Rūmų ginkluotųjų pajėgų komitetui, kad kariškiai pageidauja bent laikinai pasiųsti naikintuvų F-35 vykdyti Baltijos šalių oro policijos misiją.

Vasarį paskelbtame interviu žurnalui „The National Interest“ sakė, kad šio F-35 dislokavimo tikslas – pasiųsti signalą potencialiems priešininkams, tarp jų ir Rusijai.

Atstovų Rūmų komiteto posėdyje H.Carlisle'as aiškino, kad potencialus F-35 dislokavimas Europoje ir kituose strategiškai svarbiuose taškuose, kaip ir anksčiau priimtas sprendimas dislokuoti Europoje naikintuvus F-22, yra priemonė, padedanti užkirsti kelią potencialiai Rusijos agresijai.

„Kai praėjusį rudenį išsiuntėte į Europos teatrą F-22, tokiu būdu buvo puikiai pasiųsta žinia, – pažymėjo kariškis. – Išsiuntus F-35, būtų padrąsinti draugai ir sąjungininkai. Tai potencialių priešininkų atgrasymo priemonė. Visiškai nemanau, kad tai provokuojama.“

H.Carlisle'as sakė, kad sunkiai susekami naikintuvai „F-22 Raptor“ yra geriausia pasaulyje kovos su kitais orlaiviais priemonė, o F-35 – geriausi pasaulyje naikintuvai, galintys atakuoti antžeminius taikinius.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Užsienyje

A. Merkel: Europa turi pasirūpinti savo likimu (19)

Sekmadienį Miunchene dalyvaudama savo partijos renginyje Vokietijos kanclerė Angela Merkel pareiškė per pastarąsias kelias dienas supratusi, jog laikai, kuomet Europa galėjo visiškai kliautis kitais – baigėsi, ir europiečiai turi imti likimą į savo rankas.

Rusijos Ortodoksų Bažnyčia – Dievo ar V. Putino tarnai? (268)

Ar Rusijos Ortodoksų Bažnyčia tapo dar vienu šalies prezidento Vladimiro Putino įrankiu žmogaus teisių ir net politikos srityje? Apie tai per „Deutsche Welle“ televiziją rodomos laidos „Konflikto zona“ vedėjas Timas Sebastianas pasikalbėjo su Bažnyčios atstovu Maskvoje Vachtangu Kipšidze.

Turkijoje avarijoje nukentėjo trys turistai iš Rusijos (9)

Mikroautobusui su turistais iš Rusijos sekmadienį patekus eismo įvykį Turkijos Antalijos provincijoje, netoli Alanijos kurorto, nukentėjo trys žmonės, visi jie hospitalizuoti, praneša agentūra „Dogan“.

Šri Lanką siaubia potvyniai – pusė milijono žmonių paliko namus (4)

Pusė milijono žmonių buvo priversti palikti namus po didžiulių liūčių sukelto potvynio Šri Lankoje.

Misisipės valstijoje nušauti aštuoni žmonės šaulys sulaikytas (13)

JAV Misisipės valstijoje nušauti aštuoni žmonės, o šaulys sulaikytas, sekmadienį pranešė laikraštis „Washington post“.