ES baigs pasirengimą plėtrai iki 2002 metų pabaigos

Europos Sąjunga iki 2002 metų pabaigos užbaigs pasirengimą savo plėtrai, ketvirtadienį pareiškė Prancūzijos premjeras Lionelis Jospinas (Lionelis Žospenas) šios sąjungos narystės siekiančioms šalims. Tai pranešė Čekijos premjeras Milošas Zemanas.
"Ponas Jospinas tik patvirtino bendrus pernai Helsinkyje įvykusio Europos Sąjungos (ES) viršūnių susitikimo rezultatus", sakė M. Zemanas per spaudos konferenciją.

Vėliau jis pridūrė - "kitaip tariant, vidaus reforma turėtų būti atlikta iki 2002 metų pabaigos, įskaitant ratifikavimą, kuris yra labai svarbus".

Pasak M. Zemano, L. Jospinas kalbėjo per Budapešte įvykusį susitikimą su keturių Višegrado grupės (CEFTA) šalių premjerais. Šiai grupei priklauso Čekija, Vengrija, Lenkija ir Slovakija, kurios visos siekia ES narystės.

Pasak M. Zemano, L. Jospinas nepaaiškino, ar naujų narių priėmimas galės įvykti kartu su ES narių vidaus reformos ratifikavimu, ar tik po jo.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Užsienio naujienų prenumerata

Užsienyje

Australijoje per incidentą pramogų parke kritiškai sužeisti keturi žmonės (3)

Australijoje keturi žmonės buvo sunkiai sužeisti per nelaimingą atsitikimą viename pramogų parke populiariame kurortiniame Gold Coast regione, pranešė žiniasklaida ir pareigūnai.

Filipinų prezidentas JAV: pamirškite apie susitarimą dėl gynybos (53)

Filipinų prezidentas Rodrigo Duterte antradienį užsipuolė Jungtines Valstijas, sakydamas, kad jis nepradėjo kovos su Vašingtonu ir kad JAV galės pamiršti apie karinį susitarimą tarp abiejų šalių, jei jis ilgiau liks valdžioje, skelbia agentūra „Reuters“.

Kinijoje nugriaudėjus galingam sprogimui žuvo dešimt žmonių

Viename šiauriniame Kinijos mieste viename pastate pirmadienį nugriaudėjus galingam sprogimui žuvo dešimt žmonių, o dar daugiau kaip 150 buvo sužeista.

Australijoje agresyvus ruonis puolė banglentininkus

Populiariame Sidnėjaus paplūdimyje agresyvus ruonis grybštelėjo dantimis vienam banglentininkui, o kitą šio vandens sporto mėgėją nuvertė nuo jo banglentės.

JAV dislokuos Norvegijoje šimtus karių (10)

Norvegijos vyriausybė pritarė kelių šimtų JAV karių dislokavimui šalyje. Apie tai paskelbta pirmadienį. Neabejojama, kad 330 amerikiečių jūrų pėstininkų atvykimas į Norvegiją supykdys Rusiją, informuoja agentūra AFP.