ES plėtros sustabdyti jau nebeįmanoma

Dabar Europos Sąjungos plėtros sustabdyti jau neįmanoma, nes valstybėms, kurios ketina prisijungti prie jos, pateikti visiškai konkretūs reikalavimai, pareiškė trečiadienį Taline per susitikimą su Estijos prezidentu Lennartu Meri (Lenartu Meriu) Švedijos ministras pirmininkas Goranas Perssonas (Joranas Personas).
Švedija, pasak G. Perssono, tiki, kas ES laikysis iki šiol galiojusio principo, pagal kurį naujos narės bus priimamos į ES, atsižvelgiant į kiekvienos kandidatės pasirengimą, pranešė BNS Estijos prezidento sekretorius spaudai.

Prezidentas L. Meri patvirtino Švedijos ministrui pirmininkui, kad Estija rimtai rengiasi įstoti į ES ir NATO, ir padėkojo už tą didelę paramą, kurią teikė Švedija, padėdama kurti Estijos gynybos pajėgas bei mokyti karininkus.

Švedijos ministras pirmininkas ir Estijos prezidentas trečiadienį taip pat apsvarstė santykius su Rusija ir JAV.

Atvykęs vienos dienos vizito į Estiją G. Perssonas ir jį lydinti delegacija trečiadienį taip pat susitiko su Estijos vyriausybės vadovu Martu Laaru (Martu Laru).

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Užsienio naujienų prenumerata

Užsienyje

Netikėtas parlamento sprendimas: uždraudė alkoholį visoje šalyje (14)

Irako parlamentas uždraudė alkoholio prekybą, importą ir gamybą šalyje, praneša BBC.

Iš Haičio kalėjimo pabėgo 172 kaliniai, du žmonės žuvo (4)

Haityje iš kalėjimo netoli sostinės Port o Prenso pabėgo mažiausiai 172 kaliniai po ginkluoto maišto, per kurį buvo nužudytas vienas sargybinis, daug pabėgusių kalinių turi iš policininkų atimtų ginklų, pranešė vietinė žiniasklaida.

Didžioji Britanija siunčia daugiau pajėgų į Kosovą (8)

Didžioji Britanija planuoja siųsti daugiau pajėgų paremti NATO operacijoms Kosove, teigė gynybos sekretorius, praneša BBC.

Prie Libijos krantų vyko dramatiška gelbėjimo operacija: tai atrodė beviltiška (9)

Viduržemio jūroje šalia Libijos krantų pilnas išgelbėtų migrantų laivas „Siem Pilot“ šeštadienį buvo priverstas plaukti šalin nuo kitų nevilties kupinų migrantų, bandančių plaukti gelbėtojų laivo link.

Japonijoje per du sprogimus viename parkų žuvo vienas žmogus, sužeisti mažiausiai du (1)

Japonijoje viename parkų, kuriame vyko tautinė šventė, per du vienas po kito nugriaudėjusius sprogimus sekmadienį žuvo vienas žmogus ir mažiausiai du sužeisti, pranešė ugniagesiai.