Valstybės Dūmos deputatas Viktoras Alksnis Rusijos laikraštyje paragino neratifikuoti sienos su Lietuva sutarties ir nutiesti Lietuvos teritorija tranzito koridorius į Kaliningrado sritį.
Trečiadienį laikraštyje "Nezavisimaja gazeta" paskelbtame straipsnyje, kurio autoriai yra V.Alksnis ir politologė Anastasija Ivanova, rašoma, kad vadovaujantis Molotovo-Ribbentroppo paktu, į Lietuvos sudėtį buvo įtrauktos kai kurios teritorijos, anksčiau priklausiusios Lenkijai ir Baltarusijai.

Tuo remdamiesi, autoriai siūlo nutiesti du koridorius į Kaliningradą: vieną iš Baltarusijos, kitą - per Sankt Peterburgą ir Klaipėdą.

"Jeigu bus teigiamai išspręsti šie sudėtingi diplomatiniai klausimai, Rusija turės koridorių sausuma per Vilkaviškio rajoną į Kaliningrado sritį, o Klaipėdos uostas bus panaudojamas jūrų tranzitui".

"Pastaruoju metu kai kurios jėgos Valstybės Dūmoje primygtinai teigia, kad būtina ratifikuoti valstybės sienos su Lietuva sutartį. Mes manome, kad kol nebus išspręstas tranzito su Kaliningrado sritimi klausimas, negalima leisti ratifikuoti šios sutarties", mano V.Alksnis ir A.Ivanova.

"Jeigu Lietuva atsisakys pripažinti Molotovo - Ribbentroppo pakto teisėtumą, mes galime paklausti, kokiu pagrindu ji įtraukia į savo sudėtį šias teritorijas", - teigia jie, nurodydami, "jog per Suvalkų kyšulį būtų galima tiesiai susisiekti su Kaliningrado sritimi, todėl būtina kelti klausimą, kad jis perduotas į Lietuvos sudėtį neteisėtai".

"Nutiesę per Suvalkų kyšulį geležinkelį ir plentą, mes užsitikrinsime tranzitą sausuma tarp Baltarusijos ir Kaliningrado srities", rašo straipsnio autoriai.

Taip pat, jų nuomone, "Rusijos Federacija turi iškelti klausimą dėl Klaipėdos neteisėto buvimo Lietuvos Respublikos sudėtyje".

Iš pradžių tai galėtų būti Rusijos Valstybės Dūmos pareiškimas, kad Klaipėda neteisėtai yra Lietuvos sudėtyje. Būtina šį klausimą išspręsti tarptautiniu lygiu ir pradėti derybas su Lietuva ir Europos Sąjunga dėl Klaipėdos statuso bei jos sugrąžinimo į Rusijos Kaliningrado srities sudėtį", rašo straipsnio autoriai, teigdami, kad Klaipėda anksčiau istoriškai priklausė Rytų Prūsijai, kurios teritorijoje dabar yra Kaliningrado sritis.

"Rusija pirmajame etape gali pareikalauti leisti jai laisvai prieiti prie Klaipėdos uosto, o konkrečiai - prie perkėlos kranto infrastruktūros... Tada nereikės statyti perkėlos statinių Baltijske".

Autoriai pabrėžia, jog "šiandien Rusija negali investuoti daug pinigų į transporto infrastruktūros plėtrą", o "planas pastatyti keltų perkėlą Baltijskas - Sankt Peterburgas pareikalaus didelių kapitalo investicijų".

"Įgyvendinusi šiuos siūlymus Rusija sustiprins savo padėtį Baltijos regione ir vidinę šalies vienybę", rašo Valstybės Dūmos deputatas ir politologė.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Perspėja: šių specialistų Lietuvoje jau ieškoma masiškai (24)

Nors valdžios atstovai vis kartoja, kad mokytojų skaičius Lietuvoje turi mažėti, situaciją darbo...

Naujoji Mokesčių inspekcijos vadovė žada išieškoti daugiau mokesčių (23)

„Šuniui uodegą geriau iš karto nukirsti, negu kapoti kelis kartus“, – apie būsimas...

Kas apsaugos mūsų darbo vietas?

JAV ir Europos politikos lyderiai nerimauja dėl kokybiškų darbo vietų likimo. Ta proga jiems...

Orai: vasarišką kaitrą vėl vainikuos neramumai (2)

Antroje savaitės pusėje didžiojoje šalies dalyje orai bus karšti, tačiau jau pirmoje...

Pasiūlė, kaip susigrąžinti lietuvių Lenkijoje paliekamus milijonus (110)

Šį pavasarį Lenkijos centrinis statistikos biuras paskelbė, kad lietuviai apsipirkdami pas...

Lietuvio užfiksuoti vaizdai apie jo patirtis Šiaurės ir Pietų Korėjose užkariauja pasaulį: sunku sulaikyti ašaras (202)

Prieš metus DELFI publikuotas keliautojo Jokūbo Laukaičio sukurtas vaizdo reportažas apie...

Daugiau nebenorėsite išpilti ryžių nuoviro: naudingas sveikatai ir grožiui

Daugiau energijos, sveikesnė oda ir žvilgantys plaukai – tai tik keli privalumai iš daugelio,...

R. Williamso koncertą perspjauti bus sunku: hitai ir fejerverkai gerbėjams sukėlė euforiją (297)

Trečiadienio vakarą Vilniaus Vingio parke - neeilinis renginys. Savo pasirodymą „The Heavy...

S. Skvernelis: socialdemokratų pasitraukimas nebūtų būtina sąlyga trauktis jų ministrams (28)

„Prognozuojant socialdemokratų tarybos sprendimą trauktis, galbūt frakcija Seime galėtų...

Nesitikėjo, kad gelbėti kačiukus bus taip sudėtinga (3)

Dar būdami 8 savaičių jaunikliais, katinas Astra ir keturi jo broliai buvo palikti dėžėje...