Estijoje nutūpė modernūs JAV naikintuvai F-35

 (113)
Į NATO narę Estiją antradienį ką tik atskrido du JAV modernūs karo lėktuvai F-35 dalyvauti NATO pratybose; pirmą kartą šie lėktuvai dislokuojami Europos žemyninėje dalyje.
© Reuters/Scanpix

Anksčiau šį mėnesį JAV karinė oro pajėgos dislokavo savo F-35 flotilę Britanijos salose, kad užtikrintų JAV sąjungininkų britų saugumą Rusijos agresyvumo akivaizdoje.

Šie radarais sunkiai aptinkami lėktuvai, pakilę iš Didžiosios Britanijos karališkųjų oro pajėgų bazės, antradienį nutūpė Estijos karinių oro pajėgų bazėje Emaryje.

NATO oro pajėgų vadavietės vado pavaduotojas aviacijos maršalas Stuartas Evansas sakė, kad F-35 lėktuvai sudarys karinio aljanso pajėgumo ginti savo narių oro erdvę „pagrindą“.

Šie lėktuvai dalyvauja brangiausių Pentagono ginklų programoje, kuri vertinama apie 400 mlrd. JAV dolerių.

Kaip anksčiau pranešė praneša estų nacionalinis transliuotojas ERR, radarais sunkiai susekami lėktuvai „F-35 Lightning II“ buvo kelioms savaitėms pasiųsti į Europą dalyvauti mokomuosiuose skrydžiuose kartu su kitais JAV ir NATO kariniais lėktuvais.

Šie naujausi JAV kariniai orlaiviai gali būti naudojami kaip naikintuvai, žvalgybos lėktuvai arba taktiniai bombonešiai.

JAV karinės oro pajėgos nurodė, kad amerikiečiai planuoja nuolat dislokuoti Europoje šio tipo lėktuvus nuo 2020 metų.

Pernai liepą JAV generolas Herbertas Carlisle'as sakė Atstovų Rūmų ginkluotųjų pajėgų komitetui, kad kariškiai pageidauja bent laikinai pasiųsti naikintuvų F-35 vykdyti Baltijos šalių oro policijos misiją.

Vasarį paskelbtame interviu žurnalui „The National Interest“ sakė, kad šio F-35 dislokavimo tikslas – pasiųsti signalą potencialiems priešininkams, tarp jų ir Rusijai.

Atstovų Rūmų komiteto posėdyje H.Carlisle'as aiškino, kad potencialus F-35 dislokavimas Europoje ir kituose strategiškai svarbiuose taškuose, kaip ir anksčiau priimtas sprendimas dislokuoti Europoje naikintuvus F-22, yra priemonė, padedanti užkirsti kelią potencialiai Rusijos agresijai.

„Kai praėjusį rudenį išsiuntėte į Europos teatrą F-22, tokiu būdu buvo puikiai pasiųsta žinia, – pažymėjo kariškis. – Išsiuntus F-35, būtų padrąsinti draugai ir sąjungininkai. Tai potencialių priešininkų atgrasymo priemonė. Visiškai nemanau, kad tai provokuojama.“

H.Carlisle'as sakė, kad sunkiai susekami naikintuvai „F-22 Raptor“ yra geriausia pasaulyje kovos su kitais orlaiviais priemonė, o F-35 – geriausi pasaulyje naikintuvai, galintys atakuoti antžeminius taikinius.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Užsienyje

JAV laivas įspėjamaisiais šūviais perspėjo priartėjusį Irano laivą (2)

JAV karinio jūrų laivyno patrulinis laivas antradienį Persijos įlankoje paleido įspėjamuosius šūvius į Irano Revoliucinės gvardijos laivą, kuris prie JAV laivo priartėjo 137 metrų atstumu, teigė JAV gynybos pareigūnas, informuoja AFP.

Padaryta pažanga tariantis dėl oro gynybos sistemų su Rusija, sako R. T. Erdoganas (3)

Turkijos prezidentas Recepas Tayyipas Erdoganas Redžepas Tajipas Erdohanas paskelbė, kad pasistūmėjo derybos su Rusija dėl modernių raketų „žemė–oras“ kompleksų S-400 pardavimo Ankarai.

JAV karo laivas Persijos įlankoje šūviais perspėjo Irano laivą (3)

JAV karinio jūrų laivyno laivas, patruliuojantis Persijos įlankoje, antradienį paleido perspėjamuosius šūvius Irano revoliucinės gvardijos laivo pusėn, nes šis atsidūrė per arti amerikiečių – vos 150 jardų (137 metrus), pranešė JAV gynybos pareigūnai.

Praplėsta motoriniu pjūklu žmones puolusio asmens paieškos teritorija Šveicarijoje (5)

Šveicarijos policija antradienį išdavė tarptautinį arešto orderį suimti vis dar nuo policijos besislapstantį, motoriniu pjūklu siautėjusį užpuoliką, sužeidusį viename biure kelis žmones.

Ties Meksika Ramiajame vandenyne siautėja du uraganai ir viena atogrąžų audra (1)

Per Ramųjį vandenyną ties Meksika juda du uraganai ir viena atogrąžų audra, bet, anot prognozuotojų, jie kol kas nekelia pavojaus sausumai.