Dūma ratifikavo Visuotinio branduolinių bandymų uždraudimo sutartį

Kaip pranešė žurnalistams deputatai, už sutarties ratifikavimą balsavo 298 deputatai, kai būtini 226, prieš - 74 ir 3 susilaikė.

Šią sutartį 1996 metais Niujorke pasirašė 155 valstybės, 55 valstybės ją jau ratifikavo, tarp jų dvi branduolinės - Didžioji Britanija ir Prancūzija. Sutarties nepasirašė Indija, Pakistanas ir Korėjos Liaudies Demokratinė Respublika. Jos ratifikavimą tebenagrinėja Kinija, o JAV Senatas 1999 metų spalį atsisakė ją ratifikuoti.

Rusija, vykdydama prisiimtus įsipareigojimus, nerengia branduolinių sprogdinimų nuo 1990 metų, kai įvyko paskutinis toks bandymas Naujosios Žemės poligone. Oficialiai branduolinių bandymų moratoriumą Sovietų Sąjunga paskelbė 1991 metų spalį.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Užsienio naujienų prenumerata

Užsienyje

JT: ligonių ir sužeistųjų evakavimas iš Alepo atidėtas saugumo sumetimais

Penktadienį planuotas ligonių ir sužeistųjų evakavimas iš rytinio Alepo yra atidėtas, pranešė Jungtinės Tautos, šiame nuniokotame Sirijos mieste kovojančioms šalims nesuteikus būtinų saugumo garantijų.

Nufilmuota: britai subombarduoja sprogmenų prikrautą ISIS sunkvežimį (1)

Irako karinėms pajėgoms vis pranešant apie „Islamo valstybės“ (ISIS) atžvilgiu rengiamas atakas Mosulo mieste, Didžiosios Britanijos gynybos ministerija paskelbė vaizdo įrašą, kuriame užfiksuota, kaip subombarduojamas ISIS priklausantis sunkvežimis. Kaip tvirtina ministerijos atstovai, subombarduotas sunkvežimis buvo prikrautas sprogmenų.

Prie Kipro krantų išgelbėta daugiau kaip 80 migrantų (3)

Prie Kipro krantų penktadienį buvo išgelbėta daugiau kaip 80 migrantų, kaip manoma, iš Sirijos, kurių daugiau kaip pusė yra moterys ir vaikai, pranešė pareigūnai, nurodę, kad sugedo perpildyto migrantų laivo variklis.

Estijos vadovė per vizitą Rygoje akcentavo energetinės nepriklausomybės ir NATO batalionų svarbą (2)

Bendradarbiavimas gynybos srityje siekiant užtikrinti Baltijos šalių saugumą šiuo metu yra svarbus kaip niekada, mano Estijos prezidentė Kersti Kaljulaid.

Irake vykstant mūšiui už Mosulą, IS atakavo Kirkuko miestą

Automatais ir sprogmenimis ginkluoti kovotojai anksti penktadienį atakavo taikinius Irako šiaurėje esančiame Kirkuko mieste ir aplink jį, o atsakomybę greitai prisiėmė džihadistų judėjimas „Islamo valstybė“ (IS)