Estija yra nusiteikusi 2003 metais būti pasirengusi tapti ES nare

Ketvirtadienį kalbėdamas Estijos parlamente per debatus dėl vyriausybės užsienio politikos, jis sakė, kad "iš esmės Estija ir ES jau dabar užsienio politikoje vadovaujasi tais pačiais principais ir vertybėmis".

"Mūsų bendras tikslas yra tarptautinės taikos ir saugumo stiprinimas, demokratijos ir teisinės valstybės palaikymas, žmogaus teisių gerbimas...Dėl to Estijai nereikės keisti užsienio politikos principų po įstojimo į ES".

Estijos URM vadovas pareiškė, kad "Estija nori prisidėti prie ES saugumo ir gynybos politikos formavimo nuo pat įstojimo pradžios".

"Kai ES imsis kurti pajėgas krizinėms situacijoms spręsti, mes būsime pasirengę prisidėti prie šių pastangų. Estijos dalyvavimas bendroje Europos gynybos politikoje visiškai dera su jos siekiais tapti NATO nare", sakė jis.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Užsienio naujienų prenumerata

Užsienyje

Europos Parlamentas paskelbė kandidatų pelnyti Sacharovo premiją sąrašą

Ištremtas turkų žurnalistas Canas Dundaras, Krymo totorių aktyvistas Mustafa Džemilevas ir dvi jezidų aktyvistės, nukentėjusios nuo grupuotės „Islamo valstybė“, yra galutiniame ketvirtadienį paskelbtame pretendentų sąraše prestižinei Europos Parlamento Sacharovo premijai gauti.

Dauguma JAV respublikonų mano, kad prezidento rinkimus laimės demokratė H. Clinton

Dauguma JAV respublikonų mano, kad jų kandidatas Donaldas Trumpas pralaimės lapkričio pradžioje vyksiančius prezidento rinkimus. Remiantis trečiadienį paskelbtais „Reuters„/„Ipsos“ apklausos rezultatais, 41 proc. respublikonų tikisi demokratės Hillary Clinton pergalės, o 40 proc. mano, kad laimės D. Trumpas.

Šešios NATO šalys yra pasiruošusios siųsti savo pajėgas į Juodosios jūros zoną

Šešios NATO šalys yra pasirengusios 2017 metais į Juodosios jūros zoną siųsti antžeminių, karinio jūrų laivyno ir oro pajėgų dalinius, trečiadienį, baigiantis pirmajai NATO gynybos ministrų susitikimo dienai sakė Aljanso generalinis sekretorius Jensas Stoltenbergas.

Japonija baiminasi Filipinų lyderio R. Duterte susitikimo su imperatoriumi (2)

Protokolo griežtai besilaikanti Japonija baiminasi Filipinų lyderio Rodrigo Duterte netakto per ketvirtadienio susitikimą su imperatoriumi Akihito, pačiu gerbiamiausiu tautos asmeniu.

JAV rinkimų baigtis gali būti netikėta: prezidentu netaps nei D. Trumpas, nei H. Clinton (39)

JAV prezidento rinkimai nenumaldomai artėja, įtampa auga, tačiau leidinys „Los Angeles Times“ nepraranda vilties: „Tai, kad metai buvo keisti, nereiškia, kad jų pabaiga turi būti nelaiminga.“