Dūmos deputatas perspėja Latviją nestoti į NATO

 (2)
Latvijos įstojimo į NATO pasekmė gali būti 300 tūkst. kareivių dislokavimas Baltarusijoje prie Latvijos sienos.
Tai pareiškė Rusijos Valstybės Dūmos gynybos komiteto pirmininkas Aleksejus Arbatovas, pirmadienį kreipdamasis į Jūrmaloje prasidėjusios konferencijos dalyvius. Konferencijos tema - Latvijos ir Rusijos santykiai ateities Europoje.

Šiuo metu 300 tūkst. karių grupuotė, apie kurią pranešė Baltarusijos prezidentas Aleksandras Lukašenka, egzistuoja tik popieriuje. A. Arbatovo žodžiais, jei Latvija įstos į NATO, Rusija tai gali įvertinti kaip realų pavojų ir Baltarusijoje pradėti kurti savo karines bazes.

"Latvijai nereiktų skubėti įstoti į NATO, nes Rusija nekelia realaus pavojaus", - teigė Dūmos deputatas. Jis pabrėžė nenorintis gąsdinti Latvijos atstovų, o tik informuoti apie galimą Rusijos reakciją.

Savo ruožtu žymus Rusijos politologas Sergejus Karaganovas perspėjo, kad, Latvijai įstojus į NATO, šalį bus galima laikyti nepatikima Rusijos tranzitui, ir jis gali sumažėti.

Rusijos atstovai pabrėžė, kad narystės NATO alternatyva gali būti Latvijos įstojimas į Europos Sąjungą, kuris gali sukelti ekonominių sunkumų, tačiau neturės įtakos jos saugumui.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Užsienio naujienų prenumerata

Užsienyje

„Islamo valstybės“ kovotojai atakavo policijos kompleksą Irako šiauriniame Kirkuko mieste

Automatais ir sprogmenimis ginkluoti kovotojai penktadienį paryčiais atakavo policijos kompleksą Irako šiauriniame Kirkuko mieste.

Filipinų lyderio pasisakymai kelia sumaištį dėl šalies užsienio politikos

Filipinų lyderio Rodrigo Duterte sukrečiantis pareiškimas apie „atsisveikinimą“ su JAV sukėlė sąmyšį dėl šalies užsienio politikos.

Arktyje rusai aptiko nacių meteorologijos stoties pėdsakus (1)

Rusų mokslininkai aptiko objektų, kaip manoma, ten užsilikusių nuo 1943 m., kai vienoje iš Arkties salų Barenco jūroje veikė nacių meteorologinė stotis, žinoma kodiniu pavadinimu „Schatzgraber“. Rusijos Arkties nacionalinio parko atstovai paskelbė vaizdo įrašą, kuriame užfiksuota vasaros ekspedicija į Prano Juozapo salyne esančią Aleksandros žemę, kur nuo 1943 m. rugsėjo mėn. iki 1944 m. liepos mėn. dirbo 10 asmenų.

Europa po A. Merkel viešpatavimo: visi pasikeitimai bus į bloga (16)

Ateinančiais metais Vokietijos laukia federaliniai rinkimai, o naujai suformuotas Bundestagas rinks naują šalies kanclerį. Kol kas dar nėra aišku, ar dabartinei Vokietijos kanclerei Angelai Merkel pavyks išsilaikyti šiame poste (šiuo metu jos pačios ir jos atstovaujamos Krikščionių demokratų sąjungos (CDU) reikalai neatrodo itin geri).

Čekija įkūrė tarnybą kovai su Rusijos propaganda (23)

Čekijos VRM vadovas Milanas Chovanecas įkūrė tarnybą kovai su informacija, kurią šalies valdžia apibūdina kaip Rusijos propagandą, praneša „Reuters“.