ES neigia gandus apie Prodi nušalinimo sąmokslą

Europos Komisija (EK) antradienį paneigė Vokietijos laikraščio pranešimą, kad 19 šios komisijos narių daro spaudimą atsistatydini prezidentui Romano Prodi (Romanui Prodžiui).
"Kalbos, kad įgaliotiniai ketina kokiu nors būdu nušalinti Romano Prodį iš Europos Komisijos prezidento pareigų, yra visiškai neteisingos", sakė EK atstovas spaudai Jonathanas Faullas (Džonatanas Faulas) per kasdienę spaudos konferenciją.

Laikraštis "Frankfurter Allgemeine Zeitung" antradienį pranešė, kad R. Prodi daromas spaudimas atsistatydinti. Pasak laikraščio, jį pakeisti norėtų Didžiosios Britanijos įgaliotiniai Chrisas Pattenas (Krisas Patenas) ir Neilas Kinnockas (Nilas Kinokas).

Užsienio valiutos makleriai antradienį paskelbė, jog iš dalies dėl šio pranešimo vėl krito euro vertė, kuri pirmadienį buvo kiek pakilusi. Pasirodžius straipsniui, euro kursas smuko iki maždaug 0,9520 JAV dolerio, o jį paneigus, pakilo maždaug 0,1 cento.

Pasak J. Faullo, minėtą pranešimą paneigė tiek Ch. Pattenas, tiek N. Kinnockas. "Neturiu supratimo, iš kur galėjo atsirasti toks absurdiškas straipsnis", - stebėjosi atstovas.

Vienas EK atstovas Kaire vykstančiame Afrikos ir Europos viršūnių susitikime "Reuters" pareiškė, jog Vokietijos laikraščio pranešimas "juokingas" ir yra "visiškai pramanytas". "Mes ne kokia nors bananų respublika, kur įgaliotiniai galėtų surengti perversmą", sakė atstovas.

Vis dėlto, pasak "Reuters", pastaruoju metu Europoje pasirodė visa virtinė spaudos pranešimų, teigiančių, kad per pirmąjį R. Prodi vadovavimo Komisijai pusmetį juo buvo nusivilta.

Jau nuo sausio mėnesio R. Prodi neigė daugelį Italijos žiniasklaidos pranešimų neva jis ketina grįžti į šios šalies politiką.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Užsienio naujienų prenumerata

Užsienyje

NATO vadovas: aljansas nenori naujo Šaltojo karo

NATO nesiekia konfrontacijos su Rusija ir nenori, kad prasidėtų dar vienas Šaltasis karas, britų transliuotojui BBC sakė Aljanso generalinis sekretorius Jensas Stoltenbergas.

Malaizijoje dėl prekinio traukinio avarijos įstrigo tūkstančiai keleivių

Malaizijoje penktadienį įvyko įspūdinga krovininio traukinio avariją, per kurią kaip žaislai išsibarstę vagonai užblokavo judrius eismo geležinkelio maršrutą, o tūkstančiai keleivių pateko į keblią padėtį.

Rusija grasina dėl „Jukos“ bylos nutraukti „Sojuz“ raketų tiekimą Prancūzijai (13)

Rusijos kosmoso agentūra („Roskosmos“) perspėjo nutrauksianti raketų nešėjų „Sojuz“ tiekimą Prancūzijos „Arianespace“, jei nebus grąžinti 300 mln. eurų, kurie Prancūzijoje areštuoti teismo, tiriančio „Jukos“ bylą, nurodymu, rašo „Le Echos“.

G. Wildersas nedalyvaus savo teisme dėl neapykantos kurstymo (1)

Radikalių antiislamiškų pažiūrų olandų parlamentaras Geertas Wildersas penktadienį pareiškė, kad atsisakys kitą savaitę dalyvauti savo teisme dėl kaltinimų kursčius rasinę neapykantą, ir pavadino teismo procesą „parodija“.

R. Duterte: Dievas man liepė nustoti keiktis (2)

Filipinų prezidentas Rodrigo Duterte teigia pažadėjęs Dievui daugiau nebesikeikti, praneša BBC.