ES parengė rezoliuciją dėl Čečėnijos

Šioje rezoliucijoje Sąjunga, kritikuodama Maskvą, pranoksta Jungtines Valstijas, kurios tai turi priimti kaip iššūkį ir pasekti pavyzdžiu, sakė diplomatai.

"ES perima iniciatyvą Čečėnijos klausimu. JAV tikriausiai prisijungs", sakė vienas diplomatas.

Tačiau keturių puslapių ES rezoliucijos projektas dar bus aptartas su Rusijos pareigūnais ir gali būti žymiai sušvelnintas prieš jį pateikiant trečiadienį, sakė diplomatiniai šaltiniai.

Balsavimas dėl šalių rezoliucijų įvyks balandžio 18 dieną.

ES rezoliucijos projekte, kurį gavo naujienų agentūra "Reuters", Rusija raginama skubiai atlikti įvardytų pažeidimų nepriklausomą tyrimą ir įtariamuosius patraukti baudžiamojon atsakomybėn.

Ženevoje susirinko 53 šalių atstovai, kurie antradienį pradėjo specialią Čečėnijai skirtą sesiją.

Forume pasisakys ir Maskvos poziciją gins Rusijos prezidento Vladimiro Putino specialusis atstovas žmogaus teisėms Čečėnijos respublikoje Vladimiras Kalamanovas.

ES rezoliucijoje reiškiamas susirūpinimas "patikimais pranešimais apie tarptautinės humanitarinės teisės pažeidimus ir šiurkščius žmogaus teisių pažeidimus, tokius kaip masinės žudynės, egzekucijos arba savavališkas mirties bausmės vykdymas, moterų prievartavimai, kankinimai, savavališki sulaikymai ir plėšikavimai".

ES ragina Rusijos vyriausybę ir Čečėnijos atstovus surengti derybas dėl "taikaus krizės sureguliavimo, kuriose būtų gerbiamas teritorinis vientisumas ir Rusijos Federacijos konstitucija".

ES taip pat sveikina Maskvą, pradedančią pripažinti pažeidimus. Taip pat džiaugiamasi leidimu Tarptautiniam Raudonojo Kryžiaus Komitetui aplankyti sulaikymo vietas ir ypač blogai pagarsėjusius "filtracijos" centrus.

Tarptautinės grupės, taip pat Londone įsikūrusi "Tarptautinė amnestija", taip pat dalyvaus JT debatuose Čečėnijos klausimu.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Užsienio naujienų prenumerata

Užsienyje

Atsistatydino Kirgizijos vyriausybė

Trečiadienį atsistatydino Kirgizijos vyriausybė po to, kai anksčiau šią savaitę valdančiąją daugumos koaliciją paliko prezidento Almazbeko Atambajevo partija, praneša agentūra „Reuters“.

ES ruošiasi pratęsti Šengeno zonos pasienio kontrolę dar trims mėnesiams

Europos Sąjunga antradienį nusprendė pratęsti vidaus sienų kontrolę Šengeno zonoje dar trims mėnesiams ir nepaisyti savo pažado iki metų pabaigos baigti visas nepaprastąsias priemones, pritaikytas dėl didžiulio migrantų antplūdžio praėjusiais metais.

D. Trumpas: H. Clinton užsienio politikos planas atvestų prie Trečiojo pasaulinio karo slenksčio (7)

Respublikonų partijos kandidatas rinkimuose į JAV prezidento postą Donaldas Trumpas teigia, kad jo varžovės Demokratų partijos kandidatės Hillary Clinton užsienio politikos planas Sirijoje sukeltų Trečiąjį pasaulinį karą, praneša naujienų agentūra BBC.

S. Lavrovas atmetė D. Tusko tvirtinimus, neva Rusija siekia susilpninti ES (9)

Nėra pagrindo manyti, kad Maskva nori susilpninti Europos Sąjungą (ES), sakė Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas, atsakydamas į neseniai pareikštus „rusofobiškus“ Europos Vadovų Tarybos (EVT) pirmininko Donaldo Tusko tvirtinimus. Anot S. Lavrovo, vargu, ar kas galėtų būti toliau nuo tiesos.

Rusijos ambasada socialiniame tinkle įžeidė europiečius (290)

Oficialioje Rusijos ambasados Didžiojoje Britanijoje paskyroje socialiniame tinkle „Twitter“ šeštadienį paskelbta itin keista ir nepagarbi karikatūra, skelbia „The Independent“.