Estija tikisi gauti tankų "Leopard"

 (8)
Estijos gynybos ministerija nutarė atsisakyti Lenkijos siūlomos dešimties tankų T-55 AM dovanos, tikėdamasi gauti tankų "Leopard-1" iš Norvegijos. Tačiau vienas estų karinis specialistas laiko šį sprendimą klaida, trečiadienį praneša šalies laikraščiai.
Pasak "Postimees", kartu su norvegais tankus "Leopard" Estijos kariuomenei pasiūlė ir vokiečiai - tačiau su sąlyga, kad Estija pati apmokės šių tankų remontą.

Specialistų nuomone, kad sudarytų pajėgų kovinį padalinį, Estijos gynybos pajėgos turi gauti ne mažiau kaip 30 šių kovos mašinų.

"Postimees" pažymi, kad Norvegija pasirengusi perduoti Estijai tankus "Leopard-1" be papildomų sąlygų, ir Talinas jau pradėjo derybas šia tema būtent su Oslu.

Estijos gynybos pajėgų generolas majoras Antsas Laaneotsas (Antsas Laneotsas), kuris sovietmečiu tarnavo tankų pajėgose, nepalankiai atsiliepė apie šalies gynybos ministerijos ir Estijos armijos vadovybės sprendimą atsisakyti Lenkijos dovanos.

A. Laaneotsas pripažino, kad "Leopard-1", aišku, yra geresnis už T-55, tačiau apie tokią dovaną Estija kol kas gali tik svajoti.

"Lenkija pasiūlė mums tankus tiesiog šiaip, nemokamai, ir dar su šaudmenimis bei atsarginėmis dalimis. Turėdami šiuos tankus, mes galėtume sėkmingai mokyti savo pėstininkus dalyvauti tankų mūšiuose ir palaikyti sąveiką su tankų padaliniais", pabrėžė A. Laaneotsas.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Užsienio naujienų prenumerata

Užsienyje

Australijoje per incidentą pramogų parke kritiškai sužeisti keturi žmonės (3)

Australijoje keturi žmonės buvo sunkiai sužeisti per nelaimingą atsitikimą viename pramogų parke populiariame kurortiniame Gold Coast regione, pranešė žiniasklaida ir pareigūnai.

Filipinų prezidentas JAV: pamirškite apie susitarimą dėl gynybos (54)

Filipinų prezidentas Rodrigo Duterte antradienį užsipuolė Jungtines Valstijas, sakydamas, kad jis nepradėjo kovos su Vašingtonu ir kad JAV galės pamiršti apie karinį susitarimą tarp abiejų šalių, jei jis ilgiau liks valdžioje, skelbia agentūra „Reuters“.

Kinijoje nugriaudėjus galingam sprogimui žuvo dešimt žmonių

Viename šiauriniame Kinijos mieste viename pastate pirmadienį nugriaudėjus galingam sprogimui žuvo dešimt žmonių, o dar daugiau kaip 150 buvo sužeista.

Australijoje agresyvus ruonis puolė banglentininkus

Populiariame Sidnėjaus paplūdimyje agresyvus ruonis grybštelėjo dantimis vienam banglentininkui, o kitą šio vandens sporto mėgėją nuvertė nuo jo banglentės.

JAV dislokuos Norvegijoje šimtus karių (10)

Norvegijos vyriausybė pritarė kelių šimtų JAV karių dislokavimui šalyje. Apie tai paskelbta pirmadienį. Neabejojama, kad 330 amerikiečių jūrų pėstininkų atvykimas į Norvegiją supykdys Rusiją, informuoja agentūra AFP.