ES pradeda derybas su naujomis kandidatėmis

Pasak jų, ES derybininkai pradėjo dieną, susitikdami su Rumunija. Vėliau numatomos atskiros sesijos su Slovakija, Lietuva, Latvija, Bulgarija ir Malta.

ES vadovai 1999 metų gruodį vykusiame Helsinkio viršūnių susitikime nutarė, kad šios šešios šalys gali prisijungti prie pirmaujančių kandidačių Lenkijos, Čekijos, Vengrijos, Slovėnijos, Estijos ir Kipro, su kuriomis derybos buvo pradėtos prieš dvejus metus.

Šešios pirmaujančios kandidatės jau artėja prie derybų aštriausiais klausimais, tokiais kaip žemės ūkis ir laisvas darbo jėgos judėjimas. Tuo tarpu su šešiomis antradienį derybas pradėjusiomis šalimis bus svarstomi lengviausi klausimai.

Visos šešios šalys antradienį pradėjo derybas dėl penkių lengviausių skyrių - mažų ir vidutinių įmonių, mokslo ir mokslinių tyrimų, švietimo ir mokymo, taip pat bendros ES išorinių santykių bei saugumo politikos.

ES nutarė, kad kiekviena šalis turi žengti į priekį savo tempais.

Lietuva, Latvija ir Slovakija, kurios visos stengiasi pasivyti šešias pirmaujančias kandidates, papildomai pradės derybas dėl konkurencijos politikos, statistikos bei kultūros ir audiovizualinės politikos.

ES paaiškins kandidatėms, kaip ji nutarė vesti derybas, ir pakvies jas išdėstyti savo pozicijas, sakė ES pareigūnai.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Užsienio naujienų prenumerata

Užsienyje

Po pučo Turkijoje suimta 32 000 įtariamųjų

Reaguodama į mėginimą įvykdyti perversmą, Turkijos vyriausybė, jos pačios duomenimis, iki šiol suėmė 32 000 įtariamųjų. Prieš iš viso 70 000 asmenų pradėtas tyrimas, trečiadienį televizijos stočiai NTV pareiškė teisingumo ministras Bekiras Bozdagas, informuoja agentūra AFP.

Ekvadoro prokuratūra iš Švedijos kolegų sulaukė klausimų J. Assange'o apklausai (2)

Ekvadoro generalinė prokuratūra iš savo kolegų Švedijoje sulaukė klausimų „Wikileaks" įkūrėjo Juliano Assange'o apklausai. „Tai jokiu būdu netrukdo Ekvadoro prokuratūrai užduoti savo klausimus", - pareiškė Ekvadoro generalinis prokuroras Galo Chiriboga, kuriuo remiasi agentūra dpa.

Bepilotis užfiksavo bombardavimo rytinėje Alepo dalyje padarinius (3)

Paleidus bepilotį orlaivį pavyko nufilmuoti karinių veiksmų padarytą žalą rytinėje Alepo teritorijoje, kai praeitą savaitę buvo nutrauktos paliaubos dėl ugnies nutraukimo Sirijoje.

D. Trumpas skelbia po debatų sulaukęs 13 mln. dolerių aukų (4)

Respublikonų kandidatas į JAV prezidento postą Donaldas Trumpas po TV dvikovos su savo konkurente rinkimuose demokrate Hillary Clinton paskelbė apie tikrą aukų pliūpsnį. Jo teigimu, per 24 valandas jo rinkimų kampanijai pervesta per 13 mln. dolerių, informuoja agentūra AFP.

Ukrainoje nuo nekokybiško alkoholio mirusių žmonių padaugėjo iki 23 (6)

Mažiausiai 23 žmonės mirė apsinuodiję nekokybišku alkoholiu skurdžiose kaimo vietovėse Ukrainos rytuose, antradienį pranešė pareigūnai.