Estija pasirengusi ilgam partizaniniam karui

 (1)
"Agresijos atveju mes pasirengę ilgam partizaniniam karui, - sakė L. Meri laikraščiui "Politique Internationale". - Maskva tai žino ir jai reikia rinktis: imperialistinė politika ar geri kaimyniškai santykiai su Baltijos valstybėmis".

L. Meri žodžiais, jis įsitikinęs, kad Rusija supranta, jog tai yra būtent jos interesuose, todėl negalima rimtai vertinti kai kurių Rusijos žymių politinių asmenybių pareiškimų apie Varšuvos pakto sienų atkūrimą.

"Jūs manote, kad Estijai reikia didvyriškumo vien tam, kad gyventų ir išgyventų, turėdama sieną su Rusija, - pareiškė L. Meri prancūzų laikraščiui. - Tačiau mes čia neįžvelgiame didvyriškumo, - mūsų namai - Šiaurės Europa, ir atgalinio bilieto į Paryžių neturime..."

Estijos prezidentas neabejoja, kad Rusija taps demokratine valstybe.

"Akivaizdu, kad aš labiau negu jūs tikiu Rusijos sugebėjimais tapti demokratine valstybe", sakė Estijos prezidentas.

"Rusijos ekonomikos perorientavimas nėra tas klausimas, kurį būtų galima išspręsti laužant plunksnas laikraščių puslapiuose. Visų pirma būtinas naujas Rusijos vadovų mąstymas, o žmonių mentalitetas keičiasi lėtai," - sakė L. Meri.

Interviu L. Meri tvirtino, kad tiki rusų tauta taip, kaip tiki savąja, estų.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Užsienio naujienų prenumerata

Užsienyje

Didžiosios Britanijos užsienio reikalų ministras lankosi Turkijoje

Didžiosios Britanijos užsienio reikalų ministras Borisas Johnsonas pirmadienį pradėjo svarbų vizitą Turkijoje, praėjus keliems mėnesiams po jo sėkmingos kampanijos dėl Didžiosios Britanijos išstojimo iš Europos Sąjungos, per kurią jis pasinaudojo antiturkiškomis nuotaikomis visuomenėje.

Po išpuolio netoli Paryžiaus dviejų žmonių būklė kritinė (17)

Į vakarus nuo Paryžiaus esančiame Port Marli mieste, netoli nuo prekybos centro vyriškiui ėmus šaudyti, du žmonės buvo sunkiai sužeisti, praneša independent.co.uk.

Nustatė Budapešto centre nugriaudėjusio sprogimo taikinį (5)

Vengrijos policija sekmadienį pranešė, kad sprogimą Budapešto centre, per kurį buvo sunkiai sužeisti du policijos pareigūnai, sukėlė savadarbė bomba, pripildyta šrapnelio.

JAV Hiustono mieste – šaudynės (42)

JAV Teksaso valstijoje, Hiustono mieste – šaudynės. Pranešama, kad policija susišaudė su užpuoliku šalia prekybos centro. Apie aukas kol kas nepranešama.

Maskva atremia jai metamus kaltinimus (59)

Maskva pirmadienį pasmerkė Jungtines Valstijas ir Didžiąją Britaniją, apkaltinusias Rusiją „barbariškumu“ ir karo nusikaltimais Sirijoje per posėdį Jungtinėse Tautose.