ES plėtra turėtų prasidėti iki 2005 metų

Europos Sąjunga (ES) yra patenkinta savo plėtros derybų tempais ir tikisi, kad naujų narių priėmimo procesas bus pradėtas vėliausiai iki 2005 metų sausio. Tai ketvirtadienį pareiškė ES komisaras plėtrai Guenteris Verheugenas (Giunteris Ferhoigenas).
Jis atsisakė prognozuoti tikslią datą, kada ES pradės plėstis. Pasak jo, kiekviena iš 12 kandidačių įstos tik tada, kai patenkins ES narystės kriterijus.

"2005-ieji yra vėliausia data, kai mes pradėsime priėmimą", sakė G. Verheugenas per spaudos konferenciją.

Pasak jo, tapti ES narėmis minėtu laiku ruošiasi 10 kandidačių. Dvi likusias - Rumuniją ir Bulgariją - numatoma priimti vėlesniu laiku.

Kai kurie diplomatai abejojo, ar plėtimasis galės įvykti taip greitai, nors dalis pirmaujančių kandidačių užsibrėžė dar ankstyvesnį stojimo laiką - 2003 metus.

Kitos 10 šalių, vedančių derybas dėl ES narystės, yra Lenkija, Estija, Latvija, Lietuva, Slovakija, Čekija, Vengrija, Slovėnija, Kipras ir Malta. Kai kurios kandidatės yra išreiškusios nepasitenkinimą, kad ES plėtimosi procesas, jų nuomone, yra vilkinamas.

Tačiau G. Verheugenas sakė esąs patenkintas daroma pažanga. Jis ir Europos Komisijos pirmininkas Romano Prodi (Romanas Prodis) mano, kad plėtros procesas prasidės dar jų kadencijos laikotarpiu. Judviejų kadencija baigiasi 2005 metų sausį.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Užsienio naujienų prenumerata

Užsienyje

Bręstantys pokyčiai Prancūzijoje: šalies vairas gali atitekti M. Thatcher gerbėjui (14)

Jei JAV rinkimų kampanija jus varo į neviltį, galbūt verta atkreipti dėmesį į Prancūzijos prezidento pirminių rinkimų kampaniją. Prieš savaitę centro dešiniosios pakraipos Prancūzijos žurnalas „Le Point“ visą numerį paskyrė Margaret Thatcher palikimui ir viršelio antraštėje iškėlė klausimą, ar „tečerizmas“ nėra geriausia platforma 2017 m. prezidento rinkimams, „Weekly Standart“ rašo tarptautinių santykių ekspertas Daliboras Rohacas.

Nuo pirmadienio iš migrantų „Džiunglių“ stovyklos Prancūzijoje bus iškeldinami jos gyventojai (2)

Nuo pirmadienio bus iškeldinami „Džiunglėmis“ pramintos migrantų stovyklos, įsikūrusios Prancūzijos šiaurinėje pakrantėje, gyventojai. Iškeldinus migrantus, stovykla bus sugriauta, penktadienį pranešė Prancūzijos institucijos, skelbia agentūra AFP.

Kirkuke IS džihadistų snaiperis nušovė irakiečių žurnalistą, per antskrydį žuvo 15 moterų (2)

Irako Kirkuko mieste penktadienį, per saugumo pajėgų ir grupuotės „Islamo valstybė“ kovotojų susirėmimus, džihadistų snaiperis nušovė irakiečių žurnalistą, pranešė policijos pareigūnai ir televizijos kanalas.

Lenkų gynybos ministras: Egiptas pardavė Rusijai „Mistral“ laivus už 1 dolerį (228)

Lenkijos gynybos ministras teigė turintis informacijos, kad Egiptas pardavė du Prancūzijos pagaminus „Mistral“ laivus Rusijai už simbolinę 1 dolerio kainą, praneša naujienų agentūra AP.

Maskva pratęsė paliaubas Alepe iki šeštadienio popietės (7)

Rusijos gynybos ministerija penktadienį paskelbė, kad pratęsiama „humanitarinė pauzė“ Alepe iki šeštadienio 16 val., jog civiliai ir ginkluoti sukilėliai galėtų saugiai išvykti iš miesto.