Dūma priėmė Latviją smerkiantį pareiškimą

Rusijos Valstybės Dūma trečiadienį priėmė pareiškimą, smerkiantį Latvijos politiką rusakalbių atžvilgiu.
Pareiškimo tekstą pasiūlė Dūmos tarptautinių reikalų komiteto bei Tėvynainių ir NVS šalių reikalų komiteto vadovai Dmitrijus Rogozinas ir Borisas Pastuchovas.

Pareiškimui pritarė 316 deputatų, prieštaraujančių nebuvo, vienas susilaikė.

Dūma eilinį kartą pareiškė, kad Latvijoje, deputatų nuomone, tęsiasi "tėvynainių rusų diskriminacija" ir "grubiai pažeidžiami visuotiniai principai bei tarptautinės teisės normos".

Dar kartą pareiškusi tradicinius Rusijos kaltinimus Latvijai antirusiška politika ir nacizmo reabilitacija, Valstybės Dūma paragino šalies valdžia atsisakyti tokios politikos, o prezidentą Vladimirą Putiną ir Rusijos URM vėl kreiptis į Jungtines Tautas ir kitas tarptautines organizacijas, kad šios priimtų atitinkamus sprendimus Latvijos atžvilgiu.

Dūma plenariniame posėdyje trečiadienį grąžino du įstatymo projektus dėl sankcijų Latvijai pakartotiniam svarstymui.

Deputatai nusprendė abu įstatymo projektus grąžinti antrajam svarstymui, kai per trečiąjį svarstymą už jų patvirtinimą balsavo tik 165 deputatai, prieš - 170.

Ankstesnė Dūma sankcijas Latvijai palaikė vienbalsiai, tačiau naujoje, išrinktoje gruodžio mėnesį, šiai idėjai atsirado opozicija. Įstatymams prieštarauja Tarptautinių reikalų bei Tėvynainių ir NVS šalių komitetų vadovai D. Rogozinas ir B. Pastuchovas.

Vykdomoji valdžia - prezidento administracija ir vyriausybė - dar pernai neigiamai įvertino įstatymų projektus dėl sankcijų Latvijai. Pareigūnų nuomone, sankcijos prieštarauja tarptautiniams Rusijos įsipareigojimams ir pakenks tiems, kuriuos norma ginti, - rusakalbiams Latvijos gyventojams.

Neigiamai galimas sankcijas Latvijai įvertino ir Valstybės Dūmos teisės valdyba, taip pat aukštieji parlamento rūmai - Federacijos Taryba.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Užsienio naujienų prenumerata

Užsienyje

Su grėsme susidūrusi „Islamo valstybė“ keičia taktiką: Paryžiaus išpuoliai gali pasikartoti (41)

Praėjusią savaitę dešimtys „Islamo valstybės“ (IS) kovotojų surengė koordinuotą išpuolį prieš valdžios ir saugumo pajėgų infrastruktūros objektus Šiaurės Irako Kirkuko mieste, esančiame daugiau kaip 160 kilometrų nuo Mosulo fronto linijos.

Rusija Nyderlandams perdavė su Malaizijos oro linijų lėktuvo sudužimu susijusius radarų duomenis (79)

Rusija ketvirtadienį patvirtino Nyderlandams perdavusi pirminius radarų duomenis iš teritorijos, virš kurios 2014-aisiais metais buvo numuštas reisu MH17 skridęs Malaizijos oro linijų lėktuvas, praneša naujienų agentūra AFP.

Rusijos karo laivai degalų atsargas pildosi netoli Šiaurės Afrikos krantų (60)

Pranešama, kad į Siriją plaukianti kovinė Rusijos laivų grupė, į kurios sudėtį įeina vienintelis šalies lėktuvnešis „Admirolas Kuznecovas“, degalų atsargas pildosi jūroje, netoli Šiaurės Afrikos krantų, skelbia BBC.

V. Putinas: NATO atmetė Rusijos siūlymą lėktuvams neskraidyti virš Baltijos jūros su išjungtais atsakikliais (170)

NATO šalys atmetė siūlymą neleisti karo lėktuvams skraidyti virš Baltijos jūros neįjungus atsakiklių, nors, rusų lėktuvai skraido su įjungtais atsakikliais, pareiškė Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas.

Kinijos Komunistų partija suteikė Xi Jinpingui simbolinį „branduolio“ statusą (3)

Kinijos Komunistų partija ketvirtadienį šalies prezidentą Xi Jinpingą įvardino kaip savo „branduolį" (pamatą, centrą, šerdį), sustiprindama jo dominavimą ir įtaką partijai prieš kitais metais numatytą jos valdžios pertvarkymą.