Estija turi stengtis lygiuotis į Suomiją

 (20)
Estija turi plėtotis pagal "šiaurės modelį" ir stengtis lygiuotis į Suomiją, mano šalies UR ministras Toomas Hendrikas Ilvesas (Tomas Hendrikas Ilvesas).
Interviu Rusijos laikraščiui "Nezavisimaja gazeta" jis sakė, kad Estija turi remtis Suomijos, kuri iki 30-ųjų metų buvo "ketvirtąja Pabaltijo šalimi", patirtimi.

Suomija "padarė labai didelę pažangą, besikeisdama šiaurės modelio kryptimi, ir mano tikslas - padaryti viską, kad tokia linkme keistųsi ir Estija", sakė T. H. Ilvesas.

Jo žodžiais, "estų tautos kultūra, elgesio būdas papročiai ir jos aistringas susižavėjimas internetu bei mobiliaisiais telefonais, rodo, jog čia susiduriame su šiaurės modeliu".

Ministras pažymėjo, kad iki Sovietų Sąjungos okupacijos Estija pagrindiniais rodikliais prilygo Suomijai.

"Dabar skirtumas gana apčiuopiamas, mums reikia įveikti šiuos siaubingus 50 metų ir pasiekti, kad visi rodikliai susilygintų. Tai ir yra mano uždavinys", sakė T. H. Ilvesas.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Užsienio naujienų prenumerata

Užsienyje

Rusija neigia surengusi 22 vaikų gyvybes nusinešusius aviacijos smūgius Sirijoje (29)

Rusija ketvirtadienį pareiškė niekaip nesanti susijusi su aviacijos smūgiais vienai mokyklai sukilėlių kontroliuojamoje Sirijos Idlibo provincijoje, nusinešusiais 22 vaikų gyvybes.

Turkija siūlosi pastatyti mečetę Estijoje (14)

Turkija pasiruošusi pastatyti mečetę Estijoje, jeigu šalies vyriausybė duotų tokį leidimą, ketvirtadienį pareiškė Taline viešintis turkų užsienio reikalų ministras Mevlutas Cavusoglu.

D. Trumpas aplenkė H. Clinton valstijoje, kur ji visada pirmavo (31)

Jei šiuo metu būtų surengti rinkimai, Donaldas Trumpas turėtų 2 proc. persvarą prieš Hillary Clinton Floridoje, teigiama naujojoje apklausoje, kuri buvo paskelbta trečiadienį. Abi prezidentinės kampanijos vis labiau įsibėgėja ir, artėjant rinkimų dienai, vis labiau primena beprotišką švytuoklę.

JAV bepilotis smogė „al Qaeda“ lyderiams (16)

Afganistane JAV bepilotis lėktuvas smogė dviem teroristų tinkl „al Qaeda“ aukščiausio rango lyderiams, pranešė amerikiečių pareigūnai, kurie tai pavadino reikšmingiausia per kelerius metus ataka prieš šią grupuotę šioje šalyje.

Filipinų lyderio R. Duterte susitikimas su Japonijos imperatoriumi buvo atšauktas (1)

Filipinų prezidentas Rodrigo Duterte išvyksta iš Japonijos, taip ir nesusitikęs su imperatoriumi Akihito, nes jų planuotas susitikimas buvo atšauktas dėl imperatoriaus dėdės mirties.